02.06.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması

16. Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması Konusu Mimarlık İşliği Olarak Belirlenmiştir. Yarışmaya Bireysel Yada Ekip Olarak Katılına Bilir. Son Başvuru Tarihi 2 Eylül 2019.

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, grup katılımlarında ekip başının mimarlık bölümü lisans öğrencisi olması şartı aranmaktadır. Grup katılımlarında kişi sayısı sınırlaması yoktur. Grup katılımlarında, üniversitelerin farklı bölümlerinde (mimarlık bölümü dışında herhangi bir bölüm) öğrenim gören lisans öğrencileri, mimarlık bölümünde öğrenci olan ekip lideri ile yarışmaya katılabilmektedir.
2. Ekip katılımlarında ekibe dahil olan ekip üyeleri ya da ekip lideri dilerse yarışmaya ayrıca bireysel katılımda bulunabilmektedir. Bu durumda yarışmaya katılacak öğrencinin www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yeniden bireysel katılım yapacağı yeni üyelik oluşturması, bireysel katılım formu doldurarak yeniden başvuru yapması şartı aranmaktadır.
3. Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullar/ üniversitelerde öğrenim gören lisans öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilmektedir.
4. 2019 yılında mezun olacak öğrenciler de yarışmaya katılabilmektedir. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, ekip katılımlarında, tüm ekip üyelerinin yarışmanın ilan edildiği tarihte öğrenci olduğunu ilgili üniversitenin Öğrenci İşleri’nden ya da E-Devlet sisteminden alacağı öğrenci belgesi ile belgelemesi gereklidir. Mezun olacak öğrencilerin öğrenci belgesi alırken sorun yaşamaması adına yarışma ilan edildikten kısa süre sonra, tatil dönemine girmeden, öğrenci belgesini alması önerilmektedir.
5. Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ya da başka bir yarışmaya katılmamış olması koşulu aranmaktadır.
6. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
7. Yarışmaya sunulan çalışmaların her türlü fikri hakları, 5846 sayılı Kanun’un hükümleri uyarınca sahiplerine aittir, ancak bu yarışmaya katılmakla yarışmacılar projelerinin ÇUHADAROĞLU tarafından sergilenmesi ve her türlü yayın aracılığıyla yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Ödül alan projeler iade edilmeyecektir. Teslim edilen tüm projeler, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi arşivinde kalacaktır.
8. Yarışmaya jüri üyeleri, raportörler ve ÇUHADAROĞLU çalışanları ile birinci derece yakınlıkları olanlar katılamazlar.

9. Yarışma süresince hiçbir yarışmacı jüri heyeti ve raportörler ile direk temasa geçemez. Proje ve yarışma ile ilgili tüm sorular, Yarışma Takviminde belirtilen sürede (soruların son iletilme tarihi) www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden iletişim@cuhadaroglu.com adresine iletilecektir. Son soru sorma tarihinden sonra bu mail adresine iletilen sorular cevaplanmayacaktır. Telefon ile cevap verilmemektedir.
10. Proje ve yarışma esaslarının tam ve eksiksiz yerine getirilmesi için yarışmaya katılacak her öğrencinin şartnameyi dikkatlice okuması gerekmektedir. Ayrıca tüm yarışmacıların www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden yayınlanacak Yarışma Takvimi’ni takip etmeleri ve takvimde belirtilen tarihlere uymaları gerekmektedir.
11. Proje teslim süresini geçiren, yarışmacılardan istenenleri eksik-hatalı gönderen veya www.ogrenciprojeyarismasi.com üzerinden sisteme yüklenecek belgeleri istenen zamanda yüklemeyen, ambalaj hatasından kaynaklı hasarlı proje teslim eden tüm yarışmacıların projeleri, jüri değerlendirme sürecine dahil edilmeyecektir.
12. www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi üzerinden üye olunduktan sonra sistem tarafından otomatik olarak verilen beş haneli rumuzun yazılması zorunludur. Hiçbir öğrencinin yarışmacıdan istenen belgeler bölümünde hiçbir proje ve belgeye isim soy isim yazmaması gerekmektedir Bu rumuz; yarışmadan istenen belgelerde; yarışma paftasının sağ üst bölümüne, açıklama raporunun sağ üst bölümüme, kimlik zarfının sağ üstüne mutlaka yazılmalıdır.
13. Proje teslimlerinin kargo nedenli hasar görmesinden ÇUHADAROĞLU veya YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ sorumlu değildir. Kargo hasarlı projeler jüri değerlendirmelerine alınmamaktadır.
14. Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini okumuş, kabul etmiş sayılırlar.

Proje Teslimi
Yarışmacılardan istenenler bölümünde yer alan şartlara göre proje paftaları, açıklama raporu ve kimlik zarfı rumuz ve ambalaj esaslarına uygun olarak kargo yoluyla ya da elden teslim olacak şekilde yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Elden Teslim;
Yarışma takvimindeki proje teslim gününe dek; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yıldız Mh., YTÜ No:16, 34349 Beşiktaş/İstanbul adresi, Alıcı Sn. Araş.Görevlisi Serhat Ulubay ve Sn. Araş.Görevlisi Serkan Ustaoğlu adına imza karşılığı ile teslim edilir. İmza kısmına teslim edilme tarihi muhakkak yazılmalıdır.

Kargo Teslimi;
Yarışma takvimindeki proje teslim gününe dek; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yıldız Mh., YTÜ No:16, 34349 Beşiktaş/İstanbul adresi, Alıcı Sn. Araş.Görevlisi Serhat Ulubay ve Sn. Araş.Görevlisi Serkan Ustaoğlu adına kargo fişinde tarihi, saati, gönderi kodu, ambalaj ve rumuz esaslarına uygun olacak şekilde herhangi bir kargo şirketi ile gönderilmelidir. Kargo fişi sisteme mutlaka yüklenmelidir.

Teslim Koşulları
1- Projelerin zarar ve hasar görmeyecek şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Gönderilecek ambalaj üzerinde başka bir marka veya kurumun reklamı olmamalıdır.
2- Proje teslimlerinde paftalar, açıklama raporu ve kimlik zarfı dış etkilerden zarar görmeyecek şekilde bir paket içerisinde teslim edilmelidir.
3- Kimlik zarfı dışında paftalarda yarışmacıların kimliklerine ilişkin herhangi bir ifade yer alan projeler değerlendirmeye alınmamaktadır. Paftaların projelerin görünmeyeceği bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir.
4- Rumuz bilgilerinin yarışmacılardan istenen belgeler bölümünde ilgili belgelere, tanımlandığı şekilde yazılması gerekmektedir.

Yarışma Takvimi
10 Mayıs 2019 : Yarışmanın duyurulması
17 Haziran 2019 : Soru sorulması için son tarih
28 Haziran 2019 : Soruların yanıtlanması
02 Eylül 2019 : Üyelik- Proje teslimi, saat 17.00’ye kadar
09 Eylül 2019 : Jüri değerlendirmesi
16 Eylül 2019 : Sonuçların duyurulması
30 Ekim 2019 : Sergi açılışı
4 Kasım 2019 : Kolokyum ve ödül töreni – Yıldız Teknik Üniversitesi
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ