03.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ulusal Gemi Ve Yat Tasarım Yarışması

Ulusal Gemi Ve Yat Tasarım Yarışması

Ulusal Gemi Ve Yat Tasarım Yarışması

Ulusal Gemi Ve Yat Tasarım Yarışması Son Başvuru Tarihi 30 Haziran 2019. Gemi Yat Ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı Ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin İzin Ve Destekleriyle Genç Tasarımcıların Ülkemize Kazandırılması Amacıyla “8. Ulusal Gemi Ve Yat Tasarım Yarışmasını Düzenlemektedir.
Yarışma Konusu: 25 Metre Ve Üzeri Motor Yat Tasarımı
Yarışma Sonuçları Ve Ödül Töreni 2019 Temmuz’da Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 40 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. A) Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisindeki Üniversitelerin Gemi Ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Mimarlık Ve Makine Mühendisliği, İç Mimarlık, Gemi Ve Yat Tasarımı Bölümlerinde Eğitim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrenci Gruplarına,
B) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak Kaydıyla, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları Dışındaki Üniversitelerin Yukarıda Sayılan Bölümlere Denk Olan Bölümlerinde Eğitim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Açıktır.
C) Tanımlanan Bölümlerin Dışında Kalan Branşlarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Yarışmaya Katılım Sağlamaları İçin Projeye Başlamadan Önce gemi@iib.org.tr Adresine Taleplerini Bildirmeleri Gerekmekte Olup Taleplerinin Jüri Tarafından Olumlu Değerlendirilmesi Halinde Yarışmaya Katılımları Mümkün Olabilecektir.

2. A) Öğrenci Grubu En Az Bir En Fazla Dört Kişiden Oluşabilir. Gruplarda En Az Bir Gemi Ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Ya Da Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Öğrencisi Olmalıdır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

B) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olup, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları Dışındaki Üniversitelerden Katılım Sağlayacak Öğrenciler Tek Başlarına Katılım Sağlayamazlar, Gruplarındaki Diğer Üye/ Üyeler

3. Yarışmacıların;
A- Jüri Üyelerinden Herhangi Birinin Ortağı, Yardımcısı Ya Da Birinci Dereceden Akrabası Olmaması,
B- Jüri Çalışmalarının Hiçbir Safhasına Katılmamış Olması,
C- Yarışmayı Açan Kuruluşta Çalışıyor Ve/Veya Yarışmayı Açan Kuruluşta Çalışan Birinin Birinci Dereceden Akrabası Olmaması,
D- Yarışma Şartnamesinde Belirtilebilecek Olası Koşullara Uyuyor Olması Şarttır.

Bu Şartlara Uymayanların Projeler Yarışmaya Katılmamış Sayılır.

4. Yarışmaya Katılan Her Proje İçin “Özgünlük”, “Daha Önce Herhangi Bir Yarışmada Ödül Almamış Olması” Ve “Hâlihazırda Tasarımı Yapılmış, Üretilmiş Ve Satışa Sunulmamış Olması” Şartı Aranmaktadır. Bunların Aksi Bir Durumun Tespiti Ve Bu Tespitin Jüri Üyelerinin Çoğunluğu Tarafından Onaylanması Halinde, Söz Konusu Proje Ve Bu Proje İle Yarışmaya Başvuran Yarışmacı/Yarışmacıların Başvuruları Yarışma Kapsamından Çıkarılacaktır. Eğer Proje Ödül Kazandı İse, Kazanılan Ödülle Beraber Bu Proje İle Yarışmaya Başvuran Yarışmacı/Yarışmacıların Kazandıkları Tüm Ödüller İİB Genel Sekreterliği Tarafından Geri İstenir. Aksi Durumlarda Hukuki Yollara Başvurulacaktır.

5. Ödül Kazanan Bir Projenin İptal Edilmesi Halinde, Söz Konusu Projenin Yerine En Çok Oyu Alan Sıradaki Tasarıma Aynı Ödül Ve Hakları Devir Edilecek Ve Yapılan Değişiklik Yarışma İlanının Yapıldığı Web Sitesinde (www.gemiyattasarim.org) Duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ