12.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Elginkan Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

Elginkan Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

Elginkan Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

Elginkan Vakfı 2005 Yılından Beri Karşılıksız Yüksek Öğrenim Bursları Vermektedir. Elginkan Vakfı Bursu İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi Ve Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine Verilmektedir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılır.

Vakfımız burs programında yer alan üniversiteler İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’dir. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde her üniversiteden 25 kişi olmak üzere toplam 175 kişidir.

2020-2021 eğitim öğretim döneminde lisans öğrencilerine yönelik Elginkan Vakfı Bursu 400 TL/Ay’dır. Burs başvuruları burs programında yer alan üniversitelerin ilgili bölümlerine yapılmaktadır. Elginkan Vakfına burs başvurusu yapılmamaktadır.

Burs başvuruları Eylül ayının başında yukarıda bahsi geçen Üniversitelerin burs ofislerine yapılmaktadır.

Ayrıca Elginkan Topluluğu mensuplarının başarılı ve ihtiyacı olan çocuklarına 2008 yılından bu yana burs verilmektedir. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde 75 kişidir. Burs tutarı, diğer lisans eğitim desteğinde olduğu gibi 400 TL/Ay’dır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bursiyerler, üniversitelerin Elginkan Vakfına aday ve yedek olarak belirlediği bursiyerler arasından, Üniversitelerden de bir temsilci olmak üzere, Elginkan Vakfı Burs Komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenmektedir.

Elginkan Vakfı Yüksek Lisans ve Doktora bursları da öncelikle Türk Dili ve Türk Kültürü ile ilgili dallarda olmak üzere tüm konularda Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapan öğrencilere verilecek “Lisanüstü Bursları”nı kapsamaktadır. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde her iki alan için 6’şar kişidir. Burs tutarı, yüksek lisans öğrenimi için 600 TL/Ay, doktora için ise 900 TL/Ay olarak belirlenmiştir.

Burs Başvuruları Yukarıdaki Üniversitelerin Burs Ofislerinden Her Yıl Eylül Ayı Başından İtibaren Eylül Ayı Sonuna Kadar Alınmaktadır. Vakıf’a Şahsen Yapılan Başvurular Dikkate Alınmaz. Bursiyer Seçiminde Maddi İmkanlar Ve Başarı Durumları Dikkate Alınır.

Lisan Bursları
Lisans Kademesinde, Hazırlık Sınıfı Ve Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencilerle, Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Hazırlıktan Birinci Sınıfa Geçenler Ara Sınıfta Sayılır. Dağıtımda Ara Sınıf Farkı Gözetilmez; Maddi İmkandan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Gösterilmiştir:

Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Eklemeli Başarı Not Ortalaması 4 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 2.50/4.00, 100 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 70 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Lisans Üstü Bursları
Üniversitelere Bağlı Enstitülerde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Yapan Başarılı Ve Maddî İmkânı Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir. Tezli Yüksek Lisans İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az 3.00/4.00 Veya 75/100; Doktora İçin De Yüksek Lisans Genel Not Ortalamasının En Az 3.20/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

Son Başvuru 30 Eylül 2020.

Diğer Şartlar Ve Özellikler
Vakıf Burslarına Başvuru Tarihinde Adayların; Lisans Eğitimi Düzeyinde 22; Tezli Yüksek Lisans Düzeyinde 26; Doktora Düzeyinde 28 Yaşından Büyük Olmamaları Şarttır. Askerlik Görevini Uzun Süreli Olarak Yapmış Erkek Adaylara 2 Yaş Daha Eklenir. Lisansüstü Burslarına Başvurularda Adayların Tez Danışmanları Ya Da Diğer Öğretim Üyelerinden Talep Ederek Alacakları, Vakfa Hitaben Yazılmış Bir Tavsiye Mektubu Aranır.
Vakıf Burs Yönetmeliğini Okumak İçin Buraya Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ