27.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı Burs

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı Burs

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı Burs Yüksek Öğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı Bursları Ekim Ve Mayıs Aylarında 8 Ay Süre Olarak Ödenmektedir.

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Sağlık Eğitim Ve Araştırma Vakfı Bursu Devlet Üniversitelerinde Lisans Ve Ön Lisans Programlarında Eğitim Gören Maddi Desteğe İhtilacı Olan Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Yüksek Lisans Bursa Sadece Tıp Alanındaki Öğrencilere Verilir. Burs Almak İsteyenler Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Asılları İle Birlikte Vakfa Başvuruda Bulunurlar. Açık Öğretim, Vakıf Üniversitesi Öğrencilerine Burs Verilmez.

İletişim Bilgileri:
Başvuru Adresi
Mutlukent Mahallesi 1940 Sokak No: 40 Ümitköy Ankara

Başvuru Koşulları

A. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
B. Herhangi Bir Yüksek Öğrenim Kurumunda Eğitim İçin Kayıt Yaptırmış Olmak (Yeni Başlayan Öğrenciler İçin) Veya Ara Sınıflardan Birinde Öğrenci Olmak,
C. Altıncı Maddede Belirtilen Engelleyici Özelliklerden Herhangi Birini Taşımamak

Sponsorlu

Başvuru Sahibi Öğrencinin Ebeveynlerinin Sigara, Alkol Ve Uyuşturucu Madde Kullanmamaları Ve Başvuru Döneminde Veya Daha Önceki Dönemlerde Yasa Dışı Olay Ve Gösterilere Katılmamış Ve Terör Örgütlerine Üye Olmamış Olmaları Gereklidir.

Maddi İmkanları Yetersiz Olmak

A. Ailenin Ekonomik Durumunun Öğrencinin Eğitimini Sürdürebilecek Düzeyde Olmadığının Belgelenmesi Gereklidir. Öğrenci, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelendirmek Zorundadır. Bütün Belgeler Resmi Kurumlardan Alınmış Olmalı Ve Islak İmza Ve Gereğinde Mühür İçermelidirler. Fotokopi, Faks Veya E-Mail İle Edinilmiş Belgeler Kabul Edilmezler. Gereğinde Ve Zorunluluğunda Noter Tasdikli Suretler Kullanılabilirler.
B. Burs Talebinde Bulunan Öğrencilerin Yaşadığı Hanede Kişi Başına Düşen Gelirin Brüt Asgari Ücretin 2/3′Ünden Az Olması Şarttır.
C. Anne Ve/Veya Babası Vefat Etmiş, Kimsesiz Yoksul Öğrenciler Öncelikle Tercih Edilirler.
Öğrencinin Eğitim Gördüğü Kurumda Her Yıl Bütünleme Olmaksızın Bir Üst Sınıfa Geçmesi Bursun Devamı İçin Zorunludur.
Burs Kontenjanına Göre Başvuranların Değerlendirilmesinde Ve Sıralamasında Sayılan Koşullar Yanında Öğrencilerin Okula Yerleştirme Puanı, Sınıf Geçme Durumu, Öncelikli Kriterler Olarak Değerlendirilir Ve Yüksek Puanlılar Öncelikle Tercih Edilirler.

Başvuru Belgeleri

-Başvuru Dilekçesi
-Noter Veya Muhtardan Alınmış Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti
-İkametgah Belgesi
– Cumhuriyet Savcılığından/Adli Sicil Bürosundan Alınmış Adli Sicil Durum Belgesi
-Kendisinin Ve Ailesinin Maddi Durumunu Gösteren Belgeler, İlgili Kurumlardan Alınmış Maaş Belgesi, Sigorta Belgesi, Fakirlik Belgesi,
-Yeni Başlayan Öğrenciler İçin ÖSYM Sonuç Ve Yerleştirme Belgesinin Noter Tasdikli Sureti,
– Ara Sınıf Öğrencileri İçin Önceki Dönemlere Ait Not Dökümü, Başarı Durumunu Ve Sömestre Veya Yıl Kaybı Olmadığını Gösteren Ve İlgili Dekanlıkça Veya Müdürlükçe Düzenlenmiş Belge
– İki Adet Fotoğraf
-İletişim Bilgileri (Kendine Ve Ailesine Ait)
-Taahhütname

Son Başvuru Tarihi 25 Eylül 2020.

2020-2021 Eğitim, Öğretim yılı burs başvuruları 10 Eylül 2020-25 Eylül 2020 tarihleri arasında kabul edilecektir.

– Başvuru için gerekli belgeler ve şartlar web sayfasının ilgili bölümlerinde yer almaktadır.
– Bu eğitim öğretim yılında daha önce burs almakta olup bursları devam eden öğrencilere ilave olarak 10 yeni öğrenciye daha burs verilecektir.
– Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen bir eğitim programı ile öğrenci burslarına destek olmak amacıyla bir fon oluşturulmuştur. Bu fonda toplanan tutar ile 15 Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisine bir yıl süreli olmak kaydıyla karşılıksız burs verilecektir. Bu sayı vakfın yıllık kontenjanı dışındadır. Burs başvurusunda bulunacak öğrenciler vakfın burs verilme şartlarını sağlamak ve gerekli belgeleri belirtilen tarihlerde vakıf merkezine ulaştırmak zorundadırlar.
– Başvuru sonuçları 1 Ekim 2020 tarihinde ilgilerine telefonla bildirilecek ve web sayfasından da ilan edilecektir.

Web Sitesi: https://koseogluvakfi.org.tr
Burs Şartnamesini Okumak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ