19.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TOG Bursu Başvuruları

TOG Bursu Başvuruları

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Bursu Başvuruları 2019-2020

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Bursu 2019-2020 Döneminde Başvurular 2 Eylül 2019 İle 2 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Vakfın Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınacaktır.

Burs Üniversitelerin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Bursun Devam Etmesi İçin Başarı Ve Gönüllülük Esastır.

Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2 Olması Gereklidir. Bütün Burs Alanlar Vakfın Topluluklarıyla İletişime Geçip Haftada En Az 4 Saat Gönüllük Yapmalıdır.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursları Kardelen Bursları, Gençlik Bursları İle Öğretmen Çocuğu Bursları Olarak Verilir. Başka Bir Kurumdan Burs Almak Başvuru İçin Engel Değildir, Öğrenci Başka Bir Kurumdan Burs Aldığını Bildirmelidir. Başvuru Sırasında Hatalı Bilgi Girenler Yeniden Başvuru Yapmalıdır.

Burs Başvuru Koşulları
TOG Gençlik Ara Sınıf Başvuruları İçin Başvuracak Adayların Toplum
Gönüllüsü Genç Olması Gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

TOG Gençlik Yeni Sınıf Burslarına İse Üniversiteyi Yeni Kazanan Öğrenciler İle Hazırlık Sınıfından 1. Sınıfa Geçmiş Öğrenciler Başvuru Yapabilirler.

Kardelen Ara Ve Yeni Sınıf Burslarına Üniversitelerin Sayısal Bölümlerinde Okuyan Kadın Öğrenciler Başvuru Yapabilirler.

Öğretmen Çocuğu Burslarına Başvurmak İçin İse Ebeveynlerden En Az Birinin Öğretmen Olması Ve Öğrencilerin Üniversitelerin Mimarlık, Mühendislik Ve Tıp Fakülteleri’nde Okuyor Olmaları Gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri
• Ara Sınıflar için: 2018 – 2019 yıl sonu transkripti (e-devletten veya okul sisteminden alınabilir)
• Yeni Sınıflar için: ÖSYM Sonuç belgesi (e-devletten veya ÖSYM sayfasından alınabilir)
• Tüm Başvuranlar için: Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)
• Tüm Başvuranlar için: Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi ve e-devletten gelir gösterir belge alınabilir)
• Öğretmen Çocuğu Bursu’na Başvuracaklar için: Anne/babanın öğretmen olduğunu gösterir belge (İlgili kurumdan alınabilir)

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Formu lütfen kendiniz doldurunuz. Başvuru sonucunuzu kimlik numarası ile sorgulayacağınız için forma yazdığınız TC kimlik numarasının doğru olduğundan emin olunuz.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular vb.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Formda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız burs@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

İletişim
İstanbul Ofisi Adresi: Hoybar Mahallesi Aşirefendi Caddesi No: 20 Ankara-Konya Han 4. Kat Eminönü İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 522 10 30
E-Posta: info@tog.org.tr

Online Başvuru Sayfası (2 Eylül 2019 – 2 Ekim 2019 Arası Aktif Olacak)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ