23.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödüllü Yarışma

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödüllü Yarışma

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödüllü Yarışma

Rönesans Holding Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Ödüllü Yarışma Başvuruları Başladı. Yarışma Teması “Kendine Yeten Verimli Çalışma Alanları”.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 16 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 14 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 10 Bin Türk Lirası
RGY (Rönesans Gayrimenkul Yatırım) Özel Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Kentsel Gelişim Ve Değerlendirme Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Yenilikçi Fikir Ve Detay Çözüm Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İyi Uygulama Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Görsel Tasarım Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Sosyal Sürdürebilirlik Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Rönesans Holding olarak sektörde sahip olduğumuz tecrübenin katkısıyla, bir kez daha geleceğin profesyonelleri olan üniversite öğrencileriyle “sürdürülebilirlik” kavramının etrafında buluşuyoruz.

• Gelecek nesillerin daha sağlıklı çevre dostu yapılarda yaşamasını sağlamak için üniversite öğrencilerine “sürdürülebilirlik” kültürünü kazandırmak,
• Değerin artırılması ve atığın azaltılmasıyla proje gereksinimlerinin doğru belirlenmesini, proje boyunca kesin ve doğru süreçlerin yürütülerek tekniklerin ve metotların standardize edilmesini sağlamak için,
• Öğrenmenin sürekliliğine, takım çalışmasına, fikirlerin paylaşılması ve birbirine destek olmanın gücüne olan inancımızla, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizle tanışmak ve geleceğin inşasında ortak fikir üretmek amacıyla bu yıl 5’incisi düzenlediğimiz Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması’nın 6.’sını düzenliyoruz.

Yarışmanın Konusu
Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması, kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapılarının geliştirildiği ve sürdürülebilirlik ilkelerini barındıran bir öğrenci fikir yarışmasıdır.
“Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla öğrencileri “sürdürülebilirlik” kavramı üzerine projeler geliştirmeye yönlendiren yarışma, farklı disiplinlerin bir araya gelmesini amaç edinmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Her yıl olduğu gibi bu sene de ana teması “Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik” olan yarışmamızın 2020 konusu ise «Kendine Yeten Verimli Yaşam Alanları» olarak belirlendi.

Günümüzde yaşam alanları büyüklük, işlevsellik ve kendine yetme konularında yeterince sorgulanmadan, alışılagelmiş kabullerle üretilmeye devam etmekte. Öte yandan kentli alışkanlıkları, kent mekanının ve yaşam alanlarının verimlilik, sürdürülebilirlik, işlevsellik açılarından yeniden sorgulanması gerektiği aşikar. Bu bağlamda; gününün çoğunu konutun dışında üretime katılarak geçirmekte olan kentliye kendine yetebilen, kompakt, doğaya saygılı sürdürülebilir yaşam alanları sunmak oldukça değerlidir.

Katılım Koşulları
Yarışmaya katılacak yarışmacıların aşağıdaki koşulları yerine getirmesi zorunludur. Ekip olarak katılanların her birinin koşulların tamamına uymaları zorunludur.

• Üniversitelerin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama bölümlerinde öğrenim gören T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu lisans ve lisansüstü öğrenciler yarışmaya katılabilir.
• Yarışma, üniversitelerin yukarıda yazan bölümlerinin tüm sınıflarına açıktır.
• Yarışmacılar yarışmaya, bireysel veya en fazla 5 kişiden oluşan ekiple katılabilir. Yarışmacıların başvuru tarihinden proje teslim tarihine kadar geçen sürede, lisans veya lisansüstü eğitimine devam ediyor olması gerekmektedir
Bir öğrenci yalnızca bir takımda yarışmaya katılabilir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 29 Mayıs 2020
Son Proje Yükleme ve Kimlik Zarfı Gönderme Tarihi: 05 Haziran 2020
Seçici Kurul Değerlendirme: 15-19 Haziran 2020
Sonuçların Duyurulması: 22 Haziran 2020

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ