12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları Burs Başvuruları

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Bursları, Burs Başvuru Koşulları, Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Sabancı Vakfı Bursu Başvuruları Ne Zaman Alınır.

Sabancı Vakfı, Yeni Eğitim Yılında da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağlamaya Devam Edecek. 49 Yıldır Karşılıksız Burslarıyla Üniversite Öğrencilerinin Yanında Olan Sabancı Vakfı, Bu Yıl Depremzede Engelli Lisans Öğrencilerini de Kapsayacak Şekilde Farklı Kategorilerde 10 Ay Süresince Burs Verecek.

Bu Yıl, Depremzede Engelli Lisans Öğrencilerini de Kapsayacak Şekilde Genişleyen Sabancı Vakfı Bursları, Her Geçen Yıl Daha Fazla İhtiyaç Sahibi Öğrenciye Ulaşıyor. 49 Yılda 52 Bin 500’ün Üzerinde Burs Veren Sabancı Vakfı, Üniversitelere Yeni Yerleşen Öğrencilere Yönelik Farklı Burs Programları İle Desteğini Sürdürüyor;

1. Üniversiteye Giriş Bursu: Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Taban Puanları Sağlayarak Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelere Yerleştirilen Öğrencilere Veriliyor.

2. Kalkınmada Öncelikli İller Bursu: Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen 15 İlden Birinde Ortaöğrenimini Tamamlayan, YKS’de Yerleştirme Puanı İle Sıralamanın En Üstünde Yer Alarak İl Birincisi Olup Yurt İçindeki Devlet Üniversitelerine Yada Burslu Olarak Vakıf Üniversitelerine Yerleştirilen Öğrencilere Veriliyor.

Ads

3. Engelli Öğrenciler Bursu: YKS’de Yerleştirme Puanı İle Sıralamanın En Üstünde Yer Alarak Yurt İçindeki Devlet Üniversitelerine Yada Burslu Olarak Vakıf Üniversitelerine Yerleştirilen Görme, İşitme Ve Ortopedik Engelli Beşer Öğrencilere Veriliyor.

4. Sabancı Vakfı Vista Bursu: YKS’de Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Taban Puanları Sağlayarak Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelerin Turizm İşletmeciliği Bölümlerine Yerleştirilen Lisans Öğrencilerine Veriliyor.

5. Depremzede Engelli Lisans Bursu: Deprem İllerinden Birinde Yaşayan Engelli (Görme, İşitme, Ortopedik Vb.) Lisans Öğrencilerine Veriliyor.

Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin burs başvuruları için üniversitelerin burslarla ilgili bölümlerini ve sabancivakfi.org adresini takip etmeleri gerekiyor.

Her Yıl Yeni 400 Öğrenciye Burs Veren Vakıf Eski Burs Verdiği Öğrencilerle Birlikte Yıl Boyunca 1500 Öğrenciye karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir. Aylık 3.500 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Başvuru Nasıl Yapılır
Üniversite Burs Ofislerine Ve Belirtilen Üniversiteler İçin Online Olarak Alınacak. Üniversitelerin Burs Başvuruları İçin Geliştirdiği Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler Sabancı Vakfı Bursu İçin de Aynen Geçerli Olacaktır. Başvuruların Ve Gerekli Belgelerin Öğrenci Tarafından Kayıtlı Olduğu Üniversitenin Belirlediği Tarihe Kadar Öğrenci İşleri Yada Burs Ofisine Teslim Edilmesi Gereklidir.

Kadem Vakfı Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Burslar başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir.

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen

15 öğrenci ile kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

• Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.

• Aşağıdaki belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir. Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.microfon.co web sitesi üzerinden kabul edilmektedir.

• Ekim-Haziran ayları arasında 10 aylık olarak burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.

• Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

YKS Sınavı Sonuca Tablodaki Üniversitelerin Aşağıdaki Puan Türleri Ve En Az Yerleştirme Puanları İle Kayıt Yaptıran Öğrenciler Sabancı Vakfı Bursu İçin Üniversitelerine Başvuru Yapabilir.

Sayısal (SAY) Puan: 490
Sözel (SÖZ) Puanı: 425
Eşit Ağırlıklı (EA) Puanı: 420
Dil Puanı: 475

Aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:Sabancı Vakfı 2021 Burs Verilecek Üniversiteler

Son Başvuru Tarihi

Üniversitelerin Burs Başvuruları İçin Geliştirdiği Başvuru Formu Ve İstenen Belgeler Sabancı Vakfı Bursları İçin De Aynen Geçerli Olacaktır. Sabancı Vakfı Bursları İçin Başvuruların Ve Gerekli Belgelerin Öğrenci Tarafından Kayıtlı Olduğu Üniversitenin Belirlediği Tarihe Kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne Teslim Edilmesi Gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi Tarafından Farklı Bir Tarih Belirlenmediği Durumda Son Başvuru Tarihi 20 Ekim’dir.

Üniversiteye Giriş Bursu

Yks’de Sabancı Vakfı Tarafından Belirlenen Taban Puanları Sağlayarak Yine Sabancı Vakfı Tarafından Burs Kontenjanı Tahsis Edilen Üniversitelere Yerleştirilen Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilere Verilir.

Vista Bursu

Turizm Sektörüne Nitelikli İnsan Gücü Kazandırmak Amacıyla Fakültelerin Ve Yüksekokulların Turizm Ve İşletmeciliği Bölümüne Yerleşen Öğrencilerine Vista Turizm Seyahat Aş. İle Sabancı Vakfı Arasında İmzalanan Protokol İle Karşılıksız Burs Verilecektir.

Bursiyerler, Üniversitelerin Burs Komiteleri Tarafından Yapılacak Değerlendirme İle Adayların Başarı Durumları Ve Maddi Desteğe İhtiyaçları Esas Alınarak Belirlenecektir.

Burs, Türkiye’de Tam Zamanlı Lisans Öğrenimine Kabul Edilen TC Uyruklu Öğrenciler İçin Geçerlidir.

Vista Bursu 2023 YKS Sonucuna Göre Aşağıdaki Üniversitelerin Turizm İşletmenliği Bölümüne Eşit Ağırlık (EA) Puan Türüyle Kayıt Yaptıran Öğrencilere Verilecek.

Boğaziçi Üniversitesi
Fakülte / Yüksekokul: Yönetim Bilimleri Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği (İngilizce)

İstanbul Üniversitesi
Fakülte / Yüksekokul: İktisat Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği

Ege Üniversitesi
Fakülte / Yüksekokul: Çeşme Turizm Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği

Dokuzeylül Üniversitesi
Fakülte / Yüksekokul: Turizm Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği (İngilizce)

Fakülte / Yüksekokul: Turizm Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği

Fakülte / Yüksekokul: Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Bölüm: Turizm İşletmeciliği
Dokuzeylül Üniversitesi Başvuruları Online Yapılacak.

Burs Ödemeleri Ekim Ve Haziran Aylarında 10 Aylık Olarak Yapılacak. Ekim Ayında Çift Ödeme Yapılacak.

Başvuru Yeri
Üniversitelerin Burs Başvuruları İçin Geliştirdiği Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler Sabancı Vakfı Vista Bursu İçin De Aynen Geçerli Olacaktır.
Başvuruların Ve Gerekli Belgelerin Öğrenci Tarafından Kayıtlı Olduğu Üniversitenin Belirlediği Tarihe Kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisine Teslim Edilmesi Gereklidir.
Öğrenci İşleri / Burs Ofisleri Tarafından Farklı Bir Tarih Belirtilmeği Durumda Son Başvuru Tarihi 20 Ekim’dir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Eylül – Ekim Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 15 Eylül – 20 Ekim Tarihleri Arasında Alındı.

Burs Hakkında Ayrıntılı Bilgi Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Hcr Kskn dedi ki:

  Kızım ünüversite öğrencisi 2 yıldır eğitimine devam edemiyor yurt çıkmadığı için. İzmirde ikamet ediyoruz. Aydın Söke Adnan Menderes ünüversitesini kazandı 2021 yılında eğitim alamadı çünkü yurt başvurusunda yedekte kaldı. Eğitimine 1 yıl ara vermek zorunda kaldı. 2022 yılında yurt başvurusunda yedekte kaldı. Eğitimine ara verdi. Kızım bu yıl eğitimine devam etmek istiyor ama bu yıl da yurt çıkmadı. Misafir öğrenci olarak kalabilecek yer bulamadı. Apart ve kiralık evler çok yüksek fiyat olarak. Maddi durumumuz imkansız kalıyor. Kızımın eğitimine devam etmesini istiyoruz lütfen sesimizi duyun. Cimer den başvu yapmadığımız bakanlık kalmadı ama malesef sonuç alamadık. Buradan kızımın eğitimine devam etmesi için yardımcı olabilecek insanlarımızdan rica ediyorum sadece kalacak yeri olmadığı için eğitimine devam edemiyor. Kızımın 2 yıldır göz yaşı dinmedi lütfen sesimi duyun.

 2. Arife Atila dedi ki:

  İyi bı gelecek için eğitim herşeyden önemli

 3. skhdksksk dedi ki:

  sonuclar açıklandı mı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   başvurulan üniversitenin burs ofislerinden duyurulacağı belirtilmiş.
   Burs sonuçları Kasım ayı içerisinde vakfımızın burs kapsamında yer alan üniversitelerin öğrenci işleri/burs ofisi’nde duyurulacaktır.

BİR YORUM YAZ