19.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması

Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması

Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması

Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması Düzenliyor. 11. Düzenlenen Resim Yarışmasına 16 Yaşından Büyük Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 80 Bin Türk Lirası
İkincili Ödülü 50 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 25 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 20 Bin Türk Lirası (Her Biri İçin)

Yarışmanın Konusu ve Amacı
Türkiye Jokey Kulübü tarafından; resim sanatçılarımızı At temalı eserler yaratmaya teşvik etmek yoluyla Türk görsel sanatlarına özgün eserler kazandırmak ve ülkemiz kültür & sanat birikimine katkıda bulunmak amacıyla, “At, At Sevgisi ve At Yarışı” konulu geleneksel resim yarışmasının 11.’si, 2022 yılında gerçekleştirilecektir.

Yarışma vesilesiyle; ihtişamı, gücü ve süratiyle, sosyal hayatımızda ve kültürel geleneğimizde çok önemli bir yere sahip olan At’a tarih boyunca verilen önemi ve değeri konu alarak bu temayı en etkili şekilde yansıtan ve at yarışlarının, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “modern toplumlar için sosyal bir ihtiyaç” olduğunu vurgulayan eserleri ve bu eserleri yaratan sanatçıları ödüllendirmek ve desteklemek hedeflenmektedir.

Yarışmanın Koşulları
1. Yarışma, Türkiye Jokey Kulübü mensupları, seçici kurul üyeleri ile bunların 1. , 2. dereceden yakınları dışında 16 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel sanatçılara açıktır.

Sponsorlu

2. Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, sergilenmemiş veya herhangi bir yerde yayınlanmamış “At, At Sevgisi ve At Yarışı” temalı bir (1 adet) eseriyle katılabilir.

3. Yarışmaya verilecek olan eserler, tuval üzerine yağlıboya, akrilik, kolaj ve karışık tekniklerde olup, ölçüleri; kısa kenar 50 cm’den küçük, uzun kenar 150 cm’den büyük olmayacaktır.

4. Eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde sanatçısı tarafından imzalanmış olarak teslim edilecektir.

Kargo ve postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, eserlerin iadeleri kargo ya da posta yoluyla yapılmayacaktır.

5. Kapalı kimlik zarfı: (Form -1) Sanatçının adı ve soyadı, kısa biyografisi, ev ve iş adresi, e-posta adresi, telefon numaraları, sanatçının yarışma koşulları kabul ettiğine dair imzalı belge ve eserin 1 adet fotoğrafının bulunduğu kapalı zarf, eserle birlikte makbuz kaşlığında teslim edilecektir. (Form – 2) Ayrıca her eserin, arkasına sanatçının adı ve soyadı, eserin adı ve yapılış yılı, tekniği, boyutları ve fiyatını belirten bir etiket yapıştırılacaktır.

6. Yarışma sonucunda ödül alan eserler; Türkiye Jokey Kulübü Resim Koleksiyonu’na ait olacak ve sanatçı ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını da Türkiye Jokey Kulübü’ne devretmiş olacaktır. Ayrıca Türkiye Jokey Kulübü; sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar bu yarışmaya katılmakla iş bu şerhi peşinen kabullenmiş sayılacaklardır.

Eserlerin Teslim Tarihi ve Yerleri
Eserler, 1 – 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul Veliefendi Hipodromu TJK Müzesi ile Ankara 75’nci Yıl, İzmir Şirinyer, Adana Yeşiloba, Bursa Osmangazi, Kocaeli Kartepe, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır Hipodrom Müdürlüklerine elden makbuz karşılığında teslim edilecektir.

Eserlerin Sergilenmesi ve İadesi
Ödül alan ve sergilenmesine karar verilen eserler dışında kalan eserler 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren 15 gün süre ile teslim edilen merkezlerden makbuz karşılığında iade edilecektir.

Ödül almadığı halde sergilenmeye değer görülen eserler ise sergi programı (tarihleri ve yeri daha sonra belirlenecek) bitiminden itibaren bir ay içinde eser sahiplerine makbuz karşılığı teslim edilecektir. Belirtilen tarihler arasında teslim alınmayan eserlerin kaybından ve uğrayabileceği her türlü hasar ve zarardan Türkiye Jokey Kulübü hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu hususta tüm katılımcılar şartnamede sunulan Form 1’e imza attıkları andan itibaren şartname hükümlerini kabul etmiş sayılacaklardır.

Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenecek sergilerde ödül almayanlar dışındaki eserler sanatçının belirleyeceği bedel ile satışa açık tutulacak, eserlerden hiçbir şekilde komisyon alınmayacak ve satış bedelinin tamamı sanatçıya ait olacaktır.

Yarışmaya katılan sanatçılar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.

Sonuçların İlanı
Sonuçlar basın yoluyla 11 Eylül 2022 tarihinde ilan edilecek olup, kulübümüzün www.tjk.org adresli web sitesinde yayınlanacaktır.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ