27.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

AKPA Kimya Bursu Başvuruları

AKPA Kimya Bursu Başvuruları

Akpa Kimya Bursu Başvuruları

Akpa Kimya Bursu Başvurusu Nasıl Yapılacak, Karşılıksız Burs Başvuru Koşulları Nelerdir, Eğitim Yardımı Kimlere Verilir.

Akpa Kimya Bursları, Başarı Bursu, AKPA Destek Bursu Ve AKPA Engelli Ve Üstün Yetenekli Burslarından Oluşuyor.

Burs Başvuru Şartları

Genel Koşullar
1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak,

2. Ailesi İle Birlikte Daimî İkametgâhı Türkiye Cumhuriyeti’nde Olmak,

Ads

3. Öğrenim Görülen Son Öğretim Yılını Kesintisiz Olarak Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında Tamamlamak Suretiyle Örgün Eğitim Veren Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında Okumak,

4. Aşağıda Belirtilen Ekonomik Koşulları Haiz Olmak,

5. Başarı Ve Destek Bursu Başvurusunda Bulunan Öğrencilerin Burs Alabilmeleri İçin, Çalışmıyor Olmaları Ve/Veya Maaş Ve/Veya Ücret Almıyor Olmaları Ve/Veya Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Faaliyet Gösteren Herhangi Bir Kurum Ve Kuruluştan Ve/Veya Uluslararası Bir Kuruluştan Burs, Nakdi Yardım Veya Başka Bir İsim Altında Herhangi Bir Ödenek Almamış Olmaları Koşuldur,

6. Başarı, Destek, Engelli Ve Üstün Yetenekli Bursu Başvurusunda Bulunan Öğrencinin, Aile Geliri Burs Başvurusu Yapılan Yılın Mali Yılbaşı Olan Ocak Ayındaki Asgari Ücret Dikkate Alınarak Aşağıdaki Kriterler Çerçevesinde Belirlenir Ve Değerlendirilir:

A. Ailenin Gelirinin Aylık Brüt Asgari Ücret Tutarında, 2 Katı Kadar Veya Altında Olması Halinde, Ailenin Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında Öğrenim Gören Sadece Bir (1) Çocuğu Başarı, Destek, Engelli Ve Üstün Yetenekli Burslarından Sadece Birini Almaya Hak Kazanır.

B. Bu Tüzük Kuralları Uyarınca, Başarı, Destek, Engelli Ve Üstün Yetenekli Burslarından Herhangi Birine Başvuru Yapmak İçin Ailenin Ekonomik Durum Değerlendirilmesi Yapılması Ve Burs Almaya Hak Kazanan Ve/Veya Burs Almaya Devam Eden Öğrenciler; Yukarıdaki (A) Ve (B) Alt Bentlerinin Kuralları Uyarınca Aile Geliri Kriteri Belirlenmesinde Değerlendirmeye Tabi Tutulur.

– Türkiye Cumhuriyeti’nde Eğitim Gören Öğrencilerden Öğrenim Gördükleri Dönem Sonunda Genel Başarı Ortalaması (CGPA) Veya Dönem Başarı Ortalaması (GPA) 3.75 Veya Üzeri Olanlarda, Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinde Genel Başarı Ortalaması (CGPA) Veya Dönem Başarı Ortalaması (GPA) Sadece 100’lük Not Sistemi Uygulayan Okullarda 94 Veya Üzeri Olanlarda, Veya Muadili Derecelendirme Sistemindeki En Üst Derece Diliminde (Excellent, Distinction, A) Olanlarda Ekonomik Ve Başarı Durum Değerlendirmesi Yapılarak Burs Başvuru Koşullarını Taşıması Aranır.

– Lisansüstü (Tezli Yüksek Lisans/Doktora) Programlarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Ve Ailelerinin Ekonomik Ve Başarı Durum Değerlendirmesi Yapılarak Burs Başvuru Koşullarını Taşıması Aranır.

Evli Öğrenciler Başarı, Destek, Engelli Ve Üstün Yetenekli Burslarından Herhangi Birine Başvuru Yapamazlar.

Boşanmış Veya Yasal Ayrılık Sürecinde Ayrı Yaşayan Anne Ve Babaların Çocuklarının Özel Durumları Anne Ve Babalarının Çalıştığı Kurumlardan Alınacak Gelir Belgeleri Dikkate Alınarak Değerlendirilir.

Onur Vakfı Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Başarı Bursu Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında Lise, Ön Lisans, Lisans, Lisansüstü (Tezli Yüksek Lisans/Doktora) Düzeyinde Öğrenim Gören Öğrencilerden Öğrenim Gördükleri Dönem Sonunda Genel Başarı Ortalaması (CGPA) Veya Dönem Başarı Ortalaması (GPA) 3.75 Veya Üzeri Olan, Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinde Genel Başarı Ortalaması (CGPA) Veya Dönem Başarı Ortalaması (GPA) Sadece 100’lük Not Sistemi Uygulayan Okullarda 94 Veya Üzeri Olan Ve Burs Başvurusu Koşullarını Taşımak Kaydıyla Ekonomik Durum Ve Başarı Değerlendirmesi Yapılarak Öğrenci Başarı Bursu Almaya Hak Kazanır.

Destek Bursu Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında İlköğretim, Ortaöğretim, Lise, Ön Lisans, Lisans, Lisansüstü (Tezli Yüksek Lisans/Doktora) Düzeyinde Öğrenim Gören Öğrencilerden Başarı Ortalaması 3.50 Veya Dönem Başarı Ortalaması (GPA) Sadece 100’lük Not Sistemi Uygulayan Okullarda 88 Veya Üzeri Olan Ve Burs Başvurusu Koşullarını Taşımak Kaydıyla Ekonomik Durum Ve Başarı Değerlendirmesi Yapılarak İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Destek Bursu Almaya Hak Kazanırlar.

Engelli Ve Üstün Yetenekli Bursu Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Kurumlarında İlköğretim, Ortaöğretim, Lise, Ön Lisans, Lisans, Lisansüstü (Tezli Yüksek Lisans/Doktora) Düzeyinde Öğrenim Gören Engelli Ve Üstün Yetenekli Başarılı, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler, Özel Kurum Belgesini Sunmak Koşuluyla Engelli Veya Üstün Yetenekli Burs Çeşitlerinden Sadece Birini ( 1 ) Almaya Hak Kazanırlar.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu E-Posta Yolu İle Yapılacak.
E-posta: burs@akpakimya.com

Burs Süresi Miktarı
Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Eylül Ve Mayıs Aylarında Ödenir.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurusu 16 Ağustos – 15 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ