03.06.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Tarım Ve İnsan Fotoğraf Yarışması

Tarım Ve İnsan Fotoğraf Yarışması

Tarım Ve İnsan Fotoğraf Yarışması

Tarım Ve Orman Bakanlığı Tarım Ve İnsan Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 30 Eylül 2019. Yarışmaya Seçici Kurul, Yarışma Düzenleme Kurulu Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Profesyonel Ve Amatör Tüm Fotoğrafçılık Katılabilir.

Yarışma Sonuçları 4 Kasım 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri

Genel Katılım Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Değerinde Denizbank Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki

Çiftçi – Üretici Özel Ödülleri
6 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki

Sponsorlu Bağlantılar

“Su” Tema Özel Ödülü
6 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki

Tarım Ve Orman Bakanlığı Çalışanları Özel Ödülü
6 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki

Denizbank Çalışanları Özel Ödülü
4 Bin Türk Lirası Denizbank Hediye Çeki

120 Adet Sergilenme / Albüm Ödülü
200 Türk Lirası Değerinde Denizbank Hediye Çeki

Katılım Koşulları
1. Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.
2. Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.
3. Yarışma “Genel”, “Çiftçi & Üretici”, “Öğrenci”, “Tema”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları” ve “DenizBank Çalışanları” olmak üzere 6 (altı) kategoride düzenlenmektedir. Katılımcılar koşullarına uyan birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirler. Katılımcılar bir kategori için en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.
4. Yarışma renkli sayısal (dijital) ortamda olup, baskılar kabul edilmeyecektir. Siyah-beyaz ve sepya gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
5. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
6. Fotoğraflar jpeg formatta, kısa kenarı 1440 piksel çözünürlükte ve kendi orijinal boyutlarında gönderilmelidir. Dereceye giren ve sergileme alan eserlerin kaliteli ve büyük boyutlarda baskıya olanak tanıması için fotoğrafların; en az 50×70 cm’lik baskıya uygun şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Eser sahibi bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir. Yarışmaya gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.
7. Yarışmaya katılacak fotoğrafların herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Bu yarışma kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı, katılımcıların yarışma fotoğraflarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
8. “Çiftçi-Üretici Özel Ödülü” için yarışmaya katılacakların Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi veya Üretici Birliği üyelik belgesi kopyasını,
9. “Öğrenci Özel Ödülü” için yarışmaya katılacak öğrencilerin, öğrenci belgesi veya tarihli öğrenci kimlik belgesi kopyasını başvuru yönergelerinde bulunan ilgili adımda sisteme eklemeleri zorunludur.
10. Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ve DenizBank Çalışanları sadece kendi kategorileri ile yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya katılacak çalışanların işyeri kimlik fotokopisini başvuru yönergelerinde bulunan ilgili adımda sisteme eklemeleri zorunludur.
11. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanan olası sorunlardan Tarım ve Orman Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.
12. Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
13. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi
1. Yarışmaya başvurular www.tariminsan.com ana sayfasındaki yarışma başvurusu kısmından yönergeler takip edilerek gerçekleşecektir. Başka bir gönderim türü ( posta, e-posta, elden teslim vb. gibi ) kabul edilmeyecektir.
2. Yarışmacılar her bir kategori için en fazla 5 (beş) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler. Birden fazla kategoriye katılım durumunda başvuru sırasında kategori türünün seçilmesi gerekmektedir.
3. Yarışmaya başvuru ve eser gönderimi sırasında oluşabilecek sorunlardan Tarım ve Orman Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

Detaylar İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ