<style>.lazy{display:none}</style>Selçuklu Holding Burs Başvuruları 2023-2024
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Selçuklu Holding Öğrenci Burs Başvuruları

Selçuklu Holding Öğrenci Burs Başvuruları

Selçuklu Holding Burs Başvurusu

Selçuklu Holding Karşılıksız Öğrenci Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Karşılıksız Burs Başvuru Şartları Nelerdir.

Eğitim Yardımından Üniversiteye Yeni Kayıt Yaptırmış Olan Öğrenciler Yararlanamayacak. Burslar Yüksek Öğrenim Üniversite 2, 3, 4, 5 Ve 6. Sınıf Öğrencilerine Verilecek. Değerlendirilmeye Alınan Başvuru Sonuçlarına Göre Ön Elemeyi Geçenler Mülakata Alınırlar.

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular Posta Ve Kargo Yolu İle Yapılacak.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. 2023-2024 Dönemi Burs Miktarı Açıklanmadı.

Başvuru İçin Başvuru Formu Doldurulup İstenilen Belgelerle Birlikte Kargo Yoluyla Aşağıdaki Adrese Belirtilen Tarihte Ulaştırılacaktır.

Ads

Selçuklu Holding Mustafa Öncel Kültür Ve Araştırma Ve Yardımlaşma Vakfı Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Hakkında Genel Bilgi
• Lisans programlarının 2, 3, 4, 5 ve 6 sınıflarına burs verilecektir. Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış 1 sınıf öğrencileri burs imkânından yararlanamayacaktır.
• Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Burs Formu web sitemizden doldurulup, printer çıktısı alınarak, ek istenilen belgelerle birlikte aps veya kargo yoluyla aşağıda yer alan adrese ulaştırılacaktır. (Formu belirlenen tarihlerde ulaştırmayan öğrenci başvurusu kabul edilmeyecektir.)

Başvuru Koşulları
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

• Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

• Lisans programlarının 2, 3, 4, 5 ve 6 sınıflarında okumak, ( Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış 1 sınıf öğrencileri burs imkanından yararlanamayacaktır.)

• Başarılı olmak (Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 80) olup bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak,

• Üniversitelerin 4 yıllık Lisans Programı ve Yüksek Lisans öğrencisi olmak,

• Herhangi bir kurum ya da kuruluştan burs almıyor olmak (KYK bursu hariç),

• Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olmak,

• Üniversitelerin Tıp, Hukuk, Eczacılık, İşletme, Diş Hekimliği, Grafik Tasarım, Mühendislik (Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji-Malzeme Mühendisliği, Biyomühendislik ve ilgili alt dalları) bölümlerinde okuyor olmak.

Detaylı bilgi için kurumsal@selcukluholding.com.tr adresine mailinizi iletebilirsiniz.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Başvuruda Gerekli Belgeler
1. Öğrenci Belgesi
2. Not durumunu gösterir belge (Transkript)
3. Nüfus cüzdan fotokopisi
4. Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak aile nüfus kaydı
5. Çalışan anne ve babanın maaş bordrosu
6. 2 adet vesikalık fotoğraf
7. Sabıka kaydı
8. LYS Sonuç belgesi
9. Ekli Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Formu doldurulacaktır. Tüm form alanları BÜYÜK HARFLERLE doldurulmalıdır. Sadece e-posta alanı küçük harflerle doldurulmalıdır.
10. Aydınlatma ve Rıza metni (Ad-soyad ile tarih yazılmalı ve imzalanmalıdır)
Başvuruların değerlendirilmesi, başvuru tarihinin sona ermesiyle birlikte başlar ve değerlendirme sonucuna göre ön elemeyi geçen öğrenciler mülakata alınır.

Burs Başvuru Formu (İndir)
Aydınlatma Ve Rıza Metni İçin Tıklayın.

Başvuru Adresi:
SELÇUKLU HOLDİNG (Mustafa Öncel Eğitim, Kültür, Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı)
Veysel Karani Mahallesi Çolakoğlu Sokak No: 10, Kat: 7-8-9, 34885, Sancaktepe İstanbul
Telefon: 0 216 564 82 90

Bursun Ödenmesi
Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır ve Kasım-Haziran aylarında olmak üzere 8 ay süreyle devam eder. Diğer aylarda ise ödeme yapılmamaktadır. Mustafa Öncel Eğitim, Kültür, Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı bursu karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Eylül Ayında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 6 Eylül İle 26 Eylül Tarihleri Arasında Yapıldı.

Web: https://www.selcukluholding.com.tr/tr/sosyal-sorumluluk/ogrenci-destek-bursu
https://www.mustafaoncelvakfi.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehlika Demir dedi ki:

    Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi ilahiyat fakültesinde okuyorum. 2. Üniversitem olduğu için devlet bursuna başvuru yapamıyorum. Hiçbir yerden destek göremedim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

BİR YORUM YAZ