07.07.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvuruları 2019-2020

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Bursları, Burs Başvuru Koşulları. Sabancı Vakfı 2019-2020 Döneminde Burs Son Başvuru Tarihi 18 Ekim 2019.

Her Yıl Yeni 400 Öğrenciye Burs Veren Ve Eski Burs Verdiği Öğrencilerle Birlikte Yıl Boyunca 1500 Öğrenciye karşılıksız Burs Veren Vakfın Bursları 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında (2019-2020 Burs Tutarı 700 Türk Lirası) Öğrencilerin Banka Hesaplarına Yatırılır.

2019-2020 Dönemi İçin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören 400 Yeni Öğrenciye Burs Verilecek. Vakıf Dört Farklı Burs Veriyor.

Sabancı Vakfı Bursları Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Burs Türkiye’de Tam Zamanlı Lisans Öğrenimine Kabul Edilen Türkiye Cumhuriyeti Uyruklu Öğrenciler İçindir.

Burs Türleri Ve Koşulları
2019 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonucunda Aşağıdaki Tablodaki Üniversitelere Aşağıdaki Puan Türleri Ve En Az Yerleştirme Puanları İle Kayıt Yaptıran Öğrenciler Sabancı Vakfı Bursu İçin Üniversitelerine Başvuru Yapabilir.
Sayısal Puan: 455
Sözel Puan: 410
Eşit Ağırlıklı Puan: 410
Dil Puanı: 445

Sponsorlu Bağlantılar

ÖSYM’den Alınan 2019 YKS Sonuçlarına Göre Aşağıdaki Koşullara Sahip Öğrenciler Sabancı Vakfı Tarafından Tespit Edilerek Burs Bağlanacaktır.

Tablodaki Üniversitelere Yerleştirilenlerden, Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Kalkınmada Öncelikli İllerde, Yerleştirme Puanına Göre İl Birincisi Olan 15 Öğrenci.
Görme, Ortopedik Ve İşitme Engelli Olup, Yurt İçindeki Devlet Üniversitelerine En Üst Sıralamada Yerleştirilen Her Engel Grubundan 5 Olmak Üzere Toplam 15 Öğrenci.

Burs Ödemeleri
Burs Ödemeleri Ekim Ve Haziran Ayları Arasında 9 Ay Süre İle Yapılır.

Sabancı Vakfı Bursları, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir.
Ayrıca Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tarafından Engel Ve Başarı Durumuna Göre Tespit Edilen Ve Yurt İçindeki Devlet Üniversitelerine Yerleştirilen 15 Öğrenci İle Aşağıda Belirtilen Burs Kapsamındaki Üniversitelere Yerleştirilmiş Olmaları Şartıyla Kalkınmada Öncelikli İllerde Yerleştirme Puanı İtibariyle İl Birincisi Olarak Tespit Edilen 15 Öğrenciye De Sabancı Vakfı Bursu Verilir.

Sabancı Vakfı Bursları, 2019 Yılında Aşağıdaki Üniversitelere, Belirtilen Puan Türlerinde Yerleştirilen Öğrencilere Verilir:
Sabancı Vakfı

• Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
• Yukarıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir. Marmara Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. (Başvurular yakında açılacaktır)
• Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 700 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
• Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 18 Ekim 2019’dur.

Marmara Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. www.e-bursum.com web sitesi üzerinden 18 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri ile değerlendirilerek yürütülecektir. (Başvurular yakında açılacaktır)

Burs Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Vakfın Resmi İnternet Sitesine Gitmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ