26.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Muğla Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Muğla Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Muğla Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Muğla Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Göç. Yarışmaya Ulusal Ve Uluslararası Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası
18 Yaş Altı (10-18 Yaş) 2 Kişiye 750 Türk Lirası
Turan Özdemir Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

Önemli değişiklik: Coronavirüs önlemleri kapsamında yarışmamıza katılımlar posta yolu ile değil mail yolu ile kabul edilecektir. Yarışmamızın başvuru ve değerlendirme tarihleri uzatılmıştır.
1. Yarışma ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm dünya karikatürcülere açıktır.
2. Genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren, siyasi amaca hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren karikatürler yarışma dışı kalacaktır.
3. Seçici kurul üyeleri yakınları yarışmaya katılamazlar.

4. Çizim tekniği serbesttir. Yarışmacıların katılım formunu doldurması zorunludur.

Sponsorlu Bağlantılar

5. Karikatür boyutları en az A4 ( 21 x 29.7 cm ) en fazla A3 ( 29.7 x 42 cm ) ve 300 dpi çözünürlükte ve jpg formatında olmalıdır.

6. Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirilmeyecektir.

7. Yarışma sonucunda dereceye giren karikatürler 17 -23 Ağustos tarihleri arasında Muğla Büyükşehir Belediyesinin sitesinde sergilenecektir. Benzer (smiler) olduğu tespit edilen karikatürler yarışma dışı kalacaktır. Böyle bir tespit durumunda yedek olarak seçilen eserler ödül almaya hak kazanacaktır. Her türlü olası tartışmalar, çalıntı ve benzer iddiaların sorumlusu katılımcı olacaktır.

8. Yarışmacılar karikatürleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.

9. Yarışmacılar en fazla 3 (üç) adet karikatür gönderebilirler.

10. 18 yaş altı katılımcıların başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisi eklemeleri gerekmektedir.

11. Karikatürler en geç 7 Ağustos 2020 Cuma Günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 1. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı ve soyadı yazılarak, karikatür.yarisma@mugla.bel.tr adresine gönderilmelidir.

12. Yarışmada sadece ilk üçe giren ve 18 yaş altı kategorisinde ödül kazanan yarışmacıların şahsına ait ulaşım (otobüs veya uçak), konaklama ve ağırlama masrafları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. (Yarışmacıların beraberinde getirecekleri misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır.) mansiyon ödülü ve özel ödül kazanan yarışmacıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanmayacaktır. 18 yaş altı ödül kazanan katılımcılarımızın ve velisi olan bir kişinin konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır.

13. Para ödülü kazanan yarışmacıların ödüllerini almaya gelmedikleri takdirde tarafımıza ulaştırdıkları banka IBAN numarasına havale yapılacaktır. Hak sahibi, IBAN numarası ile birlikte istenen evrakları eksiksiz doldurmak ve imzalamak zorundadır. Hak sahibi IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.

14. Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kültürel amaçlı kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenecek olan bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve düzenlenen albümde eseri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.

15. Yarışma sonunda ödül, mansiyon kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, karikatürlerin başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izin vermez. Sergilemeye ve albüme seçilen eserlere ayrıca ücret ödenmez. Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
1. Son başvuru 7 Ağustos 2020 Cuma mesai bitimine kadardır.

2. Jüri değerlendirme toplantısı 12 Ağustos 2020 Çarşamba günü yapılacaktır.

3. Yarışma sonuçları 26 Ağustos 2020 Çarşamba tarihinde açıklanacaktır.

4. Ödül töreni Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği tarih, saat ve yerde sergilenecektir.

İletişim
Yarışma Koordinatör : Ahsen Günay
Tel : 0 537 983 61 03
Santral : 444 48 01 Dahili:1142
Adres : Muğla Büyükşehir Belediyesi
Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6 Menteşe/Muğla
E-Posta : ahsengunay@mugla.bel.tr
Web : www.mugla.bel.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ