06.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mithat Alam Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Mithat Alam Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Mithat Alam Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

MAEV Mithat Alam Eğitim Vakfı Bursu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Yurt İçi Yada Yurt Dışında Lisans Üstü Düzeyde Sinema Eğitimi Alma Hakkını Kazanmış Lisans Sahibi Ya da Lisansını Bitirme Aşamasına Gelen Yada Halen Sinema Alanında Yüksek Eğitime Devam Edenlere Yöneliktir.

Burs Hakkındaki Tüm Sorular İçin maev@maevsinema.com E-Posta Adresini Kullanınız.

Mithat Alam Eğitim Vakfı (MAEV) Lisansüstü Sinema Eğitim Bursları’nın oluşturulması; bursiyerlerin seçilmesi, izlenmesi ve benzeri idari çalışmaların yürütülmesi MAEV Yönetim Kurulu’na veya MAEV Yönetim Kurulu kararıyla oluşturulacak Burs Komitesi’ne aittir. Burs Komitesi her yılın başında MAEV Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Lisansüstü Sinema Eğitim Bursu; T.C. vatandaşı olan ve yurtiçi ya da yurtdışında lisansüstü düzeyde sinema eğitimi alma hakkı kazanmış lisans sahibi ya da lisansını bitirme aşamasında olan veya halen sinema alanında yüksek lisans eğitimine devam eden öğrencilere verilir.

Sinema Eğitim Bursu sadece sinema (yönetmenlik, senaryo yazarlığı, görüntü yönetmenliği, yapımcılık, film çalışmaları ya da bunların hepsini veya birkaçını içeren bir programda) lisansüstü eğitimi alacak olan öğrencilere verilir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yurtiçi ya da yurtdışındaki sinema yüksek lisans programlarından kabul aldıktan sonra programa başlama tarihlerini üniversitenin izniyle (deferment alarak) erteleyen adayların, Lisansüstü Sinema Eğitim Bursu’na programa başlayacakları takvim yılında başvurmaları gerekmektedir. Söz konusu başvuruların Madde 4’te belirtilen koşullara uyması beklenmektedir. Ayrıca bu adayların erteleme gerekçelerini başvuru formunun alt bölümünde ayrıntılı olarak açıklaması gerekmektedir.

Lisansüstü Sinema Eğitim Bursu’na başvurarak red alan adayların tekrar başvuru yapması mümkündür. Adayların ilk başvuru tarihini takip eden takvim yılına kadar beklemeleri ve Madde 4’te belirtildiği şekilde yurtdışı ya da yurtiçi dönemlerden birini seçerek uygun tarihte başvuru yapmaları gerekmektedir. Söz konusu adaylar kabul aldıkları veya devam ettikleri bir yüksek lisans sinema programı bulunmaması halinde tekrar başvuru haklarını kaybeder.

Bursumuza yıl içinde sadece bir defa başvurabilirsiniz. Yurtdışındaki sinema yüksek lisans programlarından en az birine kabul alan adaylar için başvuru tarihleri 15 Mayıs-15 Haziran olarak belirlenmiştir. Yurtiçindeki sinema yüksek lisans programlarından en az birine kabul alan adaylar için ise başvuru tarihleri 1 Eylül-1 Ekim’dir. Belirtilen tarihlerden önce ya da sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yurtdışında eğitimine devam edecek olan adayların Eylül-Ekim döneminde başvuru yapması mümkün değildir; bu başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır. Aynı şekilde eğitimine Türkiye’de devam edecek olan adayların Mayıs-Haziran döneminde yapacağı başvurular da dikkate alınmayacaktır.

Burs Komitesi Ve Yönetim Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi Veya Diğer Üniversitelerde Eğitim Görürken Mithat Alam Film Merkezi Bünyesindeki Projelerde Faal Olarak Yer Almış Adayları Dikkate Alır. Burs Komitesi Ve Yönetim Kurulu, Üniversitedeki Lisans Eğitimini Bitirmek Üzere Olan Veya Yeni Tamamlamış Öğrencilere Öncelik Tanıyabilir.

Burs Yönetmeliğini Okumak İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ