28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması

9. Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışma Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencileri İle Akademisyen / Öğretmen Ve Özel Kategoride Yapılacak.

Bu yıl 9.’su düzenlenen İnovasyon Yarışması 9 Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 9’ de her kategoride dereceye giren ilk üç projeye (4 kategoride toplam 12 ödül) ve bir de özel ödül verilecektir.
Tüm ödüllerin ödül toplamı 400.000 TL.’dir.

Ortaokul Kategorisi:
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 12.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Lise Kategorisi:
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Üniversite ve Yüksekokul Kategorisi:
Birincilik Ödülü 37.500 Türk Lirası Artı Başakşehir Living Lab Staj İmkânı
İkincilik Ödülü 32.500 Türk Lirası Artı Başakşehir Living Lab Staj İmkânı
Üçüncülük Ödülü 27.500 Türk Lirası Artı Başakşehir Living Lab Staj İmkânı

Akademisyen / Öğretmen Kategorisi:
Birincilik Ödülü 55 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 50 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 45 Bin Türk Lirası

Özel Ödül:
Vakıf Katılım Özel Ödülü 55 Bin Türk Lirası

Amaç
Ortaokul, lise, yüksekokul, lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğretmenler (orta eğitim öğretmenleri) ve akademisyenler (araştırma görevlileri, öğretim görevlileri, öğretim üyeleri) arasında yenilikçi projeler üreten girişimcileri desteklemek ve teşvik etmektir.

Konu
Katma değeri yüksek, çözüm odaklı, özgün tasarımlı ve yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi amacıyla desteklenmesidir.

Kimler Katılabilir
Ortaokul, lise, yüksekokul, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri, öğretmenler (ilk ve orta öğretim öğretmenleri) ve akademisyenler (araştırma görevlileri, öğretim görevlileri, öğretim üyeleri) ile yenilikçi projeler üreten serbest girişimcilerin katılımına açıktır.
– Ortaokul Kategorisi:( 5.- 8. Sınıflar)
– Lise Kategorisi: (9. – 12. Sınıflar)
– Üniversite ve Yüksekokul Kategorisi,
– Akademisyen / Öğretmen Kategorisi,
– Özel Kategori

Takvim
Başvuruların Açılacağı Tarih: 22 Mart 2022 Salı
Aşama Son Teslim Tarihi: 25 Ekim 2022 Salı (15.00’e Kadar)

1.Jüri Değerlendirmesi
1.Aşama Sonuçların Yayınlanması: 08 Kasım 2022 Salı ( 15:00’e Kadar)
2.Aşama Son Teslim Tarihi: 18 Kasım 2022 Cuma (15.00’e Kadar)

2.Jüri Değerlendirme
Finale Kalanların Açıklanması: 29 Kasım 2022 Salı
Finale Kalanların Sunum Günü: 03 Aralık 2022 Cumartesi
İnovasyon Yarışması Sergi Ve Ödül Töreni: 15 Aralık 2022 Perşembe

Katılım Koşulları

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışma bireysel ve grup katılımlarına açıktır. Grup katılımı en fazla 4 kişiden oluşabilir.
Yarışmacılar internet sitesi üzerinde yer alan formdaki kategori, katılım şekli, katılımcı bilgileri, proje bilgilerini eksiksiz doldurmalıdır. İsteyenler başvuru esnasında projeleri ile ilgili görsel ekleyebilirler.18 yaşından küçük olanlar bu bilgilere ek olarak veli bilgilerini de eklemelidir. Öğrenci belgesi, öğretmen belgesi vb. gibi proje ile ilgili diğer dokümanlar da yüklenmelidir.

Her katılımcı (grup veya bireysel) birden fazla farklı proje ile tek bir kategoride veya farklı kategorilerde katılabilir. Her proje için ayrı rumuz ve proje formu doldurulması gerekir. Proje için belirlenen rumuzlar tüm yarışma boyunca kullanılmak üzere geçerli olacaktır.

Katılımcı aynı proje ile sadece tek bir kategoride başvuru yapabilir. Proje sahibi grup ya da kişi çevrimiçi başvuru formu üzerindeki kategori kısmında başvuru yapacağı kategoriyi mutlaka işaretlemelidir.

Grup başvurularında grup içerisinden tek bir kişinin (tercihen grup lideri) başvur yapması yeterlidir.

Yarışma sonunda grup olarak dereceye girilmesi ve ödül alınması durumunda ödül grup liderine verilecektir. Dereceye giren grubun üyeleri grup liderine verilen ödülü eşit olarak paylaşmayı peşinen kabul etmiş sayılır. 18 yaş altı katılımcıların ödülleri grup liderinin ebeveynleri tarafından alınacaktır ve diğer ekip üyeleri ile eşit olarak paylaşılacaktır. Bu konuda grup üyeleri arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarla ilgili Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab sorumluluk kabul etmez.

Öğrenci kategorisindeki tüm katılımcıların öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. İlk ve ortaöğretim ile lise öğretmenleri, öğretmen kimlik kartı veya ilçe eğitim müdürlüğünden alınabilen ve öğretmen olduklarını kanıtlayan belge ile başvuru yapmalı ve bu belgeyi proje kayıt formuna yüklemelidirler.

Akademisyenlerin kimlik kartları ya da bağlı oldukları kurumdan alınan ve kurum tarafından resmi olarak tasdik edilmiş belgeyi yüklemeleri gerekmektedir.

Yarışmaya gönderilecek her proje için www.basaksehir-livinglab.com adresinden ‘’Proje Başvuru Formu’’ doldurulmalıdır.

Yarışma başvuruları sadece “www.basaksehir-livinglab.com” adresinden yapılması durumunda kabul edilecektir.

Yarışmaya gönderilen projenin özgün bir çalışma olmaması, kopya edilmiş olması ve/veya üçüncü kişilerin tasarım/proje üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk tamamen başvuru sahibine aittir.

Yarışmaya katılan projeler 1. Aşama ‘da bir ön eleme ile değerlendirildikten sonra başarılı olan projeler 2. Aşama ‘da değerlendirilmeye hak kazanacaklardır. 2. Aşama ’da değerlendirilmeye hak kazanan projelerin varsa prototiplerini, sunumların ve proje tanıtım videolarını hazırlayarak göndermeleri gerekmektedir. 2.Aşama’yı da geçerek finale kalan katılımcıların kendilerine gönderilen formatta bir sunum hazırlamaları istenmektedir. Hazırlanan sunumlar basaksehir-livinglab.com adresi içerisinden tekrar yüklenmelidir.
Finale kalan projelerin maket/prototiplerinin yapılması ve proje sahiplerinin Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşecek olan final sunum gününe katılarak projelerini sunmaları beklenmektedir. Yarışmaya İstanbul dışından katılıp finale kalanlar video görüşme platformu üzerinden sunum yapabileceklerdir. Finale kalan projeler içerisinden her kategoride ilk 3’e giren projeler ve özel ödüle layık görülen proje İnovasyon Yarışması Sergi ve Ödül Töreni’nde açıklanacaktır.

Öncelikli olarak FinTek (Finansal Teknolojiler) konulu projeler olmak üzere, bütün kategorilerde yarışmaya başvuran tüm projeler arasından sadece bir proje özel ödüle layık görülecektir. Başvurular arasında FinTek (Finansal Teknolojiler) konulu bir proje olmaması durumunda başvuru yapmış diğer projeler arasından farklı konuya sahip bir proje özel ödüle layık görülebilir.

Yarışmada finale kalmaya hak kazanan, sonrasında da dereceye giren ve ödül alan projeler farklı mecralarda yayınlanıp sergilenebilecektir. Yayınlanan ve sergilenen projelerin herhangi bir mecrada kullanılması ve uygulanması halinde ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

Yarışmada finale kalan proje sahiplerinin ve/veya ekiplerinin tamamı Başakşehir Living Lab’de girişimci olmaya hak kazanırlar.

Her kategoride (ortaokul, lise, üniversite-yüksekokul ve akademisyen-öğretmen) Marmara bölgesi dışından ilk üçe giren yarışmacıların ulaşım ve konaklaması sağlanacaktır.

İnovasyon Yarışması 9 Sergi ve Ödül Töreni’nin tamamının çevrimiçi ve çevrimdışı tüm mecralar üzerinden yayınlanması durumunda yarışmaya başvuru yapmış olan tüm katılımcılar bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Gerekli olduğu durumlarda İnovasyon Yarışması 9 ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı organizasyon sahibi olan T.C. Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

Değerlendirme Kriteleri
• Yarışmacının ileteceği fikrin / projenin,
• Katılım kurallarına uygunluk,
• Farklı ve özgün olması,
• Kullanıcıya sağlayacağı fayda,
• Belirlenen hedefe ulaşma potansiyeli,
• Üretim / üreticiye sağlayacağı fayda,
• Malzeme ve üretim yönteminde izlenen yol,
• Getirdiği ya da ön gördüğü yenilikler,
• Katma değeri artıran tekniklerin geliştirilebilir ve uygulanabilir olması,
• İhracat potansiyeline olan etkisi,
• Yeni fikirler oluşmasına sağladığı katkı,
• Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü ve özgünlüğü,
• Tasarım yönü,
• Çalışan bir prototip olması

İletişim Bilgileri
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Başak Mahallesi 5.Etap 2. Kısım Abdülhamithan Cad. No:5 34480 Başakşehir / İstanbul
Tel: 0 212 777 86 28
Eposta: yarisma@basaksehir-livinglab.com

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formları İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ