18.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvuruları

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Bursları, Burs Başvuru Koşulları. Sabancı Vakfı Burs Başvurusu Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılacak.

Her Yıl Yeni 400 Öğrenciye Burs Veren Ve Eski Burs Verdiği Öğrencilerle Birlikte Yıl Boyunca 1500 Öğrenciye karşılıksız Burs Veren Vakfın Bursları 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Aylık 900 Türk lirası Olarak Öğrencilerin Banka Hesaplarına Yatırılır.

Kadem Vakfı Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Burslar başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Sponsorlu

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen

15 öğrenci ile kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs Başvurusu İçin 2021 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), Yerleştirme Puan Türü Esas Alınmak Üzere, En Az Aşağıda Belirtilen Puanları Almış Olmak Gereklidir:

Sayısal Puanı: 420
Eşit Ağırlık Puanı: 380
Sözel Puanı: 380
Dil Puanı: 430

• Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
• Aşağıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak  burs alacak öğrenciler belirlenecektir. Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir.
• Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 900 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
• Burslar karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir

2021 yılında aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:Sabancı Vakfı 2021 Burs Verilecek Üniversiteler

Son Başvuru Tarihi

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 22 Ekim 2021’dir.

Üniversiteye Giriş Bursu

Yks’de Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Taban Puanları Sağlayarak Yine Sabancı Vakfı Tarafından Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelere Yerleştirilen Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilere Verilir.

Vista Bursu

Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin 4 yıllık Turizm İşletmeciliği lisans programı bulunan Fakülte veya Yüksekokullarına yerleşen öğrenciler burs kapsamında değerlendirilir.

Burslar Hakkında Bilgi
• Sabancı Vakfı bursları, T.C. uyruklu ve her yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencileri için geçerlidir.
• Üniversiteye Giriş Bursu için öğrencilerin Sabancı Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanlar ile belirlenen üniversitelere yerleştirilmesi ve maddi desteğe ihtiyacı olması gereklidir.
• Vista Bursu 4 yıllık Turizm İşletmeciliği programlarına yöneliktir.
• Vista Bursu için maddi desteğe ihtiyacın yanı sıra Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye göre en az yerleştirme puan şartı aranmaktadır.
• Burs başvurusu için istenen taban puanlar ve üniversiteler her yıl Eylül ayında web sitemizde ilan edilir.
• Başvurular öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri/Burs Ofisi kanalıyla kabul edilmektedir. Öğrenci İşleri/Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 22 Ekim’dir. Sonuçlar yine aynı birimler tarafından Üniversitelerde Kasım-Aralık ayı içerisinde duyurulmaktadır.
• “Üniversiteye Giriş Bursu” ve “Sabancı Vakfı-Vista Bursu” için bursiyer seçimleri üniversiteler tarafından, “Kalkınmada Öncelikli İller” ve “Engelli Öğrenciler” Bursları için bursiyer seçimleri ÖSYM’den alınan listeler çerçevesinde Sabancı Vakfı tarafından yapılır.
• Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. www.e-bursum.com web sitesine yapılacak başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri ile değerlendirilerek yürütülecektir. (Başvurular yakında açılacaktır)
• Burslar karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.
• Öğrenimine başarıyla devam eden ve burs kesilmesini gerektiren herhangi bir durum olmayan öğrencilerin bursları, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
• Aşağıdaki durumlarda burs programımız bulunmamaktadır:
-İlk ve ortaöğretim bursu
-Ön lisans, yüksek lisans ve doktora bursu
-Yurt dışı öğrenimi için burs
-Burs kontenjanı ayrılan üniversiteler dışındaki üniversiteler için burs
-Üniversite ara sınıflarda talep edilen burs
-Okul harcının karşılanması için burs
-Kurs ücretinin karşılanması için burs
• Sabancı Vakfı dışında kişi ve kurumlardan burs alan bursiyerlerin belirlenmesi için Sabancı Vakfı burs veren kişi ve kurumlarla işbirliği yapabilir, bursiyer bilgilerini paylaşabilir.

Son Başvuru 22 Ekim 2021.

Burs Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Vakfın Resmi İnternet Sitesine Gitmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ