Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvurusu

Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvurusu

Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvuruları

TÜRKKAD Türk Kadınları Kültür Derneği Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, TÜRKKAD Bursu Kimlere Verilir, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Derneğin Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 10 Ay Süre İle Ekim Ve Temmuz Aylarında Ödenir. Miktar Açıklanmamış.

Kızılay Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Burslara başvurmak isteyen kişilerin yüksek öğrenim kurumlarından birinde öğrenci olarak kayıtlı olmaları veya bir yüksek öğrenim kurumuna girmeye hak kazanmış bulunmaları gereklidir.

Ads

Burs başvuruları tamamlandıktan sonra TÜRKKAD İstanbul Burs Komisyonu, başvuruları değerlendirerek, başarılı ve maddî imkânları kısıtlı adaylara öncelik verecek şekilde burs almaya hak kazananları belirler.

Burs almaya hak kazananlar, aşağıdaki evrakları tamamlayarak TÜRKKAD İstanbul’a posta ile göndermeli ya da elden teslim etmelidirler:
a) Nüfus cüzdanı fotokopisi
b) Öğrenci belgesi
c) TÜRKKAD İstanbul tarafından belirlenen bir bankada kendi adına açılmış banka hesabına dair bilgiler (hesap no, IBAN no)

Bursun devam etmesi için genel aritmetik not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.20, 100 üzerinden ise en az 60 olması gerekmektedir.
Bursiyer, her öğretim yılı başında, ders kaydını yaptırdıktan sonra yeni öğretim yılına ait öğrenci belgesi ile birlikte transkriptini de göndererek öğrenciliğinin devam ettiğini belgelemelidir. Burs, belgeler TÜRKKAD İstanbul’a ulaştıktan sonraki ilk burs ödeme tarihinde ödenmeye başlar. Geriye dönük ödeme yapılmaz.

Burs Başvurusu
a) Başvurular sadece online olarak alınmaktadır; başvuru sırasında herhangi bir belge istenilmemektedir. Başvurunun kabul edilmesi halinde istenen belgeler, burs kazananların listesi ile birlikte ilan edilmektedir.

b) Burslarımız yalnızca üniversite öğrencileri içindir. (Lisans ve ön lisans öğrencileri ile vakıf ve devlet üniversitelerinde öğrenci olanlar başvuruda bulunabilirler).

c) Başvuru formu burs.turkkad.org sayfasında 26 Ağustos 2023 itibariyle aktif hale gelecektir.

d) Burslar karşılıksızdır ve yılda 10 ay olmak üzere öğrenim süresi boyunca (okul dört yıllık ise dört yıl) verilmektedir. Bursiyerin GANO’su her yıl en az 2.20 olmalıdır. Bu seneki burs miktarı henüz belirlenmemiştir.

e) Ara sınıflardan da müracaat kabul edilmektedir.

f) Başka kurumlardan burs alıyor olmak ya da başka bir kurumun bursuna başvurmuş olmak, bursa müracaata engel değildir.

g) Bu sene, mevcut bursiyerlere ek olarak yaklaşık 30 yeni bursiyere burs verilmesi planlanmaktadır. Burs başvurusunda bulunanların bu kısıtlı sayıyı dikkate alarak başka kurumların burs başvurularını da takip etmeleri yararlarına olacaktır.

h) Değerlendirmeler elektronik olarak yapılmakta, gerekirse bursiyer adayları ile telefonda görüşülmektedir .

Burs almaya hak kazananlar 2 Ekim 2023 tarihinde www.turkkad.org sayfasında ilân edilecektir.

Burslarımız ile ilgili diğer sorularınız için TÜRKKAD İstanbul Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği’ni inceleyiniz. Sorularınızı burs.istanbul@turkkad.org adresine iletebilirsiniz.

KYK Veya Başka Bir Kurumdan Alınabilir Mi?
Başvuruya Engel Teşkil Etmez.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurularının Ağustos – Eylül Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 26 Ağustos – 2 Eylül Tarihleri Arasında Alındı. Burs Sonuçları 2 Ekim Tarihinde turkkad.org Adresinden Duyurulacak.

Burs Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.
Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Web: https://turkkad.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Reem dedi ki:

    Ben reem. . Cerrahpaşa yükseklisans öğrencisiyim.
    Burs ihtiyacım var.

BİR YORUM YAZ