15.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması 2020

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması Konusu Düzensiz Mekanlar Olarak Belirlenmiştir. Yarışmaya Bireysel Yada Ekip Olarak Katılına Bilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Eş Değer Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Alüminyum sektörünün önemli kuruluşlarından ÇUHADAROĞLU, her yıl tekrarlanan, ulusal, tek kademeli öğrenci proje yarışmasını duyuruyor. Yapı ve tasarım sektörünün gelişiminde, yaratıcı, genç fikirlerin üretilmesini teşvik eden, bu yıl on yedincisi düzenlenecek yarışmanın konusu “DÜZEN[siz] MEKANLAR” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya Katılma Koşulları

1. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifre girişi ile sisteme üye olmalıdır. Profil bilgilerini eksiksiz ve hatasız tamamlayan öğrenciler, katılım şekline göre, tekil katılan öğrenciler, bireysel katılım formunu, ekip ile katılan öğrenciler, ekip başvuru katılım formunu doldurmalıdır. Ekip katılımlarında seçilen ekip lideri, ekip üyesi öğrencilerin bilgilerini, ekranın sol üstünde yer alan ekip üyesi ekleme butonundan tek tek yapabilmektedir. Bireysel ya da ekip katılım formları doldurulduktan sonra bireysel başvurularda başvuru sahibi tarafından, ekip katılımlarında ekip üyesi ve ekip lideri tarafından imzalanmış ve taranmış olarak sisteme yüklenmelidir. Ekip katılımlarında ekip lideri sisteme başvuru formunu yüklemelidir. Ayrıca ekip üyelerinin sisteme üye olmasına gerek yoktur. Başvuru aşama ve detayları için www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi ziyaret edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Ekip katılımlarında seçilecek ekip lideri sisteme üye olmalı, kişisel bilgilerini girmelidir. Kendisi ile birlikte, tüm ekip üyeleri için gerekli olacak tüm yarışma katılım belgelerinin ve dokümanlarının da sistem üzerinden gönderimini eksiksiz tamamlamalıdır. Ekip lideri; www.ogrenciprojeyarismasi.com adresinde yer alan kayıtlı bilgileri üzerinden e-mail aracılığıyla, (yarışma takviminde belirlenen zamanlar dâhilinde) ekibi adına iletişime geçecek kişi olacaktır.

3. Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullar/ üniversitelerde öğrenim gören lisans öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilmektedir.

4. Yarışmaya katılacak her öğrenciden, www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yayınlanacak Şartnameyi okuması, Başvuru Formunu eksiksiz doldurması, www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yayınlanan duyuruları ve bu adres üzerinden üyelik bilgilerinde verdikleri e-mail aracılığıyla hatırlatılacak tüm yarışma aşamalarını takip etmesi beklenmektedir. Bireysel başvurularda katılımcı mail adresi üzerinden, ekip başvurularında ise ekip lideri mail adresi üzerinden tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır.

5. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, grup katılımlarında ekip başının mimarlık bölümü lisans öğrencisi olması şartı aranmaktadır. Grup katılımlarında kişi sayısı sınırlaması yoktur. Grup katılımlarında, üniversitelerin farklı bölümlerinde (mimarlık bölümü dışında herhangi bir bölüm) öğrenim gören lisans öğrencileri, mimarlık bölümünde öğrenci olan ekip lideri ile yarışmaya katılabilmektedir. Ekip katılımlarında ekibe dahil olan ekip üyeleri ya da lideri dilerse yarışmaya ayrıca bireysel katılım ile de başvurabilmektedir. Bu durumda yarışmaya katılacak öğrencinin www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden bireysel katılımı ile yeniden başvuru formu doldurması ve kendi kişisel bilgileri ile bireysel başvuru yapması şartı aranır.

6. 2020 yılında mezun olacak öğrenciler de yarışmaya katılabilmektedir. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, ekip katılımlarında, tüm ekip üyelerinin yarışmanın ilan edildiği tarihte öğrenci olduğunu ilgili üniversitenin Öğrenci İşleri’nden ya da E-Devlet sisteminden alacağı öğrenci belgesi ile belgelemesi
gereklidir. Mezun olacak öğrencilerin öğrenci belgesi alırken sorun yaşamaması adına yarışma ilan edildikten ve öğrenim gördüğü üniversite tatilinden evvel ön başvurusunu tamamlaması, öğrenci belgesini alması önerilmektedir.

7. Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ya da başka bir yarışmaya katılmamış olması koşulu aranmaktadır.

8. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

9. Yarışmaya sunulan çalışmaların her türlü fikri hakları, 5846 sayılı Kanun’un hükümleri uyarınca sahiplerine aittir, ancak bu yarışmaya katılmakla yarışmacılar projelerinin ÇUHADAROĞLU tarafından sergilenmesi ve her türlü yayın aracılığıyla yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Ödül alan projeler iade edilmeyecektir. Teslim edilen tüm projeler, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi arşivinde kalacaktır.

10. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, raportörler ve ÇUHADAROĞLU çalışanları ile birinci derece yakınlıkları olanlar katılamazlar.

11. Yarışma süresince hiçbir yarışmacı jüri heyeti ve raportörler ile doğrudan temasa geçemez. Proje ve yarışma ile ilgili tüm sorular, Yarışma Takviminde belirtilen sürede (soruların son iletilme tarihi) www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden ÇUHADAROĞLU iletişim mail adresine iletilecektir. Bu adres, iletişim@cuhadaroglu.com‘dur.

12. Proje ve yarışma esaslarının tam ve eksiksiz yerine getirilmesi için yarışmaya katılacak her öğrencinin şartnameyi dikkatlice okuması gerekmektedir. Ayrıca tüm yarışmacıların www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yayınlanacak Yarışma Takvimi’ni takip etmeleri, takvimde belirtilen tarihlere uymaları ve istenen tüm belgeleri yarışma takvimine uygun zamanda dijital olarak sisteme taranmış formatta yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerin, dosyaların, resimlerin yükleme tarihi, ölçü ve ölçek bilgisi başvuru ekranında yükleme esnasında görülecek şekildedir.

13. Proje teslim süresini geçiren, yarışmacılardan istenenleri eksik-hatalı gönderen veya www.ogrenciprojeyarismasi.com üzerinden sisteme yüklenecek belgeleri istenen zamanda yüklemeyen, tüm yarışmacıların projeleri, jüri değerlendirme sürecine dahil edilmeyecektir. Bu projeler raportörler tarafından yarışma bitimi ile tespit edilmekte ve belgelenmektedir.

14. Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmacılardan İstenenler
Yarışmadan istenen aşağıda belirtilmiş tüm belgeler www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden sisteme dijital formatta yüklenmelidir. Her yüklenecek belgenin, dosyanın, çizimin yükleme tarihi, ölçüsü, biçimi, formatı vb. bilgisi site üzerinde yarışmaya katılacak öğrencinin belge yükleme yapacağı alanda yazılıdır. Bu belgeleri eksik ya da hatalı yükleyen öğrencilerin başvuruları jüri değerlendirmelerine alınmamaktadır. Yarışma takviminde belirtilen yarışmanın sona ermesi tarihinden evvel tüm belgelerin www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yüklenmesi gerekmektedir.
Rumuz: Sisteme kayıt olup, başvuru formunu dolduran ve sisteme yükleyen her öğrenciye sistem 5 rakamlı bir rumuz verir. Bu numara, başvuran öğrencinin jüri değerlendirmelerinde geçici kimliği yerine geçmektedir.

1. Başvuru Katılım Formu: Bireysel veya ekip katılımlarında katılım şekline göre doldurulacak başvuru formunun eksiksiz, hatasız doldurulmuş, imzalanmış ve taranmış hali,

2. Kimlik Fotokopisi: Bireysel başvurularda başvuran öğrencinin, ekip katılımlarında ekip lideri ve ekip üyelerinin kimlik fotokopisi taranmış hali,

3. Öğrenci Belgesi: Bireysel başvurularda başvuran öğrencinin, ekip katılımlarında ekip lideri ve ekip üyelerinin Öğrenci İşleri bölümü ya da e-devlet üzerinden alacağı öğrenci belgesi, taranmış ya da doküman hali,

4. Tasarımı açıklayan 2 ve 3 boyutlu görseller:

a. Planlar, Kesitler, Görünüşler ile, (Çizim teknikleri ve uygun ölçek/ölçekler katılımcılar tarafından belirlenecektir.)
b. Perspektifler, Eskizler, Diyagramlar, Şemalar, Model görünümleri ile birlikte,

(en fazla 2 adet yatay A1 pafta)

5. Yarışma Paftaları: Tamamı katmanlar [layerlar] ile kaydedilmiş .tiff formatında ve 300 dpi çözünürlükte olacak şekilde,

6. Proje Açıklama raporu: Tasarımı ve projeyi açıklayan (en fazla 500 kelime), 12 punto ile yazılacak A4 boyutunda özet açıklama metni, txt, metin veya word dökümanına kaydedilmiş haliyle, sağ üst köşesinde rumuz numarası yazılmış şekilde,

talep edilecektir. Yarışmacılardan istenen tüm belgelerin, www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yarışma takviminde belirtilen proje teslimi süresinden evvel sisteme yüklenmesi gereklidir. Yarışma sürecinde tüm duyuru ve bilgilendirmeler, tüm öğrencilerin takip etmesi için, www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinde ana sayfada yayınlanacaktır.

Önemli Uyarı:
Yarışmada sistem tarafından otomatik olarak verilen rumuz numarası, sadece yarışmacılardan istenen belgeler bölümünde açıklanan proje açıklama raporu üzerinde yazılmalıdır. Rumuz metin dosyasının sağ üst bölümünde 2 cm ölçüsünü geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Hiçbir proje görsellerinin, tasarımlarının, çizimlerinin üzerine isim soy isim başta olmak üzere başvuran kimliğini ifşa edecek hiçbir bilgi ve sistem tarafından otomatik olarak verilen rumuz numarası yazılmamalıdır.

Yarışma Takvimi
01 Haziran 2020 : Yarışmanın duyurulması
06 Temmuz 2020 : Soru sorulması için son tarih
17 Temmuz 2020 : Soruların yanıtlanması
14 Eylül 2020 :www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden proje teslim tarihi, saat 17.00’ye kadar
23 Eylül 2020 : Jüri değerlendirmesi başlangıç tarihi
28 Eylül 2020 : Sonuçların duyurulması
04 Kasım 2020 : Kolokyum ve ödül töreni

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ