21.07.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

Limak Vakfı TMK Bursu Başvuruları

Limak Vakfı TMK Bursu Başvuruları

Limak Vakfı TMK Bursu Başvuruları

Limak Vakfı TMK (Türkiye’nin Mühendis Kızları) Bursu, Burs Başvuruları.

Limak Vakfı TMK Bursu Kız Öğrencilerin Mühendislik Eğitimine Özendirilmesi İçin Fen Ve Anadolu Liselerinde Okuyan Kız Öğrencilerinin Mühendislik Mesleğine Özendirilmesi Ve Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinde Okuyan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Kız Öğrencilere Eğitim Hayatları Boyunca Destekler İçeriyor. Türkiye’nin Mühendis Kızları Burs Programı İle Eğitim Süresince Burs, Limak Ve Sektördeki Diğer Kuruluşlarda Staj, Limak Bünyesindeki Gönüllü Kadın Mühendislerin Mentörlük Desteği, Sosyal Mühendislik Sertifika Programı Ve İhtiyaç Doğrultusunda Limak Ve Diğer Kurumlarda İş İmkanı Bulunuyor. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Alınıyor. Burs Eğitim Öğretim Dönemi İçinde 9 Ay (Ekim-Haziran) Süre İle Ödeniyor.

Limak Vakfı TMK Burs Başvuru Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı
KYK Öğrenim Kredisi Hariç Başka Kurum Ve Kuruluştan Burs Almıyor Olmak
Maddi İmkanlardan Mahrum Olmak
Üniversitelere Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin, Fakülte Yada Yüksek Okula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olmak
Ara Sınıflarda Okuyanlar İçin, Genel Başarı Ortalaması Dört Üzeriden En Az 2,5, Yüz Üzerinden En Az 70 Olan Ve Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkı Kazanmış Olmak. Üçten Fazla Başarısız Dersi Olanların Başvuruları Kabul Edilmez.
Toplumsal Değerlere Uygun Davranış Sahibi Olmak
Vakıf Üniversiteleri, Üniversitelerin Uzaktan Öğretim, Ücretli Değişim Programı Bölümlerinde Eğitim Görenler İle 25 Yaşından Büyük Olanlara Burs Verilmez.
Bursa Üniversitelerin Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Bölümlerinde Lisans Eğitimi Alan Kız Öğrenciler Başvurabilir.
Bursa Vakfın Resmi Sitesinden Başvuru Formu Doldurularak Çıktısı Alınıp İmzalanıp, Gerekli Belgeler İle Öğretim Kurumuna Teslim Edilir.
Başvuru Koşulları İçin Buraya Tıklayın.
Başvurmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ