30.11.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği Bursu

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği Bursu

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği Bursu

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği Bursu Başvuruları Alınmaya Başladı. Burs Başvuruları Online Olarak Yapılacak.
Diğer Dernek Bursları İçin Tıklayın.

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği
Kuloğlu Mahallesi İstiklal Caddesi Turnacıbaşı Sokak Neşe Apartmanı No: 9 Kat:4 Daire: 6
Beyoğlu İstanbul
E-Mail Yolu İle Yapılacak Başvurular; info@tr.boell.org Adresine Gönderilmelidir.

Burs Hakkında Bilgi

Heinrich Böll Stiftung Derneği, ağırlıklı araştırma alanı olarak enerji dönüşümü veya çevre adaleti konularını seçmiş olan yüksek lisans öğrencilerine üçüncü sömestrlerinden itibaren yani ders açamasını tamamlamış öğrencilere, en fazla iki sömestr boyunca burs vermektedir. Hazırlanan tezlerde konuların toplumsal cinsiyet açısından ele alınması derneğimiz tarafından ayrıca önemsenmektedir. Derneğimiz, düzenlenecek olan bu burs programıyla, belirlenen alanlarda araştırma yapacak öğrencileri desteklemek, genel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve eğitimlerinin ardından uzmanlık alanlarında çalışmalarını teşvik etmek istemektedir.

Aylık 150.- Euro olan burs miktarının yanında, iki sömestr başında öğrencilere 150.- Euro tutarında araştırma ve kitap parası verilecektir.
Burs süresi boyunca bursiyerler için Heinrich Böll Stiftung Derneği tarafından yurt içi ve dışında seyahatlar içeren bir alt program oluşturulacaktır. Bursiyerler bu programa katılabileceklerdir. Burs süresince öğrencilerin çalışma alanlarıyla ilgili yurt içindeki ve dışındaki konferans, seminer, sempozyum gibi etkinliklere katılmaları desteklenecektir.

Sponsorlu

Başvuru Koşulları

Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin yüksek lisans öğrencileri için düzenlediği bursa başvuruda bulunabilmek için:
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
• Türkiye’de YÖK tarafından tanınmış bir üniversitede yüksek lisans programına kayıtlı olmak,
• Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak ekoloji, yenilenebilir enerji / enerji verimliliği veya iklim değişikliği konularını belirlemiş olmak,
• Başvuru yapacak yüksek lisans öğrencilerinin ikinci sömestrlerinde olmalari gerekmektedir.

Bursiyerlerin Seçilmesi Ve Kriterler
Başvurular posta yoluyla, yazılı olarak Heinrich Böll Stiftung Derneği’ne yapılacaktır. Bu başvurular danışma kurulu tarafından ön elemeden geçirilecektir. Danışma kurulu ön elemeyi geçen öğrencilerle mülakat yapacak ve burs almaya hak kazanan öğrencileri belirlenecektir. Danışma kurulu bursiyerleri belirlerken cinsiyet eşitliğine dikkat edecektir.

Öğrencilerin daha önceki eğitim hayatlarındaki başarı durumları, sosyal ve politik motivasyonları, herhangi bir sivil toplum kuruluşunun faaliyetlerinde aktif olarak yer almaları, başvurular değerlendirilirken dikkate alınacak kriterler arasındadır. Tam zamanlı çalışmıyor ve başka bir kuruluştan burs almıyor olmak bir diğer önemli kriterdir. Başvuruda bulunan öğrencilerin sosyo-ekonomik durumu değerlendirmede göz önüne alınacaktır.

Başvuru Tarihi

Başvurular, 1 Haziran 2021 tarihinden sonra aşağıdaki link üzerinden online yapılmalıdır. Başvurular Temmuz ayı içinde değerlendirmeye alınacak ve Ağustos sonunda belirlenecek bir tarihte ön elemeyi geçen öğrencilerle mülakat yapılacaktır.
Son başvuru tarihi 7 Temmuz 2021 Çarşamba mesai saati bitimidir.

Burs Detayları İçin Tıklayın.
Online Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ