<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar 2024-2025

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar 2024-2025

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi. Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Vakıflar Ve Kurumların Başvuru Tarihlerini, Başvuru Koşullarını Bu Yazımızda Bulabilirsiniz.

Üniversite Burs Başvuruları

Dilek İyilik Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Resmi Web Sitesinden Online Olarak Yapılıyor. Son Başvuru Tarihi 14 Ağustos 2024.
Koşullar İçin Tıklayın.

Hafev Hasan Faydasıçok Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Sedefdeki İnciler Ve İz Bırakanlar Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Şentürk Çalık Vakfı
Vakıf Türkiye Geneli Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Temmuz – Ağustos Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ads

Adalı Vakfı
Adalı Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilecek. Burs Başvurusu Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tekinder Teknoloji Ve İnsan Derneği
Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Orhan Holding Oekv Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türkiye Turing Ve Otomobil Kurumu
Kurum İstanbul Ve Ankara İllerindeki Yüksek Öğrenim Üniversite (Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü) Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos  Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Fatih Gençlik Vakfı
1971 Yılında Kurulan Vakıf İstanbul İlinde Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bir Damla Derneği Bursu
Burslar Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yamantürk Vakfı
1992 Yılında Kurulan Vakıf Grup Şirketlerinin Bulunduğu İllerdeki Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe Gereksinimi Olan Kız Çocukları Öncelikli Olmak Üzere, Üniversitelerin 2, 3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Liay Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İl Sınırlarındaki Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
1983 Yılında Kurulan Vakıf Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Lisans Öğrenimi Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Zeray Vakfı
Vakıf Her Eğitim Kademesindeki Öğrencilere Burs Desteği Sağlamaktadır. Başvurular Temmuz – Eylül Ayları Arasında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

AND Aydınlık Nesiller Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Desteğe İhtiyacı Bulanan Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Günebakan Vakfı
Günebakan Aile, Çocuk Ve Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Online Olarak Yapılacak.
Koşullar İçin Tıklayın.

AGEYV Akın Global Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Ağustos Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İyilik Üretenler Derneği
Dernek Lise, Üniversite Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yeni Dünya Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf Akademik Başarı Ve Vakıf Faaliyetlerine Aktif Katılma Şartları Aramaktadır. Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İncivak Cevdet İnci Eğitim Vakfı
İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı Karşılıksız Bursları Ege Bölgesinde Yer Alan Devlet Üniversitelerinde Okuyan Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Ve Yetenekli Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Esev Elele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Karşılıksız Öğrenci Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödeniyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ergün Holding Ergün Vakfı
Ergün Holding Tarafından 2023 Yılında Kurulan Ergün Vakfı Vakıf Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın

MÜSDAV Genç Bursu
Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı Müsdav Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine 3 Farklı Burs Programı İle Eğitim Desteği Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı
Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır.
Detaylar Linkte.

İbrahim Çeçen Vakfı Bursu
İC Vakfı Türkiye Geneli Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mavera Eğitim Ve Sağlık Vakfı
Mavera Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Yenilikçi Üretken Nesiller Derneği YÜNDER
YÜNSA Çalışanları Tarafından Kurulan Dernek Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği
Antalya Belediyesi Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 8 Ay Süre İle Toplam 8 Bin Türk Lirası Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bizim Çocuklar Eğitim Ve Kültür Derneği
Bizim Çocuklar Derneği Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Alimoğlu Sağlık Ve Eğitim Vakfı
Alimoğlu Sağlık Ve Eğitim Vakfı T.C. Vatandaşı Olan Belirtilen Alanlarda Öğrenim Gören Üniversite Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

İnsan Vakfı Bursları
İnsan Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

MEAV Mustafa Enver Adakan Vakfı
MEAV Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Verilir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında Resmi Web Sitesinde Üyelik Oluşturup Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Kız Çocuklarını Koruma Derneği
Kız Çocuklarını Koruma Derneği KÇKD Bursu Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Kız Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türkiye Milli Kültür Vakfı TMKV Bursları
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursu (BURSKOOP)
Bursa Belediyesi Bursa Kalkınma Ve Eğitim Kooperatifi 5.000 Üniversite Ve 5.000 Meslek Lisesi Öğrencisine Yılda 8 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Ankara Diş Hekimleri Odası ADO Eğitim Bursu
Ankara Diş Hekimleri Odası Faaliyet Bölgesinde Yer Alan (Ankara, Kastamonu, Kırıkkale, Çankırı) İllerdeki Diş Hekimliği Fakültelerindeki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sütaş Eğitime Destek Bursu
Sütaş Bursu Her Yıl Belirli Üniversitelerdeki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Yılda 8 Ay Süre İle Verilir. Başvurular Her Yıl Eylül Ayında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Vitalen Holding Vitalen Vakfı Bursu
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

SAÇDD Süreyya Ağaoğlu Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Lisans, Üstün Başarı Lisans, Üstün Başarı Sanat, Tezli Yüksek Lisans Ve Lise Öğrenci Bursları Vermektedir. Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Kızılay Burs
Kızılay Burs Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitim Seviyelerinde Yurt İçindeki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Verilecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

KIZÇEV Kız Çocukları Eğitim Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Üniversitelerde Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Kadın Sağlıkçılar Eğitim Ve Dayanışma Vakfı KASAV Bursu
Vakıf İstanbul İlinde Sağılık Alanında Eğitim Gören Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Yapılır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Borusan Kocabıyık Vakfı
Vakıf Belirlediği Üniversitelerdeki Belirli Bölümlerde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bilge Adam Teknoloji Üniversite Bursu
Şirket İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Toplumsal Açlıkla Mücadele Ve Eğitim Derneği TAMEV
Dernek Türkiye Genelindeki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Başarılı Yüksek Öğrenim Üniversite Ve Ortaöğretim Lise Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Verecek. Başvurular Ekim, Kasım Ve Aralık Aylarında Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Tareksav Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
Tareksav Karşılıksız Eğitim Bursundan, Türkiye Sınırları İçerisinde Bulunan Üniversitelerden Herhangi Birine Kayıtlı Olup, T.C. Uyruklu, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Tüm Lisans Öğrencileri Faydalanabilmektedir. Burslar Dokuz Ay Boyunca Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı
Üniversiteye Giriş, Vista, Kalkınmada Öncelikli İlle Engelli Öğrenciler Bursları Vermektedir. Başvurular Online Ve Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılır.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

MEV Milli Eğitim Vakfı
Milli Eğitim Vakfı İlkokul, Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Vehbi Koç Vakfı
Yüksek Öğrenim, Hemşirelik, Asistan, 17 Okul Başarı, Mesleki Eğitim, Akmed, Anamed, Koç Üniversitesi, Koç Okulu Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 10 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İDEA Uluslararası İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği
Dernek Türkiye Öğrenim Gören Türk Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Zeytinburnu Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Başarı Ödülü
Belediye Zeytinburnu İlçesinde İkamet Eden, YKS Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Nakit Başarı Ödülü Veriyor. Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dili Kurumu Ve Türk Tarih Kurumu Bursu
Burslar Sosyal Ve Beşeri Bilimleri Tercih Eden Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular E-Devlet Sisteminde Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Uygulamasından Kasım Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

T3 Vakfı Türkiye Teknoloji Takımı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı
Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentör Burs Programı, Sen Geleceksin Burs Programları Ve Eğitim Desteği Bursu Olarak Verilmektedir. Burs Yılda 10 Ay Süre İle 5 Bin Ortaokul, Lise, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Verilir. Başvurular Kasım Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Uluslararası Aktif Şehirler Derneği ULAŞDER Bursu
Dernek Üniversitelerin Spor Bilimleri Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sunar Topluluğu Hacı Nuri Çomu Vakfı
Hacı Nuri Çomu Vakfı Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerinde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Mehmet Şirin Öndaş Vakfı
Mehmet Şirin Öndaş Vakfı 250 Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencisine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Buradayız Hatay Derneği BUHAD
Buradayız Hatay Derneği Deprem Felaketinden Etkilenen 100 Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencisine Yılda 10 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Verecek. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sivas Belediyesi Üniversite Bursu
Belediye Sivas İlinde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine 2 Taksit Eğitim Bursu Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Yapılıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Esenler Belediyesi Üniversite Bursu
Esenler Belediyesi Esenler İlçesinde İkamet Eden Üniversite Eğitimine Yeni Başlayan Tüm Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Burs Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar İçin Tıklayın.

TOGEMDER Bursu
Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim Ve Sosyal Dayanışma Derneği İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

GADEV Garip Dede Dergahı Vakfı
GADEV Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Ali Yavuzçehre Vakfı Bursu
Ali Yavuzçehre Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerindeki Lisans (İkinci Öğretim Dahil) Programlarındaki Öğrencilere Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ASKEV Bilginer Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Durumu Yetersiz Olan Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Manevi Ve İktisadi Kalkınma Vakfı MİKAV
MİKAV Bursları Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bilecik Belediyesi Eğitim Yardımı
Bilecik Belediyesi Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Veriyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Cerenler Vakfı
Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (Cerenler Vakfı) Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. 2022-2023 Döneminde Aylık 1.500 Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

DOKAY Filo Ve Araç Kiralama Bursu
Şirket Devlet Üniversitelerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bilim Ağacı Vakfı
Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Seviyesindeki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır. 2022-2023 Dönemi Burs Miktarı Aylık 1.100 Türk Lirası Olarak Belirlendi.
Detaylar İçin Tıklayın.

Türk Kadın Akademisyenler Derneği TÜRKKAB
Dernek Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Kız Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Bahadın Kültür Derneği
Dernek Üniversite Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Şahsen Yada E-Posta Yolu İle Eylül Ve Ekim Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bursu
İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ailesi Yada Kendisi İstanbul İlinde İkamet Eden 75 Bin Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Toplam 7.500 (3 x 2.500 TL) Burs Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Gavremzade Vakfı
Vakıf Tarafından Verilen Burslara Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Yüksek Öğretim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

RABVE Vakfı
Vakıf Türkiye’deki Devlet Ve Vakıf Üniversitelerinde (Yüzde Yüz Burslu) Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.
Detaylar İçin Tıklayın.

Hacı İsmail Kurt Eğitim Vakfı HİKEV
Vakıf Yüksek Öğrenim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

BMC Gelecek Sensin Burs Programı
BMC Belirli Üniversitelerin, Belirli Bölümlerindeki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans, Lisansüstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Kadın Ve Demokrasi Vakfı Kadem Bursu
Vakıf Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Çanakkale Belediyesi Öğrenim Yardımı
Çanakkale Belediyesi İlde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne Yapılacak.
Koşullar İçin Tıklayın.

NSK Group Başarı Bursu
Şirket Yüksek Öğrenim Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanları Lise Ve Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği UTRADER Bursu
UTRADER Burs Başvuruları 2 Dönem Olarak Alınmaktadır. Birinci Dönem Başvuruları Eylül Ve Ekim Ayında, İkinci Dönem Başvuruları Ocak Ve Şubat Aylarında Alınmaktadır. Burs İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilir.
Koşullar İçin Tıklayın.

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenimdeki Başarılı Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

KOLEV Koloğlu Holding Koloğlu Eğitim Vakfı Bursu
Vakıf Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Şaban Cengiz Vakfı
Cengiz Holding Şaban Cengiz Vakfı Mehmet Cengiz Özel Başarı Bursu (Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Görmekte Olan Minimum 2,50 Ortalamaya Ve İhtiyaç Sahibi Başarılı Öğrencilere) Ve İhtiyaç Bursu (Tüm Öğretim Kademelerinde Eğitim Öğretimine Devam Eden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere) Vermektedir.
Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Eget Vakfı
Vakıf Bursları Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. Burs Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

GAEV
Güler Ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Alınır. Burslar Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı
Vakıf Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

ÇEV Çağdaş Eğitim Vakfı
Vakıf İstanbul İl Sınırlarında Okuyan Üniversite Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Bursu
İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Kız Öğrencilere Yılda 9 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

Sıtkı Koçman Vakfı
1975 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Okuyan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Vakfı
2014 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Yüksek Lisans Bursu Sadece Tıp Alanındaki Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
İsov İstanbul Sanayi Odası Karşılıksız Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Burslar İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Üniversitelerin Teknik Bölümlerinde Yüksek Öğretim Kurumlarına Kayıt Hakkı Kazanmış İmkanları Olmayan Başarılı Öğrencilere Verilir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Organik Kimyacılar Derneği Orkimder Bursu
2022 Yılında Kurulan Dernek Kimya Bölümü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burs Türleri Meslek Lisesi, Üniversite, Yüksek Lisans Ve Üstün Başarı Bursları. Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

ANK Vakfı
Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Burs Başvuruları Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınır. Burslar İlk, Orta Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı
2021 Yılında Kurulan Vakıf Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarında Başarılı Öğrencilere Ve Bireylere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Elginkan Vakfı
Burslar İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi Ve Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Burs Programında Yer Alan Üniversitelerin İlgili Bölümlerine Yapılmaktadır.
Başvurular Eylül Ayında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrenim Yardımı
Mardin Belediyesi, İlde İkamet Eden Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Programlarındaki Öğrencilere Eğitim Desteği Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Güngören Belediyesi Kampüs Yolunda Bursun Yanında
Güngören Belediyesi Üniversiteye Yeni Kayıt Olan Öğrencilere YKS Sınavındaki Başarı Sıralamalarına Göre Değişen Miktarlarda Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Yapılıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

WISTA Türkiye Derneği
Denizcilik Fakülte Ve Yüksek Okullarında Okuyan Öncelikle Kadın Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
Yeküv Vakfı İlk, Orta, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

KSV Kaleseramik Vakfı
İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Belirlenen Üniversitelerin Belirli Bölümleri İle Meslek Liselerinin Belirlenen Bölümlerinde Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı
Burslar Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak,
TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak,
Burs Sekiz Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

1884 Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Aydın Doğan Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Lisans Seviyesinde Eğitim Gören Kız Öğrencilerden, Tıp, Mühendislik Ve Hukuk Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

KEV Köksal Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.
Koşullar İçin Tıklayın.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı TİSK MCV Tıp Fakültesi Yada Sağlık Konusunda Lisans Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Koşullar İçin Tıklayın.

Bağcılar Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Başarı Ödülü
Belediye İlçede İkamet Eden İlk Kez Üniversite Lisans Programlarına Yerleşen Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Ekim – Kasım Aylarında Online Olarak Yapılır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Kayseri Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Nakdi Destek Yardımı
Belediye Ailesi Kayseri İlinde İkamet Eden Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Örgün Programlardaki Öğrencilere Eğitim Desteği Veriyor. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Sancaktepe Belediyesi Eğitim Desteği
İstanbul Sancaktepe Belediyesi İlçede İkamet Eden Üniversiteye Yeni Kayıt Olan Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Eğitim Desteği Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Belediye Hizmet Binasından Yapılıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

Türkiye Eğitim Sağlık Ve Araştırma Vakfı TESA
Vakıf Tıp Alanında Eğitim Gören Her Derecedeki Maddi Durumu Yetersiz Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Kasım Ve Aralık Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Adana Ticaret Odası Atosev
Kurum Ailesi Adana’da İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Programlarında Okuyan Örgencilere Yöneliktir.
Başvurular Kasım Ayında Şahsen Alınmaktadır
Detaylar İçin Tıkayın.

MESS Mesleki Eğitim Vakfı
Mess Mesleki Eğitim Vakfı Bursları Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Mesleki (AML) Ve Anadolu Teknik Lisesi (ATL) Programlarında Okuyan 9-10-11 Ve 12. Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir.
Mess Eğitim Vakfı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Bağışıyla Karşılıksız Mesleki Eğitim Bursu Vermektedir.
Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Koşullar İçin Tıklayın.

Öğrenci Bursu Veren Vakıflar İçin Tıklayın.

Bahçelievler Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Kampüs Harçlığı
İstanbul Bahçelievler Belediyesi İlçede İkamet Eden Üniversite Ön Lisans Ve Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Bihayat Mobil Uygulamasından Yapılıyor.
Koşullar İçin Tıklayın.

İlim Yayma Vakfı
1972 Yılında Kurulan Vakfı Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Özel Araştırma Bursu Vermektedir. Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu Başvurusu Eylül – Ekim Aylarında, Doktora Özel Araştırma Bursu Başvurusu Mart – Nisan Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Lale dedi ki:

    Yakın Doğu üniversitesi öğrencisiyim okulumu bitirdim lakin Kahramanmaraş depremi dolayısı ile borcumu ödeyemedim diye diplomami alamiyorum bana bu kurumlardan birinin destek olmasını istiyorum.Diplimami ve 2018 sonrası odeyemedigim güncel borcumu karşılayacak bir kurumdan destek talep ediyorum

  2. Erhan dedi ki:

    Çocuklar için okul desteği yardımı istiyorum iki çocuğum okula gidiyor

BİR YORUM YAZ