28.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Bursları Başvuruları Başladı

Türkiye Bursları Başvuruları Başladı

Türkiye Bursları Başvurusu 2021-2022

Türkiye Bursları Başvuruları Online Olarak Alınacaktır. Burs Başvurusu İçin Üyelik Oluşturup Kişisel Bilgiler, Eğitim Bilgileri, Sosyal Faaliyetler, Gibi Alanların Doldurulmasından Sonra Burs Başvurusu Yapılabilir.

Başvurular sadece, www.turkiyeburslari.gov.tr üzerinden adaylar tarafında şahsen yapılabilmektedir.
Türkiye Bursları için başvuru yapma yetkisi bulunan herhangi bir kurum veya kişi bulunmamaktadır.

Başarı Bursuna başvurular, 18 – 31 Ekim 2021 tarihleri arasında internet yoluyla alınacaktır. Adaylar, Türkiye Bursları Başvuru Sistemi (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr) üzerinden üyelik oluşturup “Kişisel Bilgiler, Eğitim Bilgileri, Sosyal Faaliyetler, …” gibi bilgilerini doldurduktan sonra Başarı Burs Programı’na başvuru yapabileceklerdir.

Karşılıksız Burs Başvuruları Alan Kurumlar İçin Tıklayın.

Burs Miktarları
Lisans Öğrencileri İçin Aylık 500 Türk Lirası
Yüksek Lisans Öğrencileri İçin Aylık 700 Türk Lirası
Doktora Öğrencileri İçin Aylık 900 Türk Lirası

Sponsorlu

Adayların, Sitede Bulunan Açıklama Ve Uyarıları Dikkatle Okuması Kuvvetle Önerilir.
Başvuru İçin, Gerekli Belgelerin Başvuru Sistemine İbraz Edilmesi Ve Yüklenmesi Gerekmektedir.
Posta, Kurye Veya Elden Teslim Edilen Başvurular Kabul Edilmeyecektir.
Başvurular Ücretsizdir. Lütfen Sizin Yerinize Başvuru Yapmayı Teklif Eden Üçüncül Kişi Ve Kurumlara İtibar Etmeyiniz.
Türkiye Bursları, Üniversiteye Yerleştirme Ve Bursu Kapsamaktadır. Adaylar, Başvuru Sisteminde Yapacakları 12 Tercih Arasından Bir Üniversite Ve Programa Yerleştirilecektir.

Başarı Bursu için sınırlı kontenjan tahsis edildiğinden, kazanan adayların belirlenmesinde; ülke, üniversite, bölüm ve düzeylere göre dengeli bir dağılım yapılacaktır.
Başvuran adaylara, başvurularının alındığına dair teyit amaçlı bildirim yapılacaktır.

Başvuru bilgilerinin eksiksiz doldurulması ve zorunlu belgelerin taranarak uygun formatta (pdf, jpeg vb.) sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Aksi durumda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Başvuru esnasında sunulan bilgi ve belgelerde herhangi bir hata ya da yanlış tespit edilmesi durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. Burs verildikten sonra bunun tespit edilmesi halinde ise adaya ödenen burs miktarları ilgili mevzuat çerçevesinde adaydan geri tahsil edilecektir.

Başarı Bursları yalnızca bir eğitim yılı için aylık burs ödemesini kapsamakta ve bu ödeme yalnızca eğitimin devam ettiği aylarda (en fazla 9 ay) yapılmaktadır.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Türkiye’de Eğitim Alan Ve Hali Hazırda Türkiye’de Bulunan, Kısıtlı Sayıda Uluslararası Öğrenciye Başarı Bursu Verilecektir.

Başvuru Koşulları
Başvuru Koşulları
• Yabancı bir ülke vatandaşı olmak ve çifte vatandaşlıklarından biri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olmamak, (Değişim öğrencileri başvuramazlar)

• Halihazırda Türkiye’de bulunmak,

• Türkiye’de lisans, yüksek lisans veya doktora düzeyinde en az bir akademik yıl (2 dönem) tamamlamış olmak (bilimsel hazırlık sınıfları dâhil) ve genel not ortalaması lisans öğrencileri için en az 3.00 (4 üzerinden) ve yüksek lisans, doktora öğrencileri için en az 3.50 (4 üzerinden) olmak,

• Tıp Hekimliği, Diş Hekimliği ve Eczacılık lisans programlarında eğitim alınıyorsa genel not ortalaması en az 2.50 (4 üzerinden) olmak,

• Türkiye Bursları kapsamında (Devlet, Hükümet ve Himaye Bursları dâhil) yer alan diğer burs programlarından geçmişte yararlanmamış (bursları kesilenler dâhil) ve halen yararlanmıyor olmak,

• Herhangi bir kurum veya kuruluş tarafından verilen bir burstan hâlihazırda yararlanmıyor olmak.

Gerekli Belgeler

• 15 Eylül 2021 tarihinden sonra üniversitelerin Öğrenci İşlerinden alınmış, ıslak imzalı ve mühürlü bir Öğrenci Belgesi (Zorunlu)

• 15 Eylül 2021 tarihinden sonra üniversitelerin Öğrenci İşlerinden alınmış, ıslak imzalı ve mühürlü bir Transkript (Zorunlu)

• Geçerli bir kimlik ya da Pasaport Fotokopisi (Zorunlu)

Soru ve önerilerinizi basari@turkiyeburslari.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.

Web Sitesi: https://turkiyeburslari.gov.tr

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ