23.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Başladı

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Başladı

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

TSK Eğitim Vakfı 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak. Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı Eğitim Bursu  8 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Burslar Öncelikle Şehit Yakınlarına Verilir. Burs Sonuçları Ekim Ayında Açıklanacak.

Özel Karşılıksız Eğitim Bursu İle Bir Öğrenim Yılı Boyunca Bir Öğrencimizin (Şehit/Gazi Çocuğumuzun) Eğitim Masraflarının Karşılanması Amaçlanmıştır. 2020-2021 Eğitim Dönemi İçin Karşılıksız Eğitim Bursu Miktarı 3.200 TL (8 Ay X 400 TL) Olarak Tespit Edilmiştir.

İletişim Bilgileri: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 166 Tandoğan Ankara
Telefon Numarası: 0 312 231 21 10 Ve 0 312 231 67 26
E-Mail: vakif@tskev.org.tr

Burs Başvurusu 25 Eylül 2019 İle 3 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak. Burs Geçici Sonuçları 4 Ekim 2019 Tarihinde Açıklanacak.
4 Ekim 2019 İle 11 Ekim 2019 Tarihlerinde İstenilen Evrakların Vakıf Adresine Gönderilmesi Ve Komisyon Tarafından İncelenmesi.
Kesin Burs Sonuçları 25 Ekim 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Burs Esasları
a. Karşılıksız Eğitim Bursuna başvurmadan önce “Burs Kriterleri” bölümünü mutlaka okuyunuz.
b. Son müracaat tarihi 03 EKİM 2019 tarihi, saat 15:00’dir. Başvurular, TSK Eğitim Vakfı WEB sayfasından internet üzerinden yapılacaktır.(tskev.org.tr)
c. Başvuru formunu doldurarak “Okudum, Anladım, Şartları Kabul Ediyorum” butonunu tıklayarak başvuruda bulunulur.
d. Beyanlarınız üzerine burs ön başvurusu kabul edilenlere 04 EKİM 2019 tarihinde WEB sayfasından ve SMS ile duyuru yapılacaktır. Bursun Kesinleşebilmesi için 4.’üncü maddede belirtilen dilekçe ve dilekçe ekindeki evrakların eksiksiz ve zamanında Vakıf Genel Müdürlüğü adresinde 11 EKİM 2019 günü saat 18:00′ e kadar bulundurulması gerekmektedir.
e. Geçici Kayıt Kabul Komisyonunca başvuru sırasında istenen belgelerin doğruluğunun tespit ve değerlendirmesi yapılır.
f. Belirtilen süre içinde istenen evraklarının gelmemesi veya eksik ve yanlış bilgi beyan edilmesi halinde müracaat değerlendirme dışı bırakılarak geri dönüş yapılmadan İPTAL edilecektir.
g. Burs başvurusunda bulunan öğrencilerin (Ön Lisans-Lisans/sadece şehit çocuklarına ortaöğretim) başvuruları değerlendirildikten sonra burs verilecek yıla ait kontenjan miktarı kadar asil ve yedek öğrenci belirlenerek Vakıf İnternet sitesinde yayınlanmaktadır. Bursa hak kazanan kesin öğrenci listesi WEB adresinden açıklanacaktır.
h. Burs verilecek öğrenci sayısını, ödenecek burs miktarını, yıllık artış oranını ve ödeme zamanını belirlemeye Vakıf Yönetim Kurulu yetkilidir. Burs süresi sekiz (8) aydır. Başlama tarihi Kasım ayıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Burs Başvuru Koşulları

a. Şehit subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurların ortaöğrenim (lise), ön lisans ve lisans gören çocuğu olmak,
b. TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli subay, astsubay, uzman jandarma uzman erbaş sivil memurlar ile bunların emeklilerinin ön lisans ve lisans öğrenimi gören çocuğu olmak,
c. TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları Yönergesinde yer alan yurtlara müracaat kriterlerini karşılamak,(şehit çocukları hariç)
d. Devlet üniversitesinde ya da Vakıf üniversitelerinde okuyor olmak,
e. Herhangi bir işte tam zamanlı çalışmıyor olmak (kamu ya da özel kurumdan maaş, ücret almamak),
f. Vakıf öğrenci yurtlarının bulunduğu illerde, yurda giriş için müracaat etmiş ancak yurda kabul edilmemiş olmak veya ailesi yanında sabit ikametgâhı olmakla birlikte diğer şartları taşıyanlar ile TSK Eğitim Vakfı yurtlarının bulunmadığı illerde ön lisans ve lisans eğitimini sürdürmek,
g. Vakıf öğrenci yurtlarına (Ankara, Eskişehir ve İstanbul) yerleştirilmemiş olmak,
h. Başka bir özel veya tüzel kişilik ile kurum veya kuruluştan karşılıksız burs almamak, (Şehit Çocukları Hariç)
i. Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyaç duymak,
j. Yükseköğrenim kurumlarında sınava girdiği ders yılında ve daha önceki yıllarda 3 aya kadar okuldan uzaklaştırılma cezası almamış olmak, disiplin ya da devamsızlık gibi bir nedenle okuldan kaydı silinmemiş olmak.

Burs Verilmeyecek Durumlar

a. Burs isteğinde bulunduğu tarihte okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler ile bir üst sınıfa geçmeye hak kazanamayan öğrencilere,
b. Polis akademisi öğrencileri ile askeri okul öğrencilerine,
c. Ek süre öğrenim gören öğrencilere,
d. Hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrencilere,
e. Burs almakta iken öğrenimine ara veren öğrencilere,
f. Adli para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş olsa bile haklarında 6 ay ve daha fazla hapis, ağır hapis cezası ile kesinleşmiş mahkûmiyeti bulunan öğrencilere,
g. Ceza aldığı tarih itibari ile öğrenim görmekte olduğu yükseköğretim kurumundan en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alan öğrencilere,
h. Aynı aile içerisinden bir çocuğa burs verilmeye devam ederken müracaat eden diğer öğrencilere, (Şehit Çocukları Hariç)
i. Açık öğretim ve uzaktan öğretim gören öğrencilerine,
j. Vakıf Öğrenci Yurtlarının bulunduğu illerde Yurda giriş için müracaat etmemiş öğrencilere (ailesinin yanında sabit ikametgâhı olanlar hariç),
k. Burs verilmesine kaynak teşkil edilen belgelerden biri veya daha fazlasının geçersizliğine sebep olan durumu ortaya çıkan öğrencilere,
l. Vakıf çalışan personeline burs verilmez; ayrıca şehit çocukları hariç aynı aileden sadece bir öğrenciye burs verilmektedir.

Türk Anadolu Vakfı Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Hangi Durumlarda Kesilir

a. Anayasal düzene karşı işlenen suçlar kapsamında haklarında adli veya idari soruşturma yürütülen yahut kamu davası açılan, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette olduğuna karar verilen yapı, oluşum yada gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan,cezası tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile TCK.nın ilgili hükümleri gereğince yüz kızartıcı suçlara mahkum edilmiş olan,Taksirli suçlar hariç, herhangi bir suçtan dolayı hakkında 6 ay ve daha fazla hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunan,cezası tecil edilmiş olsa bile 3713 sayılı TMK ile 5237 sayılı TCK.nın ikinci kitap üçüncü kısmının beşinci bölümü ile dördüncü kısımda düzenlenen suçlardan hüküm giymiş olan veya bu suçlardan haklarında açılan derdest kamu davası bulunanlar,
b. Örgün eğitim dışına çıkarılma cezası almış olan,
c. Kendiliğinden öğrenimini terk ederek okuldan ayrılan,
d. Burs almaktan kendi isteği ile vazgeçen,
e. Vefat eden,
f. Yalan beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencilerin bursu gerekçenin oluştuğu ayı takip eden aybaşından itibaren kesilir.
g. Son sınıf öğrencilerinden okulu bitirenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir.

Burs Değerlendirme Kriterleri (Tıklayın)
Başvuru Belgeleri (Tıklayın)
Vicdani Yükümlülük Belgesi (Tıklayın)
Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında Muvafakatname (Tıklayın)

Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Burs Detayları İçin Buraya Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ömür dedi ki:

    Merhabalar Şehit eşiyim geçtiğimiz eğitim dönemi için burs başvurusunda bulundum ve Lise 3. sınıf öğrencisi olan oğlum 8 ay boyunca burs aldı bu yıl lise son sınıf öğrencisi bu yıl da tekrar başvuru yapmamız gerekiyor mu yoksa geçen yılki başvuru geçerli midir?

BİR YORUM YAZ