27.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Limak Vakfı TMK Bursu Başvuruları Başladı

Limak Vakfı TMK Bursu Başvuruları Başladı

Limak Vakfı TMK Bursu Başvurusu

Limak Vakfı TMK (Türkiye’nin Mühendis Kızları) Bursu Başvuruları Alınmaya Başladı. Burs Başvurusu Başvurusu Online Olarak Alınacak.

Limak Vakfı TMK Bursu Kız Öğrencilerin Mühendislik Eğitimine Özendirilmesi İçin Fen Ve Anadolu Liselerinde Okuyan Kız Öğrencilerinin Mühendislik Mesleğine Özendirilmesi Ve Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinde Okuyan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Kız Öğrencilere Eğitim Hayatları Boyunca Destekler İçeriyor.

Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK), Üniversitelerin Aşağıda Belirtilen Mühendislik Fakültelerinde Okuyan, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Kız Öğrencilere Yönelik Bir Burs Programıdır. Bursiyerler, Kendi Öğretim Kurumlarının İlgili Birimleri Aracılığı İle Belirlendikten Sonra, Proje Bünyesinde Oluşturulan Burs Komisyonunca Seçilmektedir.

Burs Veren Kurumlar Başvuru Tarihleri İçin Tıklayın.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Burs Programı İle Eğitim Süresince Burs, Limak Ve Sektördeki Diğer Kuruluşlarda Staj, Limak Bünyesindeki Gönüllü Kadın Mühendislerin Mentörlük Desteği, Sosyal Mühendislik Sertifika Programı Ve İhtiyaç Doğrultusunda Limak Ve Diğer Kurumlarda İş İmkanı Bulunuyor. Burs Eğitim Öğretim Dönemi İçinde 9 Ay (Ekim-Haziran) Süre İle Ödeniyor.

Sponsorlu

Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK) Üniversite Programı, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde aşağıda belirtilen mühendislik bölümlerinde okuyan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilere yönelik bir programdır. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının ilgili birimleri aracılığı ile belirlendikten sonra, proje bünyesinde oluşturulan burs komisyonunca seçilmektedir.

Başvuru Koşulları
• T.C. Vatandaşı olmak

• Devlet üniversitelerinin mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, çevre mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinin 1’inci, 2’inci ve 3’üncü sınıflarında lisans eğitimi alan kız öğrenci olmak

• Maddi imkândan mahrum olmak

• Başka kaynaklardan burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan burs ve krediler hariç)

• Ara sınıflar için, genel basarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 70) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar burs başvurusu yapamaz.)

• Toplumsal değerlere uygun davranış sahibi olmak

• Vakıf üniversiteleri, üniversitelerin uzaktan öğretim, ikinci öğretim, ücretli, değişim programlı bölümlerinde öğrenim görenler ve 23 yasından büyükler burs programından yararlanamazlar.

• Başvuru koşullarını sağlayamayan öğrenciler başvuru yapamazlar. Başvuru yapsalar bile yapılan başvuruları kabul edilmeyecektir.

TEKEV Teknik Eğitim Vakfı Bursları Detayları İçin Tıklayın.

Başvuru Yapabilecek Üniversiteler
Ankara Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Çukurova Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi
Ege Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Fırat Üniversitesi
Gazi Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
Konya Teknik Üniversitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Süleyman Demirel Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi

*Üniversiteler, “URAP 2019-2020 Dünya Alan Sıralaması” araştırmasına göre mühendislik alanında Türkiye’den listeye girmiş devlet üniversiteleridir ve alfabetik olarak sıralanmışlardır.

Son Başvuru Tarihi 16 Ekim 2020.

Web Sitesi: https://www.turkiyeninmuhendiskizlari.com
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ