16.12.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İNCİVAK Cevdet İnci Eğitim Vakfı Bursu

İNCİVAK Cevdet İnci Eğitim Vakfı Bursu

İNCİVAK Cevdet İnci Eğitim Vakfı Bursu

İNCİVAK Cevdet İnci Eğitim Vakfı Başarı Bursu Ve Katı Bursu Vermektedir. İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı Başarı Bursu Başta İzmir, Manisa Ve Aydın Olmak Üzere Belirli Üniversitelerde Okuyan Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Ve Yetenekli Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilen Karşılıksız Burslardır.

İletişim Bilgileri: Akçay Caddesi No: 64/2 Gaziemir İzmir
Telefon Numarası: 0 232 265 45 00
Faks: 0 232 265 47 57
E-Posta: info@incivak.com

Cevdet İnci Eğitim Vakfı Başarı Bursu Başvuru Koşulları

-T.C Vatandaşı Olmak
-Maddi Durumu Yeterli Olmamak
-ÖSYS Sınavında Aldığı Puan Bakımından İlk Yüzde Beş İçinde Yer Almak
-Sabıka Kaydının Bulunmaması
– Vakıf Yönetim Kurulunca Belirlenmiş Meslek Gruplarında Yüksek Öğrenime
Hak Kazanmış Olmak
-Disiplin Cezası Almamış Olmak
-Her Sınıfında Tüm Derslerden Başarılı Olmak Ve Başarı Ortalaması 100 Üzerinden En Az 75 Veya 4 Üzerinden En Az 3 Olması
-Bir Başka Kurum Yada Kuruluştan Burs Almıyor Olmak
-Yıkıcı Ve Bölücü Nitelikteki Faaliyetlere Katılmamış Olmak
-Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerinin Birinci Ve İkinci Dereceden Yakını Olmamak
-Atatürk İlke Ve Devrimlerine, Ülkemizin Değerlerine Bağlı Olmak
– Başarı Bursu Başvuru Formu Ve Eklerini Zamanında Ve Eksiksiz Olarak Vakıf Yönetimine Teslim Etmiş Olmak

Başarı Bursu KYK Bursu Tutarı Kadar Olup Her Yıl 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Başarı Bursu Başta Manisa, İzmir Ve Aydın Olmak Üzere Üniversitelerde Üstün Başarı Gösteren Öğrencilere Verilir.
Burs Başvurusu Her Yıl Ekim Ayında Vakıf Yönetimince İlgili Üniversitelere Yazılı Olarak Bildirilir. İlgili Üniversiteler Kasım Ayı İçerisinde Burs Verilecek Öğrenci Sayısının 2 Katı Kadar Öğrenciyi Seçerek Burs Başvuru Formu İle Vakıf Yönetimine Bildirir. Aralık Ayında Seçilen Öğrenciler Mülakata Alınarak Burs Kazanan Öğrenciler Belirlenir. Başarı Bursu Alan Öğrenciler Yaz Aylarında En Az 45 Gün İnci Holding’e Bağlı Şirketlerde Staj Yapmak Zorundadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Başarı Bursu Öğrenci Seçimi

Her Yıl Ekim Ayı İçinde, Bir Sonraki Yıl Verilecek Başarı Bursu Sayısı, Meslek Gruplarına Göre İlgili Üniversitelere Vakıf Yönetim Kurulu Tarafından Yazılı Olarak Bildirilir. İlgili Üniversiteler, Kasım Ayı İçinde Meslek Gruplarına Ve Sınıflara Göre Bildirilmiş Burs Sayısının İki Katı Öğrenciyi Seçerek Bunları Bir Liste Halinde, Burs Adayı Öğrencilerin Dolduracağı Cevdet İnci Eğitim Vakfı Başarı Bursu Başvuru Formu İle Birlikte Vakıf Yönetim Kurulu’na Yazılı Olarak Bildirirler. Vakıf Yönetim Kurulu, Her Yıl Aralık Ayı İçinde, Bu Öğrencilerle Ayrı Ayrı Görüşür. Bu Görüşmede Her Öğrenciyle İlgili Edindiği Kanaatı Ve Başarı Bursu Koşullarını Dikkate Alarak Bursa Hak Kazanan Öğrencileri Belirler. Durumu İlgili Öğrenci İle Üniversitesine Gerekçeli Ve Yazılı Olarak Bildirir. Yazılı Bildirimin Yapıldığı Tarihten İtibaren Bir Ay İçinde Bursa Hak Kazanan Öğrenci Taahhütname İmzalar. Taahhütnameyi Bir Ay İçinde İmzalamayan Öğrenci Burs Hakkından Vazgeçmiş Sayılır.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı Katkı Bursu
İnci Holding’e Bağlı Şirketlerde Çalışanların İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğretim Kurumlarında Eğitim Gören Çocuklarına Yönelik Verilen Burstur. Katkı Bursu İlköğretim Öğrencileri İçin Yarım Cumhuriyet Altını, Orta Öğretim Öğrencileri İçin Tam Cumhuriyet Altını Ve Yüksek Öğretim Öğrencileri İçin 2 Cumhuriyet Altınıdır. İlköğretim Ve Orta Öğretim Öğrencilerine Ekim Başında, Yüksek Öğrenim Öğrencilerine İse Ekim Ve Şubat Aylarında Ödenir. Burs Başvurusu Her Yıl Haziran Ayında Öğrenci Velisi Tarafından Şirket Yöneticileri Tarafından Alınır.

Burs Yönergesi (İndir)

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ