Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar 2024-2025

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar 2024-2025

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi, Yüzlerce Geri Ödemesiz Öğrenci Bursu Veren Kurumların Başvuru Koşulları Ve Tarihleri Bu Yazımızda  Bulacaksınız. Ülkemizde Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Üniversite Öğrencilerine, Ortaöğretim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Yüzlerce Vakıf, Dernek, Şirket, Holding, Belediye, Kurum Ve Kuruluş Bulunmaktadır. Eğitim Desteği Veren Yüzden Fazla Güncel Burs Programının Başvuru Tarihleri Aşağıda Listelenmiştir.

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Listesi 2024-2025

Sütaş Eğitim Bursu
Sütaş Eğitim Bursu Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Başarılı Öğrencilere Yönelik Olarak Yılda Sekiz Ay Süre İle Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Orhan Holding OEKV Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Ortaöğretim (Lise) Ve Yüksek Öğrenim (Ön Lisans Ve Lisans) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Güriş Yamantürk Vakfı
Güriş Yamantürk Vakfı Bursları Öncelikle Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe İhtiyacı Olan Kız Öğrenciler Olmak Üzere: Güriş Grup Şirketlerinin İşyerlerinin Bulunduğu İllerde İkamet Eden Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Ads

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Sağlık Ve Sosyal Bilimler Alanında Öğrenim Gören Maddi Durumu İyi Olmayan Üniversite Öğrencilerine Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı
GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursları Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı Lisans, Tezli Yüksek Lisans, Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Çağdaş Eğitim Vakfı
Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan İstanbul İl Sınırlarında Öğrenim Gören (Vakıf Üniversiteleri İçin Yüzde Yüz Burslu) Başarılı Yüksek Öğretim Ve Orta Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Özler Vakfı
Özler Holding Özler Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu Bursları
Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu Bursları İstanbul Ve Ankara İlindeki Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ağustos Ve Eylül  Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Atlas Sağlık Vakfı Bursları
Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Bursları İzmir Ve Manisa İllerindeki Üniversitelerdeki Sağlık, Eğitim Ve Hukuk Alanlarındaki Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Türk Diş Hekimleri Birliği Bursları
Kurum Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Sınıfta Okuyan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos. Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yoluyla Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Toplumsal Açlıkla Mücadele Ve Eğitim Derneği TAMEV
TAMEV Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül, Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kızılay Bursu
Kızılay Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

TAREKSAV Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı Bursları
Vakıf Türkiye Sınırları İçinde Bulunan Üniversitelerin Her Hangi Birine Kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Karşılıksız Burs Vermektedir. Eğitim Desteği Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Başvurular Eylül Veya Ekim Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Umuda Koşanlar Derneği
Dernek Yurt İçinde 57 İldeki Üniversite Öğrencilerine Verilecek. Başvurular Eylül Ayında Alınıyor. Vakıf Yılda Yaklaşık 750 Öğrenciye 9 Ay Süre İle Eğitim Desteği Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Aydınlık Nesiller Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Zeray Vakfı
Türkiye Geneli Her Eğitim Kademesindeki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Temmuz Ve Eylül Ayları Arasında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bilim Ağacı Vakfı
Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Seviyesindeki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başka Bir Kurumdan Burs Alınabilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Üniversite Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Bursa Belediyesi Burskoop
Bursa Belediyesi Kurduğu Eğitim Kooperatifi İle Üniversite Ve Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı
Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (Cerenler Vakfı) Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Bir Adım Var Vakfı
Vakıf Üniversite Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Aylık 3 Bin Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

İBB İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı
Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İlinde İkamet Eden Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu
Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Öğrenci Bursları Başvuruları Kasım Ayı İçinde Alınmaktadır. Başvurular E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınır. Kurum Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans, Lisans Üstü, Doktora Ve Doktora Sonrası Bursu Vermektedir.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı
Türkiye Teknoloji Takımı Bursları Yükselen Yıldız, Eğitmen-Mentör Eğitim Desteği Ve Sen Geleceksin Burs Programlarıyla Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz Eğitim Desteği Verilmektedir. Başvurular Ekim, Kasım Aylarında Alınmaktadır. Bu Yıl İçin 5 Bin Öğrenciye Karşılıksız Burs Verilecek.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İDEA Uluslararası İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği
2018 Yılında Kurulan Dernek Türkiye Öğrenim Gören Türk Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Erciyes Organ Nakli Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Tıp, Sağlık Bilimleri Alanlarında Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

NSK GROUP
NSK Group Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanlarının Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Bursları Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Bursları
DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Geri Ödemesiz Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. DİTİB Bursu Tek Seferde Ödenen Bir Burs Programıdır. Eğitim Desteği Yaklaşık 300 Euro Olarak Tek Seferde Ödenir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Şahinkaya Vakfı
Vakfı Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

DORÇE Prefabrik Yapı Ve İnşaat Sanayi
Şirket Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ahbap Platformu Bursu
Ahbap Platformu Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilir. Başvurular Online Olarak Yapılır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı
Sabancı Vakfı Karşılıksız Üniversiteye Giriş, Kalkınmada Öncelikli İller, Vista Ve Engelli Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Üniversite Burs Ofisleri Üzerinden Bazı Burs Programları İçin Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Tıp Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Füsun Sayek Derneği
Füsun Sayek Sağlık Ve Eğitim Geliştirme Derneği Bursları Örgün Eğitimde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Belçika Diyanet Vakfı Bursu
Belçika Diyanet Vakfı Türkiye’deki Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Tek Seferde Ödenmek Üzere Eğitim Desteği Vermektedir. Burs Yaklaşık 250 Euro Karşılığı Türk Lirası Olarak Ödenir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Nef Vakfı
Nef Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Bölümlerinde Örgün Eğitim Gören Yada Vakıf Ve Özel Üniversitelerde %100 Burslu Eğitim Alan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Şahinler Vakfı
Şahinler Holding Şahinler Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçerisindeki Lise Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Posta Ve Kargo Yolu İle Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

KEV Köksal Eğitim Vakfı
KEV Köksal Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Belirlenen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Limak Vakfı Bursları
Limak Vakfı Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Ensar Vakfı Bursu
Ensar Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Düzeyinde İstanbul İlinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu
Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursları Maddi Durumu Yetersiz Olan Orta Öğretim, Yüksek Öğretim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır. Yüksek Öğrenim Bursları Yılda 8 Ay, Ortaöğretim (Lise) Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı
TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Çoğunlukla Her Ayın 1 İle 7’si Arasında Farklı Burs Programları Olarak Açılabilmektedir. Başvurular Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı
Alarko Holding Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Çoğunlukla Ekim Ayında İlan Edilmektedir. Üniversite Burs Başvuruları Üniversitelerin Burs Ofislerine, Lise Bursları Okullara Yapılmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Bereket Vakfı
Bereket Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Eti Holding Bursları
Eti Holding Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans, Master Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır. Karşılıksız Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Güney Eğitim Vakfı
Güney Eğitim Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başaralı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır. Burs Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Tekfen Vakfı
Tekfen Holding Tekfen Vakfı Bursları Grup Çalışanları Dışında İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine, Grup İçi Çalışan Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı
İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı Bursları Türkiye’deki Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilere Yönelik Olarak Tek Seferde Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Kız Çocukları Eğitim Derneği KIZÇEV Bursu
Dernek İstanbul İlindeki Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı
Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursları Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Yağmur Damlası Derneği
Yağmur Damlası Derneği Bursları Devlet Üniversitelerindeki Lisans Programlarındaki Öğrencilerine Verilmektedir. Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Keleşoğlu Vakfı
Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Bursları Ortaöğretim (Lise) Ve Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Sema Yazar Vakfı
Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursları Ankara İlinde Bulunan Belirlenen Devlet Üniversitelerinin Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

MEV Milli Eğitim Vakfı Bursları
MEV Milli Eğitim Vakfı Bursları Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. 12 Ay Süre İle Ödenen Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Rönesans Eğitim Vakfı
Rönesans Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Üniversite Lisans Öğrencilerine Geri Ödemesiz Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İş Dünyası Vakfı
İş Dünyası Vakfı Bursları Türkiye Sınırlarında Eğitim Gören Maddi Durumu Yetersiz Olan Lisans, Lisans Üstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Liay Vakfı
Liay Vakfı Bursları İstanbul İlinde Bulunan Devlet Üniversiteleri İle Özel Üniversitelerde Yüzde Yüz Burslu Okuyan Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı
Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Koloğlu Holding
Koloğlu Holding Bursları Belirtilen Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayılarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Eget Vakfı
Eget Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Türkiye’de Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Tam Zamanlı Üniversite Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Eget Vakfı Yaşayan Safai Lisans Burs Programı İse Belirli Bölümlerdeki Üniversite Öğrencilerine Verilir. Eget Vakfı Lise Bursu İse Muğla İlindeki Ortaöğretim Öğrencilerine Verilmektedir.
Eget Vakfı Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında, Yaşayan Safai Lisans Bursu Başvurusu Kasım Ayında, Lise Bursu Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Seyhan Belediyesi Eğitim Yardımı
Belediye Seyhan İlçesinde İkamet Edem Üniversite Lisans Programlarını Kazanan Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Loydu Vakfı
Türk Loydu Vakfı Bursları Belirli Bölümlerdeki Lisans, Lisans Üstü Ve Akademisyenlere Yöneliktir. Burslara Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ve Aralık Aylarında İlan Edilmektedir.
Detaylar İçin Tıklayın.

Nevvar Salih İşgören Vakfı
Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise, Yüksek Öğrenim Ve Şehit Ve Gazi Yakını Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Dent Group
Dent Group Öğrenci Bursları Diş Hekimliği Öğrencilerine Yönelik Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayı İçinde İlan Edilmektedir. Başvurular Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İzmir Belediyesi Bursu
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir İlinde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 8 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül, Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hayat Sağlık Vakfı
Hayat Sağlık Vakfı Ve Şubeleri Bursları İstanbul İlindeki Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hazırlık Ve Birinci Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir. Vakıf Ayrıca Bursa Şubesi, Malatya Şubesi, Kütahya Şubesi, Şanlıurfa Şubesi Ve Diğer Şubeleri Aracılığıyla Burs Verebilmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Vehbi Koç Vakfı
Vehbi Koç Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Belirli Üniversitelerin Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yüksek Öğrenim Bursu, Hemşirelik Bursu, Asistan Bursu, 17 Okul Başarı Bursu, Mesleki Eğitim Bursu, Akmed Bursu, Anamed Bursu, Koç Üniversitesi Bursu, Koç Okulu Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

M. İhsan Arslan Vakfı
M. İhsan Arslan Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine Geri Ödemesiz Olarak Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Elden Yada Posta Yolu İle Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

TEV Türk Eğitim Vakfı
TEV Türk Eğitim Vakfı Bursları Üniversite Bursu, Üstün Başarı Sanat Bursu, Meslek Lisesi Bursu, Yüksek Lisans Ve Doktora, Üstün Başarı Bursu, Yurt Bursu Ve Yurt Dışı Bursları Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül, Ekim Ve Kasım Aylarında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Kağıthane Belediyesi Eğitim Desteği
Belediye Kağıthane İlçesinde İkamet Eden, İstanbul İli Dışında Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Tabip Odası
İstanbul Tabip Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Tıp Fakültesi Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayılarında Elden Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Konya Belediyesi Eğitim Desteği
Konya Büyükşehir Belediyesi Konya İl Sınırları İçindeki İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası
BTSO Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Bursa İlinde Doğan Yada Lise Eğitimini Bursa İlinde Tamamlayan Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Üniversite Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarından Elden, Posta Yada Kargo Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Adana Ticaret Odası
ATOSEV Adana Ticaret Odası Ailesi Adana İlinde İkamet Eden Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir. Başvurular Elden Yapılmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Yüksek Öğrenim Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan İstanbul İlinde Devlet Üniversitesi Kazanmış Olan Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Öğrencilere Verilir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Esenler Belediyesi Lise Bursu
Belediye İlçede İkamet Eden Lise Son Sınıf Öğrencilerine Eğitim Desteği Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Esenler Belediyesi Üniversite Bursu
Belediye İlçede İkamet Eden Üniversiteyi Bu Yıl Kazanmış Tüm Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı
Türk Petrol Vakfı Bursları İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Anadolu Vakfı
Anadolu Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan İhtiyaç Sahibi Başarılı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1 Eylül – 30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ortaöğretim Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği
Belediye Üniversiteyi İlk Kez Kazanan İlde İkamet Eden Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül, Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Atatürkçü Düşünce Derneği
Atatürkçü Düşünce Derneği Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvuralar Genel Merkez Yada Şubeleri Aracılığıyla Ağustos Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Sarıyer Belediyesi Eğitim Yardımı
Belediye İlçede İkamet Eden İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül, Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Üniversite Bursları İzmir İlindeki Devlet Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Kayıtlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İstanbul Ticaret Odası
İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerindeki Lisans Ve Yüksek Lisans İle Türkiye İçinde Yada Yurt Dışındaki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Çorlu Belediyesi Bursu
Çorlu Belediyesi Çorlu’nun Filizleri Bursu İlçede İkamet Eden Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Veriliyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Sosyal Yardım Başvuru Merkezine Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

HAFEV Hasan Faydasıçok Vakfı
HAFEV Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Sedefteki İnciler Ve İz Bırakanlar Bursları Vermektedir. Sedefteki İnciler Bursu Başarılı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarındaki Kız Öğrencileri Verilmektedir. İz Bırakanlar Burs Programı Başarılı Üniversite Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı
TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Süreyya Ağaoğlu Derneği Bursları
Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursları İstanbul İlindeki Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri Ve Anadolu Öğretmen Liseleri İle Özel Liselerde Tam Burslu Eğitim Gören Öğrencilere Verilir.
Lisans Bursları İse İstanbul, İzmir Ve Ankara İlindeki Başarılı Ve Belirtilen Bölümlerdeki Üniversite Öğrencilerine Verilir.
Yüksek Lisans Bursları İstanbul, Ankara Ve İzmir’deki Belirtilen Alanlardaki Yüksek Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İlim Yayma Vakfı
İlim Yayma Vakfı Bursları Yüksek Öğretim Lisansüstü (Yüksek Lisans Ve Doktora) Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 12 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Arnavutköy Belediyesi Eğitim Desteği
İstanbul Arnavutköy Belediyesi İlçe Sınırlarında İkamet Eden Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı
Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Ve Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği
TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursları Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi
İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımları Dört Yıllık Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören İkamet Adresi Gaziosmanpaşa Olanlara Verilmektedir. Başvuralar Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

BMC Gelecek Sensin Bursu
Şirket Belirlediği Üniversitelerdeki Belirlenen Bölümlerdeki Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular 1. Dönem Ocak, Şubat Ayında, İkinci Dönem Eylül, Ekim Ayında Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Reşha Vakfı
Vakıf Her Kademeden Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Elden Yada Posta Yolu Eylül Ayında İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Demirkent Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Hukuk, Tarih, Ekonomi Ve İletişim Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Burslar Yılda 7 Ay Süre İle Ödeniyor. Başvurular Ağustos, Eylül Veya Ekim Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Birlik Eğitim Sendikası
Birlik Eğitim-Sen Bursları Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans İle Ortaöğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.
Detaylar İçin Tıklayın.

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı
TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Aktaş Eğitim Vakfı
Aktaş Eğitim Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Suleymsn abatay dedi ki:

  Selamun aleykum sizi rahatsiz ettiysen uzurdilerim sezden birtalebim olacak semizi duyun 3 cocuk babasiyim 3 cocugum var 2 unuversite 1 lise ye gidiyorlar evimiz yikildi deprem zedeyim cadirda kaliyoruz cocuk larima burs rica gonlunuzden necikarsa yardiminizi rica ediyorum ediyorum saygilarimla ////////////// adres. Kuzeytepepe mah dicle sok no. 5. Antakya/// HATAY. ////////////(05382625490. )(()()Yakinlarimizi depremde kaybettim muhtaciz magduruz allah icin azda olsa yardim edin

 2. Rahaf fudayl dedi ki:

  Ben rahaf Kahramanmaraş’tan depremden etkilendik. Maddi durumum çok kötü. Para toplamak için işe girdim ama yetmedi. Maddi durumum çok kötü olduğu için aileme soramıyorum. Vazgeçmek istemiyorum. eğitimim adıyaman üniversitesi optisyanlık bölümü çıktı bana yardım edermısınız

 3. Candan dedi ki:

  Merhabalar iki çocuğuma tek başıma bakıyorum kiradayim ailem yok ev temizliğine giderek biseyler yapmaya çalışıyorum çocuğum bu yıl fenlisesini kazandı burs istiyorum .

 4. özlem eşim dedi ki:

  4 çocuğum var 3 ü öğrenci zor yoluyorum evim kira kiramı ödüyemiyorum çocuklarımın ihtiyacını karşılayamıyorum Hemi mati manevi çok zor durumdayım eşim beni bırakıp gitti Allah için yardımlarınızı bekliyorum

 5. Muhammet tat dedi ki:

  Ben malatya turgut özalda okuyorum arapgirde burda çalışma imkanı yok burs çıkmadı ailemede yük olmak istemiyorum sizden ricam yardım edermisiniz

 6. Büşra dedi ki:

  Ben Büşra Sivas Cumhuriyet üniversitesi mimarlık grafik tasarım bölümünu okuyorum babam çalışmıyor evde 4 öğrenci var ben unuversitedeyim hepimize nasıl yetişecek elinde geligince günlük işçi olrak çalısiyor ben burda malzeme alamıyorum her yer ücret bazen aç kalıyorum yurt ücretini ödiyemiyorum çok okumak istiyorum ama destek istiyorum Allah için bana yardım edin

BİR YORUM YAZ