05.06.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Karşılıksız Burs Başvuruları 2023-2024

Karşılıksız Burs Başvuruları 2023-2024

Karşılıksız Burs Başvurusu Yapılacak Kurumlar

Karşılıksız Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Eğitim Yardımı Veren Kurumlar. Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Belediyeler, Kurumlar, Dernekler, Vakıflar Ve Şirketlerin Burslarına Nasıl Ve Ne Zaman Başvurulur, Geri Ödemesiz Eğitim Bursu Başvurusu Veren Kurumlar.

Devlet Bursları VGM Ve KYK Dışında Yüksek Öğrenim Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Hangi Kurumlar Eğitim Yardımı Yapıyor. Bu Yazımızda 125’den Fazla Kurumun Burs Başvuru Koşulları Ve Tarihlerini Bulacaksınız.

ESEV Vakfı
Elele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı İlköğretim, Ortaöğretim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hanımlar Eğitim Ve Kültür Vakfı
HEKVA Vakfı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, Devlet Üniversitelerindeki Lisans Programlarını Kazanmış Yada Özel Üniversitelerde 4 Yıllık Burslu Lisans Eğitimi Kazanmış Başarılı Öğrencilere Verilir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Coşkunöz Eğitim Vakfı
Vakıf Care Your Career Burs Programı İle Mühendislik Fakültelerinin 3. Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ads

Yaşar Eğitim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Anadolu Meslek, Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Ve Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Lisans Bursu Koşulları
• T.C. Vatandaşı Olmak,
• Burs Almayı Gerektirecek Maddi Desteğe İhtiyaç Duyuyor Olmak,
• Öğrencinin Herhangi Bir Disiplin Cezası Almamış Olmak,
• Hiçbir Resmi, Özel Kurum Ve Kuruluştan Burs Veya Herhangi Bir Şekilde Maddi Yardım Almıyor Olmak,
• Kazanç Getiren Herhangi Bir İşte Çalışmamak,
• Başarılı Öğrenci Olmak,
Başvurular Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yamantürk Vakfı
Gürüş İnşaat Yamantürk Vakfı Bursları Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe Gereksinimi Olan Kız Çocukları Öncelikli Olmak Üzere;
Öncelikli Olarak Şirketin İş Yerlerinin Bulunduğu İllerde (Ankara, İstanbul, Aydın/Germencik – İncirliova, Afyon/Dinar – Sandıklı, Antakya/İskenderun – Belen – Şenköy, Mersin/Mut, Artvin/Borçka Ve Yusufeli, Edirne/Uzunköprü, Tekirdağ/Hayrabolu, Kırklareli/Üsküp, Osmaniye/Kadirli, Kırıkkale/Kalecik, Muğla/Menteşe, Giresun/Espiye, Sivas/Sarkışla, Çanakkale/Ayvacık) İkamet Eden Üniversitelerin 2, 3 Ve 4. Sınıflarında Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hayalime Ortak Ol Derneği
Dernek Yurt İçi Ve Yurt Dışında Örgün Eğitim Kurumlarındaki Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Eğitim Yardımı Süresi İse Ya Da Üniversite Eğitiminin Normal Eğitim Süresi Kadardır. Başvurular Haziran Ve Ağustos Ayları Arasında Başvuru Formunun E-Posta Adresine Gönderilmesiyle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tefken Vakfı Tefken Holding
Vakıf Her Yıl 550 Öğrenciye Karşılıksız Burs Vermektedir. Burslar Kamuya Açık Lisans Öğrencilerine, Velisi Tefken Çalışanı Olan Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Ticaret Odası
İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları İstanbul İli Sınırları İçindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilir. Başvurular Genellikle Eylül-Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi İmkanlardan Yoksun, Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı
T3 Vakfı Milli Teknoloji Burs Programı Yükselen Yıldız Bursu, Eğitmen Ve Mentör Bursu Ve Özdemir Bayraktar Bursu Olarak Yılda 10 Ay Süre İle Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, her eğitim döneminde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, Ortaokul, Lise, üniversite ve lisansüstü öğrencilerine belirtilen süre boyunca burs desteği sağlamaktadır. Başvurular Kasım Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu
VGM Bursu İhtiyaç Sahibi Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Ve Yabancı Uyruklu Öğrencilere Verilmektedir. Üniversite Bursu Ön Lisans Ya Da Lisans Programı Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süreli Ele Ekim Ve Mayıs Aylarında, Orta Öğretim Bursları İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.

Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilere Bursları Okullarının Bulunduğu İlin Bağlı Olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce Ödenir. Burs Almaya Hak Kazanan Öğrenciler İlgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne Gerekli Evraklar İle Öğrenci Adına Açılmış Banka Hesap Numaralarını Belirtir Dekontları İletmelidirler. Vakıf Katılım Bankası’ndan Hesap Açtıran Öğrenciler Kamu Ortak ATM’lerinden Burslarını Alabilirler.
Detaylar İçin Tıklayın.

TESA Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı
Vakıf Eğitim Ve Sağlık Alanında Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Bursları Vermektedir. Başvurular Kasım Ve Aralık Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Orhan Holding Orhan Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, Başarılı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bais Global Logistics
Bais Global Logistics Burslarına Tüm Üniversite Öğrencileri Başvuruda Bulunabilir. Başvurular Ağustos Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kredi Ve Yurtlar Kurumu KYK Bursu
Yurt İçin Ve Yurt Dışında Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilir. Burs Çıkmayan Öğrencilere KYK Kredisi (Öğrenim Kredisi) Verilir. Başvurular Genellikle Ekim Ayının İkinci Haftasında E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınır.
Detaylar İçin Tıkayın.

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Koza Holding Bursu
Holding 251 Üniversite Öğrencisine Yılda 9 Ay Süre İle Bin Türk Lirası, 2193 Üniversite Öğrencisine Tek Seferlik Eğitime Başlangıç Desteği Olarak Bin Türk Lirası Verecek.
Koşular İçin Tıklayın.

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Üniversitelerdeki Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

NSK GROUP Bursları
NSK Grup Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursu İle Şirket Çalışanlarının Çocuklarına Lise Ve Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül-Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Güncel Öğrenci Bursu Duyuruları İçin Tıklayın.

UTRADER Uluslararası Ticaret Ağı Derneği
Uluslararası Ticaret Ağı Derneği Karşılıksız Öğrenci Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yönelik Olarak Yılda 2 Dönem Halinde Verilmektedir. Birinci Dönem Başvuruları Eylül Ve Ekim, İkinci Dönem Başvuruları Ocak Ve Şubat Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kadem Vakfı
Kadın Ve Demokrasi Vakfı Kadem Bursu Yüksek Öğrenim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Bursu
İstanbul Vakfı 2021 Yılı İtibariyle Yetenekli Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Karşılıksız Öğrenci Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Başvuru Koşulları
• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olması,
• Devlet Okulunda Okuyan Başarılı Kız Öğrenci Olması,
• Öğrencinin Kendisinin İstanbul’da İkamet Ediyor Olması,
• Öğrencinin Normal Öğrenim Süresi İçinde Eğitimine Devam Ediyor Olması,
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Nef Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Devlet Üniversitelerin Lisans Bölümlerinde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Vakıfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği GEKDER
Dernek İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Hazırlık Ve 1. Sınıf Öğrencilerine 4 Yıl Boyunca Yılda 12 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Verecek. Dernek Burslar Dışında Öğrencilere Geleceğin İş Ve Akademi Dünyasına Hazırlık Okulu Programı Düzenliyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Vehbi Koç Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Karşılıksız Bursları Belirli Üniversitelerde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyaç Duyun Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Verilir. Hemşirelik Bursu Belirli Üniversitelerin Yüksek Okullardaki Öğrencilere Ve Belirli Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerine Verilir. Mesleği Eğitim Bursu İse Meslek Liselerinde Eğitim Gören Öğrencilere Verilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Milli Eğitim Vakfı
Vakıf İlkokul, Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

TP-OTC Başarı Bursu
TURKISH PETROLEUM OFFSHORE TECHNOLOGY CENTER A.Ş. (TP-OTC) Bursları Belirlenen Lisans Programlarında İlk 10 Bin Kişi İçerisinde Yer Alan Öğrencilere 5 Bin Türk Lirasına Varan Burs Vermektedir. Başvurular E-Posta Yolu İle Ağustos Ve Ekim Aylarında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı
İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı İstanbul İlinde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 8 Ay Boyunca Verilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tunalar Şirketler Topluğu Eğitim Bursu
Tunalar Şirketler Topluğu Karşılıksız Öğrenci Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Loydu Vakfı
Vakıf Belirlenin Bölümlerdeki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Durumu Yetersiz Olan, Başarılı Lisans Ve Lisans Üstü Tez Ve Doktora Üstü Çalışmalara Burs Vermektedir. Başvurular Ekim, Kasım Ve Aralık Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ALARKO Vakfı
Vakıf Belirlenin Üniversitelerin Belirlenen Bölümlerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencileri İle Anadolu Meslek, Anadolu Teknik, Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Liselerinin 12. Sınıf Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Liselerde Okul Müdürlüklerine, Yüksek Öğrenimde Üniversitelerinin Burs Ofislerine Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB
Kurum Türkiye’de Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Tek Ödemelik Öğrenim Yardımı Yapmaktadır. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Dil Kurumu Ve Tarih Kurumu Bursları
Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Bünyesinde Yer Alan Türk Dil Kurumu Ve Türk Tarih Kurumu Sosyal Bilimler Alanını Tercih Edecek Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Kasım Ayında E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı
ATEG Vakfı Bursları Yurt İçinde Eğitim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Temmuz Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Köksal Eğitim Vakfı
KEV Köksal Eğitim Vakfı Öğrenci Bursu Başvurusu Başvuru Formunun Ve İstenilen Belgelerin Vakıf Merkezine Elden Yada Posta Yolu İle Gönderilmesiyle Alınır.

Başvuru Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olma
Bursa Başvuru Tarihi İtibariyle 25 Yaşını Geçmemiş Olmak
Kazanç Getiren Her Hangi Bir İşte Çalışmıyor Olmak
Lisans Eğitimi İçin Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak
Başka Bir Resmi Yada Özel Bir Kurumdan Burs Almıyor Olmak (KYK Kredisi Burs Almaya Engel Değildir)
Uzaktan Öğretim Öğrencisi Olmamak
Yüz Kızartıcı Suçlardan Mahkum Olmamak
Demokratik Ve Laik Cumhuriyete Ve Atatürk İlke Ve Devrimlerine Bağlı Olmak
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

MESS Mesleki Eğitim Vakfı
Vakıf Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Mesleki (AML) Ve Anadolu Teknik Lisesi (ATL) Programlarında Okuyan 9-10-11 Ve 12. Sınıflarında Eğitim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Kurumun Resmi Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kurşun Kalem Vakfı
Vakıf Yüksek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, Başarılı Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Belçika Diyanet Vakfı
Vakıf Türkiye’de Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Eğitim Yardımı Yapmaktadır. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Koloğlu Eğitim Vakfı
KOLEV Koloğlu Holding Bursları Yüksek Öğrenim Belirlenen Üniversitelerin Belirlenen Bölümlerindeki Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gürbetaş Bursu
Kurum Ailesi Çiftçi Olan, Ziraat Fakültelerinin Hazırlık Yada 1. Sınıfına İlk Kez Kayıt Olan, Belirlenin Bölümlerdeki Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

TÜRGEV Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursları Ve İhtiyaç Bursları Vermektedir. Başvurular Şubat, Ağustos Ve Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Dorçe Prefabrik Yapı Ve İnşaat Sanayi Ticaret
Şirket Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır. Aynı Dönem İçinde Aynı Aileden İki Öğrenciye Eğitim Yardımı Verilmez.
Detaylar İçin Tıklayın.

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği
Dernek Belirli Bölümlerdeki Lisans, Üstün Başarı Lisans, Üstün Başarı Sanat Ve Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Davet Ve Kardeşlik Vakfı
Vakıf Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Çağdaş Eğitim Vakfı
Vakıf Ortaöğretim (Lise) Ve İstanbul İl Sınırlarındaki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Güler Ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı
GAEV Vakfı Yüksek Öğrenim Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Eylül Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir. Başvurular Elden Yada Posta Yolu İle Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hizmet Vakfı
Vakıf Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

TEV Türk Eğitim Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Mesleki Orta Öğretim, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Üstün Başarı, Üstün Başarı Sanat Ve Yurt Dışı Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Aydın Doğan Vakfı
Vakıf Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan Başarılı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İzmir Belediyesi Eğitim Yardımı
İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 Yılı İtibariyle İzmir İlinde İkamet Eden 18-25 Yaş Arası Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermeye Başladı. Karşılıksız Öğrenci Bursu Yılda 8 Ay Süre İle Ödeniyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

FABEV Bursu
Faik Besmioğlu Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı İktisadi İşletmesi Fabev Bursları Başvuruları E-Posta Yolu İle Alınmaktadır. Karşılıksız Öğrenci Bursu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Durumu Yetersiz, Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı Yeküv Bursları İlköğretim, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Yüksek Öğrenim Bursu İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
TAREKSAV Vakfı Karşılıksız Bursları Türkiye Sınırlarındaki Üniversitelere Kayıtlı Olan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Tüm Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ensar Vakfı
Vakıf İstanbul İlinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine, Türkiye’deki İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Ve Lisans Üstü Araştırma Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesinden Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sütaş Eğitim Bursu
Sütaş Karşılıksız Eğitime Destek Bursları, Sütün İyiliğini Ve Bereketini Yayma Misyonunu Üstlenebilecek Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Bursiyerler, Sütaş Yönetim Kurulu Tarafından Her Yıl Belirlenen Üniversite Ve Bölümlerdeki Kontenjan Çerçevesinde, Burs Kriterlerine Uyan Ve Ülke Genelinde Yapılan Değerlendirmelerde Üstün Başarı Gösteren Öğrenciler Arasından Seçilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mustafa Öncel Kültür Ve Araştırma Vakfı
Selçuklu Holding Mustafa Öncel Kültür Ve Araştırma Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim 2, 3, 4, 5 Ve 6. Sınıf Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Kargo Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tülov Bursu
Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi Ve Laik Oluşum Vakfı Başvuruları Online Olarak Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Füsun Sayek Sağlık Ve Eğitim Geliştirme Derneği
Derneğin Karşılıksız Burs Başvuruları E-Posta Yolu İle Alınmaktadır. Burslar Örgün Eğitimdeki Başarılı Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bereket Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Şaban Cengiz Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırlarındaki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır. Öğrenci Bursu Cengiz Holding Sosyal Sorumluluk Projesidir.
Detaylar İçin Tıklayın.

Borusan Kocabıyık Vakfı
Vakıf Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri İle Meslek Lisesi Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Özler Vakfı
Vakıf Yurt İçin Yüksek Öğrenim Kurumlarındaki Lisans Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İsviçre Diyanet Vakfı
Vakıf Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Öğrencilerine Eğitim Yardımı Yapmaktadır. Başvurular Ekim Ayında Kurumun Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yağmur Damlası Derneği
Dernek Devlet Üniversitelerine Yeni Kayıt Yaptıran Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Aynı Aileden Sadece Bir Öğrenciye Eğitim Yardımı Verilir. Başvurular Ekim Ayında Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Derneğe Gönderilmesiyle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Akın Global Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Öğrenciler AGEYV İnternet Sitesinde Yer Alan Başvuru Formunu Doldurup info@ageyv.org.tr Adresine Gönderir Ya Da İnternet Sitesi Üzerinden Online Başvuru Formunu Doldurmak Suretiyle Başvuru Yaparlar. Başvurular Ağustos Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Nevvar Salih İşgören Vakfı
Vakıf İlköğretim, Ortaokul, Lise Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Eget Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvuralar Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı
Vakaev Vakfı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Şahsen Yada Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı
Vakıf Yılda 8 Ay Süre İle Burs Vermektedir.
Başvur Koşulları
• Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak,
• TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak,
• TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları Yönergesinde Yer Alan Yurtlara Müracaat Kriterlerini Karşılamak, (Şehit Çocukları Hariç)
• Devlet Üniversitesinde Ya Da Vakıf Üniversitelerinde Okuyor Olmak
Başvurular Ekim Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İş Dünyası Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırlarındaki Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Gençlik Vakfı
TÜGVA Vakfı Burs Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Pidok Plastik Sanayi
Şirket Başarılı Ancak Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Yüksek Öğrenim Bursları Belirli Bölümlerdeki Başarılı Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Sınırlarındaki Üniversitelerde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İhsan Arslan Vakfı
Vakıf İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ASKEV Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Başarılı Ve Maddi Durumu Yetersiz Ortaöğretim, Yüksek Okul, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvuralar Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı
Vakıf Türkiye’de Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarında Başarılı Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.
Kimler Başvurabilir
Herhangi Bir Üniversitenin “Aşçılık” Programı Veya “Gastronomi Ve Mutfak Sanatları” Bölümünde Kayıtlı Olan Örgün Eğitimdeki Tüm Ön Lisans Ve Lisans Öğrencileri.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı
Vakıf İstanbul İlindeki Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında E-Posta Adresine Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Yetiş Doktor Projesi Kapsamında Tıp Fakültesi Öğrencilerine Öğrenim Dönemleri Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

1884 Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Şahinler Holding
Şahinler Vakfı 500 Lise Ve Üniversite Öğrencisine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Kargo Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Anadolu Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvuralar Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı
TÜZDEV Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Devlet Üniversitelerinde Veya Yüzde Yüz Burslu Vakıf Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sasa Polyester Sanayi
Şirket Belirlenen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Alan Öğrencilerimizin Mezun Olduktan Sonra 4 Yıl İşyerimizde Çalışma Zorunluluğu Vardır. İşe Giriş Ücretleri Hakkında Detaylı Bilgilendirme Yapılacaktır. Başvurular Haziran, Temmuz Ve Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği
YKKED Derneği Öncelikle Eğitim Fakültesi Öğrencileri Olmak Üzere, Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi, Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Ziraat Fakültesi Ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerine Yılda 8 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Derneğin Şubelerine Teslim Edilmesiyle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı TİSK MCV
TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Tıp Öğrencilerine Verilmektedir.
Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Şahinkaya Vakfı
Vakıf Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burslar Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Verilir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim (Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora) Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Şahsen Yada Posta Yolu İle Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Aktaş Eğitim Vakfı
Aktaş Holding Aktaş Eğitim Vakfı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Durumu Elverişli Olmayan Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Emrem Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı
Emrem Vakfı Bursları Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Şahsen Yada Posta Yolu İle Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

LİSES Vakfı
Vakıf İstanbul, Tekirdağ, Edirne Ve Çorlu’daki Üniversitelerde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Kimya Sanayicileri Derneği
Türk Kimya Sanayicileri Derneği Karşılıksız Bursları Başvuruları E-Mail Yolu İle Alınmaktadır. Dernek Kimya Alanında Öğrenim Gören Başarılı, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sağlıklı Yaşam Derneği
SAYADER Bursu Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Ve Lisansüstü Bölümlerinde Okuyan, Okulu İstanbul’da Bulunan Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Karşılıksız Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hasan Faydasıçok Vakfı
Hafev Bursu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Cinsiyeti Kadın Olan, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, Başarılı Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Hazırlık, 1, 2, 3, 4 Yada Tıp Fakültesi 5 Ve 6. Sınıf Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İlhan Vreni Nural Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı İstanbul İl Sınırlarında Öğrenimini Sürdüren Başarılı Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Yönetim Kurulu Kararı İle Ön Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine De Burs Verilebilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İKRA Derneği
İlim Kültür Ve Rahmet Derneği Bursu İstanbul İlindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gavremzade Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

WISTA Türkiye Derneği
Dernek Denizcilik Fakülte Ve Yüksek Okullarında Öğrenim Gören Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Dernek Ortaöğretim (Lise) Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Atatürk İlkelerine Bağlı, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Üniversite Öğrencilerine “ Bir Işık Da Siz Yakın “ Projesi Kapsamında Eğitim Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Derneğin Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

As Çelik Başarı Bursu
As Çelik Karşılıksız Öğrenci Bursları Başvuruları E-Posta Adresine Yapılmaktadır. Burs Devlet Üniversitelerine Öğrenim Gören Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
Vakıf İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Üniversitelerin Teknik Bölümlerinde Yüksek Öğretim Kurumlarındaki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gülsan Eğitim Vakfı
Gülsan Holding Gülsan Eğitim Vakfı Türkiye’de Eğitim Gören, Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Ekim Ve Haziran Aylarında Karşılıksız Burs Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında İstenilen Belgelerin Teslim Edilmesiyle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Eti Holding Bursu
Burslar Eskişehir Nüfusuna Kayıtlı Ve Eskişehir İlinde İkamet Eden Başarılı Ve Maddi Yardıma İhtiyacı Olan Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Rönesans Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Yurt İçinde Bir Yüksek Öğrenim Kurumunda Lisans Programında Öğrenim Gören Yada Kayıt Hakkı Kazanan Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Kadınları Kültür Derneği
TÜRKKAD Derneği Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Turing Ve Otomobil Kurumu
Kurum Bursu İstanbul Ve Ankara İllerindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Karışlıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Diş Hekimleri Birliği
Kurum Diş Hekimliği Fakültelerinin Birinci Sınıfında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı
Vakıf Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Köseoğlu Vakfı
Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Sağlık, Eğitim Ve Araştırma Vakfı Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Başvurular Eylül Ayında Posta Yolu İle Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İnci Bankoğlu Eğitim Ve Kültür Vakfı
İBEV Vakfı Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı
Vakıf Başarılı Ve Maddi İhtiyacı Olan Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Üniversite Burs Ofisleri İle Online Olarak Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ANK Vakfı
Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kale Seramik Eğitim Vakfı
KSV Vakfı Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Öğrenciler İle Meslek Liselerinin Belirlenen Bölümlerinde Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Fatih Gençlik Vakfı
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Erkek Öğrencilere Yılda 8 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Liay Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İl Sınırlarındaki Üniversitelerdeki Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sema Yazar Gençlik Vakfı
Vakıf Ankara İlinde Bulunun Belirli Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Mail Yada PTT Yolu İle Yapılabilir.
Detaylar İçin Tıklayın.

Zirve Ecza Deposu
Şirket Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Koşullar
• T.C. Vatandaşı Olmak,
• Malvarlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak,
• Kazanç Getiren Herhangi Bir İşte Çalışmamak,
• Hazırlık Sınıfından 1.Sınıfa Geçen Öğrenciler İçin; Başarılı Olarak Geçmiş Olmak
Başvurular Eylül Ayında Elden Yada Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Toplum Gönüllüleri Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursları Kardelen Bursları, Gençlik Bursları İle Öğretmen Çocuğu Bursları Olarak Verilir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

1991′ liler Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Elden Yada Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı
Vakıf Ege Bölgesinde Yer Alan Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerindeki Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Demirkent Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi Ve İletişim Bölümlerinde Eğitimine Devam Eden Kız (Lisans Ve Yüksek Lisans) Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mustafa Enver Adakan Vakfı
Vakıf Türkiye’de İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Yurtiçinde/Yurtdışında Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Veya Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Güney Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Sitedeki Başvuru Formunun Doldurulup Vakıf Müdürlüğüne Teslim Edilmesiyle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Tabip Odası
Kurum İstanbul İl Sınırları İçindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Tıp Fakültesi Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kargo – Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği
Dernek Burs Başvurusu Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin E-Posta Adresine Gönderilmesiyle Yapılır. Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yeni Dünya Vakfı
Vakıf Eğitimin Farklı Kademelerinden Gençlere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Elginkan Vakfı
Vakıf Belirli Üniversitelerin Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Üniversitelerin Burs Ofislerinde Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Necat Nasıroğlu Eğitim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Başarılı Ve İhtiyaç Sahibi Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Kurumun Resmi Sitesinden Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Elmacı Madencilik
Şirket Memleketi Kayseri Olan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Pendik Belediyesi Eğitim Yardımı
Pendik İlçesinde İkamet Eden Üniversite Öğrencilerine Tek Seferlik Eğitim Yardımı Olarak Ödenir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İlim Yayma Vakfı
Vakıf Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ