20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

MESS Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

MESS Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

MESS Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2018-2019

MESS Eğitim Vakfı 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 31 Ekim 2018 Tarihine Kadar Yapılacak.

MESS Mesleki Eğitim Vakfı Bursları Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Mesleki (AML) Ve Anadolu Teknik Lisesi (ATL) Programlarında Okuyan 9-10-11 Ve 12. Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir.

MESS Eğitim Vakfı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Bağışıyla, Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) Projesi Kapsamında Karşılıksız Mesleki Eğitim Bursu Vermektedir.

Bursiyer Öğrenci Kriterleri

a. Anne Veya Babasının MESS Üyesi İşletme Personeli Olması (Mavi Ve Beyaz Yaka Dahil),
b. Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Meslek Lisesi (AML) Ve Anadolu Teknik Lisesi (ATL) Programlarının 9.,10.,11. Ve 12. Sınıflarında Okuması,
c. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Sınıf Tekrarı Yapmaması,
d. Başka Bir Kurumdan Burs Almaması.

Sponsorlu Bağlantılar

Burs, Her Eğitim Yılında 10 Aylık (Eylül-Haziran) Süre İçin 2 Taksit Halinde Ödenecektir. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Burs Tutarı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Plastik Teknolojisi, Tasarım Teknolojisi Ve Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanlarında Okuyan Öğrenciler İçin Aylık 250 TL, 9. Sınıf İle Diğer Mesleki Alanları Seçen 10., 11. Ve 12. Sınıf Öğrencileri İçin Aylık 125 TL’dir.

Burs Başvurusu Yapabilmek İçin Başvuru Yapacak Öğrencinin Anne Yada Babasının MESS Üyesi İşletmelerde Çalışıyor Olması, 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde Sınıf Tekrarı Yapmamış Olması Ve Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Almıyor Olması Gereklidir.

MESS Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır
Daha Önceden Burs Alanlar Yada Yeni Burs Başvurusunda Bulanacaklar http://metad.com.tr/ Adresinden Üye Giriş Butonunda Burs Sayfasına Geçecek. Açılan Sayfada Öğrenci Kayıt Kısmında Üye Kaydı Oluşturun.
Üye Kaydının Ardından MESS Mesleki Eğitim Bursu Başvuru Sayfasına Yönleneceksiniz. Başvuru Formunu Doğru Ve Eksiksiz Olarak Doldurun. Başvuru Ardından Aşağıdaki Başvuru Belgelerini 31 Ekim 2018 Tarihine Kadar Anne Yada Babanız Çalıştığı İşletmenin İnsan Kaynakları Müdürlüğüne Teslim Edecek.

Başvuru Belgeleri
E-Posta Adresinize Gönderilecek Başvuru Formu Çıktısı (Örenci Tarafından İmzalanacak)
Öğrenci Belgesi (Okul Onaylı)
Son Bir Aya Ait Aile Gelirini Gösteren Belge (Bordro)
Öğrencinin Kimlik Fotokopisi
Öğrenci Adına Açılacak Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi
Bir Önceki Öğretim Dönemine Ait Okul Onaylı Transkript Belgesi (9. Sınıflardan Transkript Belgesi İstenmez)

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ