21.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hayalime Ortak Ol Derneği Burs Başvurusu

Hayalime Ortak Ol Derneği Burs Başvurusu

Hayalime Ortak Ol Derneği Burs Başvurusu

Hayalime Ortak Ol Derneği Burs Başvurusu Başladı. Burslar Lise 1, 2, 3, 4 İle Üniversite Hazırlık, 1 Ve 2 Sınıf Öğrencilerine Verilecek.

Bursumuz Eylül ayı itibariyle bize iletmiş olduğunuz banka hesabına yatmaya başlayacaktır.
Bursumuz geri ödemesiz olup üniversite öğrencileri için aylık 500 TL; lise öğrencileri için ise aylık 300 TL’dir.

Burs almaya hak kazanan öğrenci, her eğitim dönemi başında tarafımıza transkript ve öğrenci belgesini sunmakla yükümlüdür. Yeni dönemde burs alıp almayacağı öğrencinin hedeflerine ulaşma konusundaki motivasyonuna, öğrenim hayatının devam ediyor olmasına ve akademik başarı durumuna göre belirlenir.

İstenilen tüm evraklar başvuru formuyla birlikte eş zamanlı gönderilmelidir. (Kademe değişikliği sebebiyle okul kaydı geç olabilecek öğrenciler için, bilgi vermek şartı ile bu süre uzayabilir.)

Öğrencilerden talep edilen evraklar :
1. Eğitim Destek Bursu Bireysel Başvuru Formu
2. Öğrenci Belgesi
3. Transkript
4. TC Kimlik Fotokopisi
5. Anne ve Babanın 4A Detaylı Hizmet Dökümü. (E-Devletten alınacaktır. Hem Anne hem
Babanın ayrı ayrı talep edilmektedir.)

Sponsorlu

Genel Bursluluk Kuralları
Burstan yararlanabilmek için yurt içinde veya yurt dışında örgün eğitim veren eğitim kurumlarından birinde öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.
Başvuru yapabilecek eğitim düzeyleri şu şekildedir:

Lise ( 1-2-3-4 )
Üniversite ( Hazırlık – 1 – 2 )

Burs süresi lise ya da üniversite eğitiminin normal eğitim süresi kadardır. Beklenen eğitim süresinin uzaması durumunda burs devam etmez.
Burs alan öğrenci her eğitim – öğretim döneminin başında öğrenci belgesi ve transkript belgesini derneğe iletmekle yükümlüdür.

Burs Kriterleri
İmkanları kısıtlı olup hayali olan her çocuğun ve gencin hayalini gerçekleştirmesinin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden bir hayali/hedefi olan ve bu hayale/hedefe ulaşmak için çabalayan öğrencilere ulaşmak en önemli kriterimiz.

Ekonomik durumun hayalleri/hedefleri gerçekleştirmek noktasında en önemli engellerden biri olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ekonomik durumu hayalini/hedefini gerçekleştirmek için yeterli seviyede olmayan öğrencileri önceliklendiriyoruz.

Örgün eğitimin hayale/hedefe giden yolda önemli bir basamak olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden akademik başarıyı önemsiyoruz.

Öğrencilerimizin sosyal, kültürel, duygusal ve bireysel gelişimlerinin kendilerine birçok anlamda fayda sağladığını gözlemliyoruz. Bu yüzden düzenli rehberlik görüşmeleri, kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler ve sosyal bağlar kurabilecekleri etkinlikler düzenliyoruz. Öğrencilerimizin bu görüşmelere, eğitimlere ve etkinliklere isteklilikle ve düzenli bir şekilde katılımı büyük önem taşıyor.

Öğrencilerimize katkı sunabilmek adına sık sık iletişime geçiyoruz. Bu noktada sağlıklı bir iletişim kurmaya özen gösteren öğrencilerle ilerlemeye önem veriyoruz.

*Burs alan öğrenci bahsedilen kriterleri sağlamadığı durumda, derneğin bursu kesme hakkı saklıdır.

Bireysel Burs Başvuru Formu ‘nu eksiksiz doldurarak ekte belirtilen belgeler ile birlikte 1 Ağustos 2021 tarihine kadar info@hayalimeortakol.org adresine göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru Takvimi
Son Başvuru 1 Ağustos 2021.

Lise ve üniversite düzeyine yeni kayıt yaptıracağı için evrakları tam olmayan adayların başvurusu haziran ayında alınacak olup gerekli evrakları en geç 15 ağustosa kadar göndermeleri gerekmektedir.
Belgeleri tam olup kriterleri sağlayan aday öğrenciler ile online mülakat yapılacaktır.
Ağustos ayı sonunda burs almaya hak kazanan öğrencilere e-posta yoluyla dönüş sağlanacaktır.
Eylül 15 itibariyle eğitim – öğretim döneminin ilk bursu yatırılacaktır.

Detaylar için Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. laz dedi ki:

    başvuru süresi 1ağustosta biten burs haberini 5 ağustosta yayınladınız?süre geçti ve müacaat edenedik tabii

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      yayınlanma tarihi 30 temmuz 2021.

BİR YORUM YAZ