24.01.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir. Burs Başvuruları 15 Eylül Tarihine Kadar Alınmaktadır.
Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Bursları Eğitim Fakülteleri Ve Telsiz Yüksek Lisans Eğitimi Alan, Öğretmen Olarak Atanabilme Hakkında Sahip Bilim Dallarında Eğitim Gören Üniversite, Yüksek Okul Öğrencilerine Burs Verilmektedir. Burs Başvuru Sonuçları Ekim Ayında Açıklanmaktadır. Burs Başvurusu Başvuru Formunun Doldurulup İstenilen Belgeler İle Vakfa İletilmesiyle Yapılır.

İletişim Bilgileri: Mansuroğlu Mahallesi 286/3 Sokak No: 17 Daire 64 Bayraklı İzmir
Telefon: 0 532 201 36 66
E-Posta: bilgi@kursunkalem.org.tr

Vakıf Ayrıca Özel Burslar Vermektedir. Özel Burslar Eğitim Fakültelerin Öğrencileri Dışındaki Öğrencilere Burs Bağışçılarının İstekleri Doğrultusunda Verilir. Vakıf Her Yıl İki Öğretmen Adayına İzmir Valisi Kazım Drin Paşa Anısına Burs Vermektedir. Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmekte Yüksek Öğrenim Öğrencileri İçin Aylık 300 Türk Lirasıdır.

Burslara Başvuru Koşulları
1. T.C. Vatandaşı Olmak,
2. Yeterli Maddi Olanaklara Sahip Olamamak, (Mal Varlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak, Kazanç Getiren Herhangi Bir İşte Çalışmamak Ve Başka Bir Dernek, Vakıf, Kamu Veya Özel Kurumdan Maaş, Ücret Veya Burs Almamak. Sadece Harç Kredisi Ve Öğrenim Kredisi Alınabilir.)
3. Son Okuduğu Eğitim Kurumundan Tavsiye Mektubu Almak,

Yükseköğrenim İçin ;
A) Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar : Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olmak,
(O Öğretim Döneminde Okula Giren Toplam Öğrenci Sayısının İlk Yarısı İçinde Olmak)
B) Ara Sınıflar : Başarısız Dersi Olmamak Ve Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,5 Olmak. 100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde De En Az 65 Olup Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanmış Olmak. (Not Ortalaması Uygun Olduğu Halde 2′Den Fazla Başarısız Dersi Olanlar Başvuru Yapamaz.)

Sponsorlu Bağlantılar

Not: Vakıf Üniversiteleri İle Üniversitelerin İkinci Öğretim, Ekstern, Açık Öğretim, Uzaktan Öğretim Programı Ve Lisans Programlarının Son Sınıflarında Okuyanlar İle Aynı Aileden İkinci Bir Kişi Burslarımızdan Yararlanamaz.

Burs Başvuruları
I- Burslara Başvuru Tarihi Her Yıl YK Kararı İle İnternet Sitesinde Yayınlanır
II- Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvuru Formu www.kursunkalem.org.tr Adresimizden Doldurulup, Vakfa E-Posta Olarak Gönderilecek, Ayrıca Yazıcıdan Çıktısı Alınarak İstenilen Belgelerle Birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne Teslim Edecektir. (Formu Ekleri İle Birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne Teslim Etmeyen Öğrenci Başvuru Yapmış Sayılmaz.)

Başvuru Belgeleri
• Yüksek Öğretime Yeni Kayıt Yaptıranlar Sınav Sonuç Belgesinin Örneği Ve Öğrenci Belgesini,
• Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Kendi Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript),
• Adli Sicil Kaydını,
• Vukuatlı Nüfus Kaydını,
• İkametgah Belgesini,
• Son Okuduğu Eğitim Kurumundan Tavsiye Mektubu,
• Ailenin Mali Durumunu Gösteren Belgeleri (Verildiği Yerden Onaylı Maaş Bordrosu, Emekliler İçin Emekli Cüzdanı Fotokopisi, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Ve Emlak Beyannamesinin Fotokopisi, Geliri Olmayanların İse Sosyal Güvenlik Kurumundan Aile Reisi Adına Alınacak Gelirsizlik Belgesi Vb.) Ekleyerek, Bursiyer Seçme Komisyonuna Ulaştırmak Üzere Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne Verirler.
Tüm Öğrenciler; Öğrenci Belgesi İle Ailenin Mali Durumunu Gösteren Belgeleri (Verildiği Yerden Onaylı Maaş Bordrosu, Emekliler İçin Emekli Cüzdanı Fotokopisi, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Ve Emlak Beyannamesinin Fotokopisi, Geliri Olmayanların İse Sosyal Güvenlik Kurumundan Aile Reisi Adına Alınacak Gelirsizlik Belgesi Vb.) Ekleyerek, Bursiyer Seçme Komisyonuna Ulaştırmak Üzere Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne Verirler.

Burs Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıklayın)

Vicdani Yükümlülük
Öğrenimini Tamamlayan Her Burslu, KEV Tarafından Kendisine Yapılan Ödemeler Tutarını, Hayata Atıldıktan Sonra Ödemeyi Ve En Az Kendisi Gibi
Bir Başka Öğrencinin Yetişmesi İçin KEV Aracılığı İle Burs Vermeyi Ya Da Başkasının KEV‘E Bağış Yapmasını Sağlamayı Ve KEV‘İn Etkinliklerine Katılımını
Sürdürmeyi Vicdani Bir Yükümlülük Olarak Kabul Eder.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ