17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu

KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu

KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu Başvurusu

KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu Referans Sistemi İle Verilmektedir. Burs Başvurusu Doğrudan Öğrenci Tarafından Alınmamaktadır.
Öğrencilere Referans Olabilecek Kişiler Kadın Doktor Yada Kadın Diş Hekimleri’dir.

2021-2022 Döneminde Burs Yılda 10 Ay Süre İle Eylül Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir. Burs Aylık Tıp Fakülteleri Ve Diş Hekimliği İçin 700 TL, Diğer 4 Yıllık Lisans Bölümleri İçin 500 TL, Lise İçin 400 TL, İlköğretim İçin 300 TL Olarak Ödenecek.

Kahev Bursiyer Kriterleri

• KAHEV referans sitemi ile burs sağlayan bir vakıftır. Doğrudan öğrenci başvurusu alınmamaktadır. Referans olabilecek kişiler vakıf üyesi kadın tıp doktorları ya da kadın diş hekimleridir. Referansın öğrenciyle birebir iletişim halinde olması gerekmektedir. Referans olabilmek için KAHEV’e üye olmak gerekmektedir. Her üye aynı eğitim-öğretim dönemi içinde 3 bursiyer için referans olabilir. Sonraki yıllarda, her yıl 1 referans olma hakkı olup, toplam referans olduğu öğrenci sayısı 5’i geçmemelidir.

• Bursiyer adayının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve devlet okulunda öğrenci olması gerekmektedir. Özel okullar için sadece öğrencinin %100 burslu olması durumunda başvuru kabul edilmektedir. Bu başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirilip oylama yapılarak karara bağlanır. Özel okullarda eğitim görenler için verilecek burs desteği kendi öğrenim grubu için belirlenmiş limitlerin üzerinde olamaz.

Sponsorlu

• Ailenin toplam aylık gelirinin 2 asgari ücret toplamının altında olması gerekmektedir (2021 Yılı Güncel: 5.700 TL). Ailenin tüm gelirlerinin toplamından sadece aylık kira ya da konut kredisi ödemeleri düşülerek hesap yapılmaktadır (Kira ve kredi ödeme miktarları her şehir için o şehrin ortalama rakamları ve aylık kira/kredi miktarının ailenin toplam aylık gelirine oranı göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir). Bunun dışındaki kişisel krediler ya da borçlar gelir hesabında dikkate alınmamaktadır.
Ayrıca istenen belgelerde yer alan ve başvuru formunda beyan edilen bilgiler doğrultusunda tüm başvurular KAHEV Burs İhtiyaç Skalası ile değerlendirilmektedir.

• Öğrencinin KYK ya da ilköğretim-liseler için Devlet Bursu dışında aldığı burslar varsa aylık 300 TL’yi geçmiyor olmalıdır. 300 TL’yi geçen burslar hane gelirine dahil edilir. Öğrencinin KYK yurdunda ikamet etmesi ya da özel yurt/evde kalıyorsa payına düşen aylık ücretin 850 TL’yi geçmiyor olması gerekmektedir. Öğrencinin kaldığı özel yurt ticari işletme olmalıdır. Cemiyet, cemaat ve başka vakıf yurdunda kalan öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

• Öğrencinin ve ailesinin herhangi bir örgüt-tarikat-cemaat ile bağlantısı olmamalıdır. Aynı aileden sadece 1 öğrenci için burs sağlanmaktadır.

• Ebeveynlerinden birini ya da ikisini kaybetmiş olan öğrenciler, kız öğrenciler, ebeveynleri boşanmış olan, anne/baba velayetinde diğer ebeveynin maddi destek vermediği öğrenciler ve gelecekte kendi ayakları üzerinde durup hayatını kazanabileceği bölümlerde okuyan öğrencilere; ayrıca kendisinin ve ailesinin mal beyanında herhangi bir mal mülk kaydı olmayan öğrencilere öncelik tanınacaktır.

• Öğrencilere Eylül ve Haziran ayları da dahil olmak üzere 10 ay süreyle düzenli burs sağlanmaktadır. Aylık burs miktarları; tıp fakülteleri ve diş hekimliği için 700 TL, diğer 4 yıllık lisans bölümleri için 500 TL, lise için 400 TL, ilköğretim için 300 TL olarak belirlenmiştir. Ailesi ile aynı şehirde ikamet eden öğrenciler için aylık burs miktarı Burs Komitesinin insiyatifi ile farklı şehirlerde ikamet eden öğrenciler için belirlenen rakamlardan farklı tutulabilir. Öğrencilerden her yıl eğitim öğretim dönemi başlangıcında Eylül-Ekim aylarında yeni burs başvurusu için gerekli belgeler ve burs devamı için gerekli belgeler istenir. Başarısızlık durumunda burs sonlandırılır. Ancak öğrencinin özellikli bir durumu varsa bursun devamı ya da sonlandırılması Burs Komitesi tarafından karara bağlanır.

Dershane Başvuruları

• Karnesinde tüm not ortalaması beşlik sisteme göre 4,5 ve üzeri , onluk sisteme göre 85 ve üzeri olmak şartıyla yani başarısını kanıtlamış; 8. Sınıfta okuyan lise giriş sınavına hazırlananlara, 12. Sınıfta okuyan üniversite sınavına hazırlananlara dershane bursu verilebilir.

• Ara sınıfta okuyan öğrencilerin, okulu bitirmiş ancak sınava hazırlananların, dershane başvuruları alınmayacaktır.

• Dershane için toplanan miktarlar o öğrencinin eğitim grubu için belirlenen aylık burs miktarı %10’u geçemez (Örn: Lise öğrencileri için aylık burs miktarı 400 TL’dir. Dershane bursu 4.000 TL’yi geçemez).

• Dershanenin yıllık ücreti İstanbul İzmir Ankara için maksimum 15.000 TL diğer iller için maksimum 10.000 TL olabilir. Bu ücretlerin üzerinde yıllık ödemesi olan dershane başvuruları reddedilir.

• Burs başvurusu sırasında beyan edilen bilgiler ve belgelerle ilgili bir değişiklik olması durumunda (ikamet değişikliği, bölüm değişikliği, aile adli sicil kayıtları ile ilgili değişiklikler, mal varlıklarında oluşan değişiklikler gibi) 1 ay içinde referansa ve KAHEV yönetimine ilgili evraklar yenilenerek güncel bilgi verilmesi gerekmektedir. Aksi halde burs sonlandırılır.

• Hekimlerin 1. Derece yakınları ile ilgili yapılacak burs başvuruları Burs Komitesi tarafından değerlendirilip oylama yapılarak karara bağlanır. Doktor-Diş Hekimi anne ya da babasını kaybetmiş öğrenciler ihtiyaç olması halinde tüm eğitim hayatları boyunca KAHEV tarafından desteklenir.

Burs Veren Diğer Vakıflar İçin Tıklayın.

Başvuru Belgeleri
1) Başvuru formu (İndir)

2) KAHEV referans üye taahhütnamesi (İndir)

3) Öğrenci belgesi

4) Öğrencinin ıslak imzalı taahhütnamesi (İndir)
Öğrenci, 18 yaşından küçükse velisi tarafından imzalanacak.

5) Tüm aile bireylerini içeren vukuatlı nüfus kayıt örneği
e-Devletten alınabilir.
Anne veya baba alırsa tüm aile bireyleri görünür.

6) Adli Sicil Kaydı
e-Devletten alınabilir.
18 yaş üstü tüm aile bireyleri için alınmalıdır.

7) Öğrencinin yurt belgesi veya kira sözleşmesi
Öğrenci yurtta kalıyorsa yurt belgesi gönderilmelidir.
Öğrenci kirada kalıyorsa kira sözleşmesi gönderilmelidir.

8)Aile evi kira sözleşmesi veya tapu
Öğrencinin aile evi kira ise kira sözleşmesi gönderilmelidir.
Öğrencinin aile evi kendilerinin ise tapu gönderilmelidir.
Akraba evinde kirasız vs. kalma gibi belgelenemeyen durumları belirtmek için referans üyemiz kendi el yazısıyla, imzalı ve kaşeli bir dilekçe yazabilir.

9) Anne, baba ve 18 yaş üstü öğrencinin e-devletten alınacak taşınır ve taşınmaz mal beyanları
• Taşınır mal beyanı, e-devlette Emniyet Müdürlüğü sayfasındaki Adıma Tescilli Araç Sorgulama ekranından alınabilir.
-Kişi isminin net olarak göründüğü ekran görüntüsü kabul edilir.
• Taşınmaz mal beyanı, e-devlette Tapu ve Kadastro sayfasındaki Tapu Bilgileri Sorgulama ekranından alınabilir.
-Kişi isminin net olarak göründüğü ekran görüntüsü kabul edilir.
-Eğer bağ, bahçe, tarla, arsa vb. var ise değer tespit belgesi (16. Madde) zorunludur.

10) Okuyan kardeşlere ait öğrenci belgesi

11) Öğrencinin herhangi bir geliri olmadığına dair SGK’dan belge
e-Devletteki SGK Bilgileri sayfasından alınabilir.
Öğrenci 18 yaş altı ise bu belgeye gerek yoktur.

12) Ailenin ödediği ev kredisi varsa bankadan borç dökümü
Diğer krediler değerlendirmeye dahil değildir.

13) Anne ve baba ayrı ise belge

14) Ana ve baba son 3 aya ait maaş bordrosu ve e-devletten alınacak son 6 aya ait özet SGK 4a/4B/4C Dökümü

15) Serbest çalışanların gelir belgesi beyannamesi fotokopisi

16) Ailenin geliri tarım ise;
• Tarım Geliri
• Çiftçi ilçe tarım ziraat odası gelir durumu belgesi
• Kaç dönüm arazisi olduğuna dair belge

17) Mal beyanında taşınmaz mal olanlar için ilgili belediyeden alınacak değer tespit belgesi
• Taşınmaz mal beyanında (8. Madde) ev, arsa, bağ, bahçe vb. çıktıysa onlar için alınmalıdır.

Burs Başvurusu 15 Ağustos – 15 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. guldane dedi ki:

  ben diş hekimligi okuyorum lutfen bana referans olun maddı olarak masraflı bır bolum ve bursa ıhtıyacım var

 2. Seval dedi ki:

  Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Maddi durumum çok kötü eğitim masraflarımı karşılayamıyorum. Derslerimde çok başarılıyım not ortalamam 84.56. Bana referans olur musunuz ?

 3. Sena dedi ki:

  Tıp öğrencisiyim 2. Sınıfa geçtim bende kadın doktor adayıyım lütfen yardımcı olun

 4. Mücahit dedi ki:

  Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Yardımcı olmak isteyen hocalarım iletişime geçer misiniz ?

 5. Şehriban dedi ki:

  Melek hekimler benim çocuklarımın da Bursa ihtiyacı var iki kızım bir oğlum var çok başarılı lar lütfen bizede yardımcı olun

BİR YORUM YAZ