20.06.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu 2018-2019

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu 2018-2019

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu 2018-2019

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Bursları, Burs Başvuru Koşulları. Sabancı Vakfı 2018-2019 Dönemi Burs Son Başvuru Tarihi 19 Ekim 2018.

Her Yıl Yeni 400 Öğrenciye Burs Veren Ve Eski Burs Verdiği Öğrencilerle Birlikte Yıl Boyunca 1500 Öğrenciye karşılıksız Burs Veren Vakfın Bursları 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında (2018-2019 Burs Tutarı 600 Türk Lirası) Öğrencilerin Banka Hesaplarına Yatırılır.

2018-2019 Dönemi İçin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören 400 Yeni Öğrenciye Burs Verilecek. Vakıf Dört Farklı Burs Veriyor.

Üniversiteye Giriş Bursu: Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Taban Puanları Sağlayarak Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelere Yerleştirilen Öğrencilere Veriliyor.

Kalkınmada Öncelikli İller Bursu: Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen 15 İlden Birinde Doğan Ve Ortaöğrenimini Yine Bu İllerden Birinde Tamamlayarak YKS’de Yerleştirme Puanı İle Sıralamanın En Üstünde Olan Ve Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelere Yerleştirilen Her İlden Seçilen Birer Öğrenciye Veriliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Vista Bursu: Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelerin Meslek Yüksekokullarına Bağlı İki Yıllık “Turizm Ve Seyahat Hizmetleri” İle “Turizm Ve Otel İşletmeciliği” Bölümlerine Belirlenen Lise Diploma Notu İle Yerleştirilen Öğrencilere Veriliyor.

Engelli Öğrenciler Bursu: Görme, Ortopedik Ve İşitme Engelli Grupları İçerisinde Olup, YKS’de Yerleştirme Puanı İle Sıralamanın En Üstünde Olan Ve Yurt İçindeki Devlet Üniversitelerine Yerleştirilen Her Gruptan Beşer Öğrenciye Veriliyor.

Üniversiteye Giriş Bursu
Sabancı Vakfı Bursları, 2018 Yılında Aşağıdaki Üniversitelere, Belirtilen Puan Türlerinde Yerleştirilen Öğrencilere Verilir

Sabancı Vakfı

Burs Başvurusu İçin 2018 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), Yerleştirme Puan Türü Esas Alınmak Üzere, En Az Aşağıda Belirtilen Puanları Almış Olmak Gereklidir

Sabancı Vakfı Bursu

• Burs, Ülke Sınırları İçerisinde Lisans Öğrenimi Gören T.C. Uyruklu Öğrenciler İçin Geçerlidir.
• Yukarıda Belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri Tarafından Yapılacak Değerlendirme İle Adayların Başarı Durumları Ve Maddi Desteğe İhtiyaçları Esas Alınarak Sabancı Vakfı Bursu Alacak Öğrenciler Belirlenecektir.
• Ekim-Haziran Aylarında Olmak Üzere 9 Ay Süreyle Aylık 600 TL Burs Ödemesi Yapılacak Olup, Burslar Burs Almaya Başlanan Tarihten Başlayarak Normal Öğrenim Süresi Dahilinde Devam Eder.
• Sabancı Vakfı Bursları Karşılıksız Olup, Geri Ödeme Veya Hizmet Yükümlülüğü İçermemektedir.
Üniversitelerin Burs Başvuruları İçin Geliştirdiği Başvuru Formu Ve İstenen Belgeler Sabancı Vakfı Bursları İçin De Aynen Geçerli Olacaktır. Sabancı Vakfı Bursları İçin Başvuruların Ve Gerekli Belgelerin Öğrenci Tarafından Kayıtlı Olduğu Üniversitenin Belirlediği Tarihe Kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne Teslim Edilmesi Gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi Tarafından Farklı Bir Tarih Belirlenmediği Durumda Son Başvuru Tarihi 19 Ekim 2018’dir.

Sabancı Vakfı Vista Bursu

Turizm Sektöründe Nitelikli İnsan Gücü Kazandırmak Amacıyla Meslek Yüksek Okulları Turizm Ve Seyahat Hizmetleri İle Turizm Ve Otel İşletmeciliği Bölümlerine Yerleşen Öğrencilere Vista Turizm Ve Seyahat A.Ş. İle Sabancı Vakfı Arasında İmzalanan Protokol Kapsamında Karşılıksız Burs Verilir.
Bursiyerler Üniversitelerin Burs Komiteleri Tarafından Yapılacak Değerlendirme İle Adayların Başarı Durumları Ve Maddi Desteğe İhtiyaçları Esas Alınarak Belirlenir. Burs Ödemeleri Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Vista Bursu 2018-2019 Dönemi İçin Aylık 240 Türk Lirasıdır.
Burs Detayları İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı LYS Sınavında Üstü Başarı Gösteren (Vakfın Belirlediği Üniversiteler Ve Taban Puanları) Maddi Desteğe Muhtaç Öğrencilere , Yine LYS Sınavında Üstü Başarı Gösteren Kalkınmada Öncelikli 15 İlden Her İlden Birer Öğrenciye Burs Tahsis Edilir.

Sabancı Vakfı Ayrıca Engelli (İşitme, Görme Ve Ortopedik) LYS Sınavlarında Puan Sıralamasında Her Gruptan En Üst Sıralarda Yer Alan 5 Öğrenciye Verilir. Vakfın Bağışçıları Tarafından Belirlenen İlköğretim Öğrencileri Ve Orta Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmektedir.

Vakıftan Burs Alan Öğrenciler Her Yıl Eylül Ve Şubat Döneminde Başarı Durumu Belgelerini Vakfa Gönderirler. Okulla İlişkisi Kesilen, Disiplin Cezası Alan Ve Başarısız Olan Öğrencilerin Bursları Kesilir. Burslar Her Yıl Üniversiteye Yeni Kayıt Yaptıran Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İçin Geçerlidir. Vakfın Vista Bursu Meslek Yüksek Okulları (Turizm Seyahat Hizmetleri Ve Turizm Ve Otel İşletmeciliği Bölümleri) Öğrencilerine Verilir. Sınavsız Olarak Meslek Yüksek Okuluna Yerleşen Öğrencilere Burs Verilmez.

Vakfın Burs Başvurusu İçin Belirlediği Üniversiteler Ve Taban Puanları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Her Yıl Eylül Ayında İlan Edilmektedir. Öğrenim Hayatlarına Başarıyla Devam Eden Öğrencilere Öğrenim Süresi Boyunca Burs Verilir. Vakıf Tarafından Burs Alan Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Yaz Aylarında Staj Olanağı Sağlanır. Yaz Aylarında Staj Programına Katılmak İsteyen Burs Alan Öğrenciler En Geç Mart Ayı İçerisinde Üniversitelerine Başvuruda Bulunmalıdır. En Az Asgari Ücret Tutarında Ücreti İle Sürekli Bir İşte Çalışan Öğrencilere Bur Verilmez, Burs Aldıktan Sonra Çalışmaya Başlayan Öğrencilerin Bursları Kesilir. Burs Ödemesi Yapılmadığı Temmuz, Ağustos Ve Eylül Aylarında Çalışan Öğrencilerin Burslar Kesilmez.

Burs Başvuruları
Burs Almak İsteyen Başarılı Öğrenciler Belirlenen Koşulları Taşıyor İseler Yeni Yerleştirildikleri Üniversitelerin Burs Ofislerine Başvuruda Bulunurlar.
Burs Sonuçları Kasım Ayında Burs Verilen Üniversitelerin Burs Ofislerinden Duyurulur.

Hayra Hizmet Vakfı Bursu Detayları İçin Tıklayın.

Burs Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Vakfın Resmi İnternet Sitesine Gitmek İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ