29.01.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İHİB Ulusal Halı Tasarım Yarışması

İHİB Ulusal Halı Tasarım Yarışması

İHİB Ulusal Halı Tasarım Yarışması

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği İHİB Ulusal Halı Tasarım Yarışması Son Başvuru Tarihi 20 Mayıs 2019. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Yada Yurt Dışında Okuyan T.C. Yada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Üniversitelerin, Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Bölümlerinde Okuyan Yada En Fazla 5 Yıl Önce Mezun Olanlar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Yurt Dışındaki Önemli Fuarları Ziyaret

İlk Sekize Kalan Finalistler Ocak 2020 Döneminde Almanya’nın Frankfurt Şehrinde Düzenlenecek Olan Heimtextil Fuarı’na 1 Gün, Almanya’nın Hannover Şehrinde Düzenlenecek Olan Domotex Halı Ve Yer Kaplamaları Fuarı’na 2 Gün Olmak Üzere; Ulaşım Ve Konaklama Masrafları Birliğimize Ait Olmak Üzere Götürülecektir. Öğrencilerin 1 Yıllık Pasaport Harç Ve Defter Bedeli Ve Vize Masrafları Birliğimiz Tarafından Karşılanacaktır.

Para Ödülleri

Sponsorlu Bağlantılar

Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Final Gecesi İlk Üçe Giremeyen Yarışmacılara 2 Bin Türk Lirası Para Ödülü.
İlk Üçe Giren Yarışmacıların İhib Tarafından Belirlenecek Bir Halı Firmasında 15 Gün Süreyle (1 Hafta El Halısı, 1 Hafta Makine Halısı) Staj Yapması Zorunludur. Yarışmacılar Fuar Ziyaretlerini Gerçekleştirmeden Önce Stajlarının Tamamlamak Zorundadırlar.
Para Ödülleri Sonuçların Açıklanmasını Takip Eden Bir Ay İçinde Verilecektir.

Eğitim Ödülleri

İlk Sekize Kalan Finalistler 2019-2020 Yılı İçerisinde Katılacakları 6 Aylık Yabancı Dil Kurs Bedelinin % 100’ü İHİB Tarafından Karşılanacaktır. Eğitimde 5100 Devamsızlık Şartı Aranacaktır.
İlk Üçe Kalan Finalistlere Halı Desen Çizim Programı, Kurulum Ve 1 Günlük Eğitim Hediye Edilecektir.

Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti Sınırları Dahilinde Yada Yurt Dışında Okuyan T.C Yada K.K.T.C Vatandaşları

Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Bölümlerinde (Bölüm Sınırlaması Olmaksızın) Okuyan Yada En Fazla 5 Yıl Önce Mezun Olan

İHİB’in Daha Önce Düzenlemiş Olduğu Halı Tasarım Yarışmalarında İlk 3 Dereceye Girmemiş Olan Herkes Yarışmaya Katılabilir

İtkib Çalışanlarının Ve Jüri Üyelerinin Yakınları İle Çalıştığı Kurumlardan Her Hangi Bir Kişi Yarışmaya Katılamaz

Yarışmaya Katılan Dosyaların Son 5 Yılda Kumaş, Deri, Moda Vb. Gibi Diğer Tüm Tasarım Yarışmalarında Dereceye Girmemiş Tasarımlardan Oluşması Gerekmektedir

Sanatta Yeterlilik, Doktora Öğrencileri Ve Öğretim Elemanları Yarışmaya Katılamaz

Yarışmanın Sunum Dosyası
Dosyalar Web Sitesinde Yayınlanan Kılavuzdaki Şekil Şartlarına Uygun Olmak Zorundadır. Yarışmacılar, Özgeçmişini, Başvuru Formunu Ve Tasarımlarını Bir Plastik Sunum Dosyası İçinde Kapalı Olarak Teslim Edeceklerdir. Aksi Takdirde Kaybolacak Evrak/Tasarımların Sorumluluğu Başvuru Sahibine Ait Olacaktır.

Yarışma Sunum Dosyaları Elden, Posta Veya Kargo İle En Geç 20 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Mesai Bitim Saatine Kadar İtkib Tekstil, Deri, Halı Fuarlar Şubesi Çobançeşme Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi B Blok 5. Kat Yenibosna – İstanbul (Tel: 0 212 454 02 00 ) Adresine Teslim Edilecektir. Eksik Evrakla Yapılan Ve/Veya Son Teslim Tarihinden Sonra Ulaşan Sunum Dosyaları Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Birinci Aşamayı Geçemeyen Yarışma Dosyaları, Adreslere Geri Gönderilmeyecek Olup, İlk Sekiz Finalist Dışında Dosyasını Geri Almak İsteyenler İtkib Tekstil, Deri, Halı Fuarlar Şubesi’nden Teslim Alabilirler. Alınmayan Dosyaların Sorumluluğu Yarışmacıya Aittir.

Sunum Dosyasında Bulunması Gerekenler
A. Başvuru formu ve başvuru evrakları
Başvuru formları www.haliyarismasi.org sitesinden temin edilecektir. Söz konusu formun eksiksiz doldurulması ve yazıcıdan çıktı alınması gerekmektedir.
B. Halı tasarımları ve koleksiyon sunum dosyası
Her bir yarışmacı en fazla iki dosya ile başvurabilir. Ancak değerlendirme, tasarımcı bazında yapılacaktır.
Bu sene on üçüncüsü düzenlenecek olan Halı Tasarım Yarışması’na koleksiyon* bütünlüğünde 4 halı tasarımı hazırlanarak katılınabilir. Final aşamasında, koleksiyondaki bir halı tasarımı İHİB’ in finansal katkılarıyla yarışmacının kendisi tarafından veya belirtilen üretici tarafından üretilecektir.
* Koleksiyon: Tasarımcı adaylarının belirleyeceği bir tema doğrultusunda hazırlanacak tasarımların, kendi içlerinde renk, doku, biçim, materyal gibi belli başlı noktalarda birbiri ile ilişkilendirilmesidir. Her bir yarışmacı dosyasında temasını açıkça belirtmelidir.
Dosyada tasarımlarda kullanılacak malzemeler yün, viskon, ipek, kendir, polyester, akrilik, polipropilen vb. gibi iplikler veya elyaflar olabilir.

Dosyada bulunması gerekenler:
• Her bir dosyada A3 ebatlarında hazırlanmış 4 adet halı tasarımı yer almalıdır. Halı tasarımları, el çizimi, bilgisayar destekli çizim, 3 boyutlu çalışma veya yarışmacının uygun gördüğü bir şekilde olabilir. Kağıt üzerinde yapılmış kara kalem çizimleri ve belirtilen ölçüler dışında hazırlanan tasarımlar kabul edilmeyecektir.
• Dosyalarda, tasarlanan halılar için kullanılacak iplik, elyaf, renk örnekleri bulunabilir.
• Tasarımların bitmiş halleriyle görülebilmesi için tasarımlardan en az birinin ufak boyda örnek dokuması ve/veya üç boyutlu prototipleri de dosyada mutlaka yer almalıdır.
• Sunum dosyalarında ad, soy ad, rumuz, imza vb. ibareler kesinlikle yer almamalıdır. Dosya numaraları, dosya teslimi sırasında İHİB tarafından verilecektir.
• www.haliyarismasi.org sitesinden temin edilerek doldurulacak ve imzalanacak yarışmacı başvuru formu ve katılım beyanı yarışma başvuru formu, Fotoğraflı özgeçmiş, Öğrenci ise öğrenci belgesi, mezun ise mezuniyet belgesi gibi evraklar yarışma dosyası ile birlikte İTKİB’e teslim edilecektir.
• Yarışmacının arkalı önlü kimlik fotokopisi.
Yarışmacılar, başvuru evraklarını kapalı zarfta ve tasarımlarını bir sunum dosyası içinde kapalı olarak teslim edeceklerdir. Sunum dosyalarının jüriye birkaç kere sunulma ihtimaline karşı kolay açılabilir ve kapanabilir olması gerekmektedir. Aksi takdirde kaybolacak evrak/tasarımların sorumluluğu başvuru sahibine ait olacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ