26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi. Öğrencilere Burs Veren Vakıflar Ve Kurumların Başvuru Tarihlerini Bu Yazımızda Bulabilirsiniz.

Kadın Ve Demokrasi Vakfı Kadem Bursu
Vakıf Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

NSK Group Başarı Bursu
Şirket Yüksek Öğrenim Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanları Lise Ve Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

As Çelik Bursu
As Çelik Döküm İşletme Sanayi Ve Ticaret AŞ. Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği UTRADER Bursu
UTRADER Burs Başvuruları 2 Dönem Olarak Alınmaktadır. Birinci Dönem Başvuruları Eylül Ve Ekim Ayında, İkinci Dönem Başvuruları Ocak Ve Şubat Aylarında Alınmaktadır. Burs İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sponsorlu

BMC Gelecek Sensin Burs Programı
BMC Belirli Üniversitelerin, Belirli Bölümlerindeki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans, Lisansüstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Yamantürk Vakfı
1992 Yılında Kurulan Vakıf Grup Şirketlerinin Bulunduğu İllerdeki Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe Gereksinimi Olan Kız Çocukları Öncelikli Olmak Üzere, Üniversitelerin 2,3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

KOLEV Koloğlu Holding Koloğlu Eğitim Vakfı Bursu
Vakıf Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
1983 Yılında Kurulan Vakıf Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Lisans Öğrenimi Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Şaban Cengiz Vakfı
Cengiz Holding Şaban Cengiz Vakfı Mehmet Cengiz Özel Başarı Bursu (Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Görmekte Olan Minimum 2,50 Ortalamaya Ve İhtiyaç Sahibi Başarılı Öğrencilere…) Ve İhtiyaç Bursu (Tüm Öğretim Kademelerinde Eğitim Öğretimine Devam Eden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere…) Vermektedir.
Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Eget Vakfı
Vakıf Bursları Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. Burs Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

GAEV
Güler Ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Alınır. Burslar Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Şahinkaya Vakfı
Vakıf Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı
Vakıf Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

GEKDER Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği
Dernek İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Hazırlık Ve 1. Sınıf Öğrencilerine 4 Yıl Boyunca Yılda 12 Ay Boyunca Karşılıksız 500 Türk Lirası Burs Verecek.
Detaylar İçin Tıklayın.

SAYADER
Sağlıklı Yaşam Derneği Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Ve Lisansüstü Bölümlerinde Okuyan, Okulu İstanbul’da Bulunan Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

ÇEV Çağdaş Eğitim Vakfı
Vakıf İstanbul İl Sınırlarında Okuyan Üniversite Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Bursu
İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Kız Öğrencilere Yılda 9 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı
Üniversiteye Giriş, Vista, Kalkınmada Öncelikli İlle Engelli Öğrenciler Bursları Vermektedir. Başvurular Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılır.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

MEV Milli Eğitim Vakfı
Milli Eğitim Vakfı İlkokul, Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Vehbi Koç Vakfı
Yüksek Öğrenim, Hemşirelik, Asistan, 17 Okul Başarı, Mesleki Eğitim, Akmed, Anamed, Koç Üniversitesi, Koç Okulu Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 10 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

TKSD Bursu
Türk Kimya Sanayicileri Derneği Karşılıksız Bursu Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burslar Kimya Alanında Öğrenim Gören Başarılı, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçindir.
Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sıtkı Koçman Vakfı
1975 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Okuyan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Pidok Plastik Sanayi
Şirket Üstün Başarı, İl Başarı Ve Pidok Ailesi Eğitim Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Vakfı
2014 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Yüksek Lisans Bursu Sadece Tıp Alanındaki Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
İsov İstanbul Sanayi Odası Karşılıksız Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Burslar İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Üniversitelerin Teknik Bölümlerinde Yüksek Öğretim Kurumlarına Kayıt Hakkı Kazanmış İmkanları Olmayan Başarılı Öğrencilere Verilir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Tunalar Şirketler Topluluğu Karşılıksız Öğrenci Bursu
Tunalar Eğitim Bursu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Devlet Üniversitelerindeki Her Hangi Bir Lisans Programına Kayıtlı Öğrencilere Verilir. Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

ANK Vakfı
Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Burs Başvuruları Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınır. Burslar İlk, Orta Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı
2021 Yılında Kurulan Vakıf Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarında Başarılı Öğrencilere Ve Bireylere Burs Vermektedir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Elginkan Vakfı
Burslar İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Odtü, İstanbul Teknik Üniversitesi İtü, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi Ve Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Burs Programında Yer Alan Üniversitelerin İlgili Bölümlerine Yapılmaktadır.
Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Esev Elele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Karşılıksız Öğrenci Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödeniyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

WISTA Türkiye Derneği
Denizcilik Fakülte Ve Yüksek Okullarında Okuyan Öncelikle Kadın Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
Yeküv Vakfı İlk, Orta, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

KSV Kaleseramik Vakfı
İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Belirlenen Üniversitelerin Belirli Bölümleri İle Meslek Liselerinin Belirlenen Bölümlerinde Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Adayla Sağlık Eğitim Ve Kültür Vakfı
Adalya Vakfı Muratpaşa Belediyesine Bağlı Bir Vakıf Olmakla Beraber Antalya Ve Türkiye İçin Çok Önemli Hizmetleri Sunan Bir Kurumdur. Engelsiz Kafemiz İse Sivil Toplum Örgütleriyle Beraber Kurulan Ortak İşbirliklerinin Merkezi Olması İle Beraber, Üniversite Öğrencilerine Yönelik Burs İmkanları İle Her Geçen Yıl Sınırlarını Genişletmektedir.
Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Antalya İlinde İkamet Eden Lisans Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı
Burslar Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak,
TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak,
Burs Sekiz Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

1884 Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Yeni Dünya Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf Akademik Başarı Ve Vakıf Faaliyetlerine Aktif Katılma Şartları Aramaktadır. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İlhan Vreni Nural Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı
2001 Yılında Kurulan Vakıf Orta Öğretim, Yüksek Öğrenim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Gürsoy Vakfı
Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Orhan Holding Oekv Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Temmuz – Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı
Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Bursları Lisans Ve Lisansüstü Düzeyde Öğrenim Gören Başarılı Ve Maddi İmkanları Yetersiz Öğrencilere Verilmekte, Karşılıksız Ve Öğrenciye Bir Mecburi Hizmet Ya Da Geri Ödeme Yükümlülüğü Bulunmamaktadır.
Burslar Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi Ve Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir.
Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Aydın Doğan Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Lisans Seviyesinde Eğitim Gören Kız Öğrencilerden, Tıp, Mühendislik Ve Hukuk Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türk Loydu Vakfı
Türk Loydu Vakfı; Sahip Olduğu Şirketlerden Elde Ettiği Gelirle Ve Burs Verilmesi Kapsamında Yapılan Bağışlarla Oluşturduğu Bütçesinin Bir Bölümüyle, Vakfın Ulvi Amaçları Ve Toplumsal Sorumluluğu Kapsamında, Vakıf Amaç Ve Görevleri, Faaliyet Alanlarıyla İlişkili Olarak Lisans, Lisansüstü (Yüksek Lisans Ve Doktora) Öğrenci Bursları Sunmaktadır. Başvurular Kasım – Aralık Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

KEV Köksal Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Elden Yada Posta Yolu İle Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı TİSK MCV Tıp Fakültesi Yada Sağlık Konusunda Lisans Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türkiye Teknoloji Takımı Milli Teknoloji Burs Programı
Gönüllü Burs Programı Yılda 10 Ay Süre İle Verilmektedir. Programı Türkiye’deki Tüm Üniversitelerin Birinci, İkinci, Üçüncü Ve Dördüncü Sınıf Öğrencileri Başvuruda Bulunabilir. Bursiyerlerimizin Vakfımızda Bağlı Oldukları Koordinatörlüklerin Yürüttüğü Projelere Katkı Sağlamaları, Görev Bazlı Proje Geliştirmeleri, Araştırma Yapmaları Ve Süreçlerde Aktif Rol Almaları Beklenmektedir.

Eğitmen Mentor Burs Programı
Yılda 12 Ay Süre İle Verilmektedir. Mühendislik Ağırlıklı Bölümlerde Eğitim Gören İkinci, Üçüncü, Dördüncü Sınıf Lisans Ve Lisansüstü Programlarına Kayıtlı Üniversite Öğrencileri Başvuru Yapabilir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türkiye Eğitim Sağlık Ve Araştırma Vakfı
Vakıf Tıp Alanında Eğitim Gören Her Derecedeki Maddi Durumu Yetersiz Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Kasım Ve Aralık Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Hizmet Vakfı
1973 Yılında Kurulan Vakıf Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Tareksav Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
Tareksav Karşılıksız Eğitim Bursundan, Türkiye Sınırları İçerisinde Bulunan Üniversitelerden Herhangi Birine Kayıtlı Olup, T.C. Uyruklu, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Tüm Lisans Öğrencileri Faydalanabilmektedir. Burslar Dokuz Ay Boyunca Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İncivak Cevdet İnci Eğitim Vakfı
İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı Karşılıksız Bursları Ege Bölgesinde Yer Alan Devlet Üniversitelerinde Okuyan Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Ve Yetenekli Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Adana Ticaret Odası Atosev
Kurum Ailesi Adana’da İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Programlarında Okuyan Örgencilere Yöneliktir.
Başvurular Kasım Ayında Şahsen Alınmaktadır
Detaylar İçin Tıkayın.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Mess Mesleki Eğitim Vakfı
Mess Mesleki Eğitim Vakfı Bursları Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Mesleki (Aml) Ve Anadolu Teknik Lisesi (Atl) Programlarında Okuyan 9-10-11 Ve 12. Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir.
Mess Eğitim Vakfı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (Mess) Bağışıyla Karşılıksız Mesleki Eğitim Bursu Vermektedir.
Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İlim Yayma Vakfı
1972 Yılında Kurulan Vakfı Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Özel Araştırma Bursu Vermektedir. Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu Başvurusu Eylül – Ekim Aylarında, Doktora Özel Araştırma Bursu Başvurusu Mart – Nisan Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Abidin Paşa Merkez Cami Vakfı
Burslar Ankara İlinde Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Öğrenci Bursu Veren Vakıflar İçin Tıklayın.

Fatih Gençlik Vakfı
1971 Yılında Kurulan Vakıf İstanbul İlinde Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ