06.12.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Kadınları Kültür Derneği Burs

Türk Kadınları Kültür Derneği Burs

Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvuruları 2019-2020

TÜRKKAD Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvuruları 26 Ağustos 2019 İle 30 Ağustos 2019 Tarihleri Arasında Derneğin Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak. Burs Sonuçları 25 Eylül 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Burs Başvuruları Sırasında Her Hangi Bir Belge İstenmemektedir. Burs Sonuçları Açıklandıktan Sonra Burs Kazanmaya Hak Kazananlardan İstenecek Belgeler İlan Edilecek.

Burs Yılda 10 Ay (Ekim Ve Temmuz Ayları) Aylık 200 Türk Lirası Olarak Ödenecektir. Burs Öğretim Süresi Boyunca Verilmektedir. Bursiyerin GONO’su Her Yıl En Az 2.20 Olmalıdır. Burslara Sadece Vakıf Ve Devlet Üniversitelerine Eğitim Gören Lisans Ve Ön Lisans Öğrencileri Başvurabilir.

2019-2020 öğretim yılı burslarından yararlanmak için, 26-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu sayfadan burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

a) Başvurular sadece online olarak alınmaktadır; başvuru sırasında herhangi bir belge istenilmemektedir. Başvurunun kabul edilmesi halinde istenen belgeler, burs kazananların listesi ile birlikte ilan edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

b) Burslarımız yalnızca üniversite öğrencileri içindir. (Lisans ve önlisans öğrencileri ile vakıf ve devlet üniversitelerinde öğrenci olanlar başvuruda bulunabilirler).

c) Başvuru formu www.turkkad.org sayfasında 26 Ağustos 2019 itibariyle aktif hale gelecektir.

d) Burs miktarı, aylık 200 TL’dir ve karşılıksızdır. Yılda 10 ay olmak üzere öğrenim süresi boyunca (okul dört yıllık ise dört yıl) verilmektedir. Bursiyerin GANO’su her yıl en az 2.20 olmalıdır.

e) Ara sınıflardan da müracaat kabul edilmektedir.

f) Başka kurumlardan burs alıyor olmak (KYK dahil) ya da başka bir kurumun bursuna başvurmuş olmak, bursa müracaata engel değildir.

g) Bu sene, mevcut bursiyerlere ek olarak yaklaşık 30 yeni bursiyere burs verilmesi planlanmaktadır. Burs başvurusunda bulunanların bu kısıtlı sayıyı dikkate alarak başka kurumların burs başvurularını da takip etmeleri yararlarına olacaktır.

h) Değerlendirmeler elektronik olarak yapılmakta, gerekirse bursiyer adayları ile telefonda görüşülmektedir.

Burs almaya hak kazananlar 25 Eylül 2019 tarihinde www.turkkad.org sayfasında ilân edilecektir.

Burslarımız ile ilgili diğer sorularınız için TÜRKKAD İstanbul Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği‘ni inceleyiniz.

Sorularınızı burs.istanbul@turkkad.org adresine iletebilirsiniz.
Burs Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ