<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Başvuruları

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Başvuruları

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Başvurusu

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak, Tema Vakfı Bursu Kimlere Verilir, Eğitim Desteği Başvuru Şartları.

Tema Vakfı Lisansüstü Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
E-Posta Yolu İle Alınacak.
E-Posta: burs@tema.org.tr

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Süre İle Ödenecek. 4 Bin Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Kimler Başvurabilir
Eğitim bursu almak için başvuran yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin aşağıda belirtilen koşulları taşımaları gerekmektedir:

Ads

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

• Adli veya disiplin suçu işlememiş olmak.

• Üniversitelerin öncelikli olarak orman, ziraat ve çevre bölümleri olmak üzere biyoloji, coğrafya, eğitim, gıda, hukuk bölümlerinden birinde, TEMA Vakfı amaçlarına ulaşmada katkı sunabilecek bir programda ve belirtilen araştırma konularında yüksek lisans veya doktora öğrenimine devam ediyor olmak.

• Kayıtlı olunan yüksek lisans veya doktora programının tez aşamasına geçmiş olmak, enstitü yazılı onayını başvuru sırasında iletebilmek.

• Eğitim alınan üniversitenin söz konusu araştırmanın yapılabilmesi için gerekli donanım, alt yapı ve materyalleri sağlaması ve danışmanın yeterli uzmanlığa sahip olması şartlarını sağlamak.

• Burs ödemeleri karşılığında aşağıda yer alan koşullarda müteselsil kefil göstermek ve TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs (Lisansüstü) Programı Protokolünü müteselsil kefil ile birlikte imzalamak. (Müteselsil kefil şartları aşağıda indirilebilir dokümanda belirtilmiştir.)

• Araştırma konusunun üniversite / enstitü tarafından onaylandığını gösterir belgeyi (onaylandığı tarih ile), ilk 4 ay sonunda (akademik danışmanının imzası ile) ara raporunu ve araştırmanın tamamlanmasının sonunda 1 ay içerisinde (son burs ödemesinden sonraki en geç 1 ay içerisinde) sonuç raporunu Türkçe dilinde ve TEMA Vakfı tarafından iletilecek formata uygun olarak TEMA Vakfı’na iletmek.

• Yüksek lisans için 30, doktora için 35 yaşını geçmemek.

• Aynı aileden Turan Demiraslan Burs (Lisansüstü) Programından burs alan başka birinin olmaması.

• Eğitim ve araştırma ihtiyaçlarının karşılanması açısından maddi desteğe ihtiyacı bulunmak.

• Araştırmanın fikri mali ve varsa sınai mali (patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım) mülkiyet haklarının TEMA Vakfı’na ait olacağını kabul etmek.

• TEMA Vakfı gönüllüsü olmak ve faaliyetlerine katılmak.

• TEMA Vakfı tarafından belirlenecek yılda iki kez yapılacak bursiyer buluşmalarına katılmayı kabul etmek.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Son Başvuru Tarihi 15 Eylül 2023.

Başvurular 15 Eylül 2023 tarihine kadar sadece e-posta yoluyla, burs@tema.org.tr adresine yapılacaktır.

Bağışçımız Turan Demiraslan’ın gerçekleştirdiği eğitim bağışı ile TEMA Vakfı’nın amaçları doğrultusunda araştırma yapan ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmek için maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 9 ay boyunca eğitim desteği sunulacaktır. Burs programı ile sağlanacak eğitim desteğinin yanı sıra, doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve iklim ile ilgili alanlarda bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi de amaçlanmaktadır.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ