12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Liay Vakfı Burs Başvurusu

Liay Vakfı Burs Başvurusu

Liay Vakfı Burs Başvuruları

Liay Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak, Eğitim Bursu Kimlere Verilecek, Geri Ödemesiz Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Güncel Karşılıksız Öğrenci Bursu Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri: Adres: Feneryolu Mahallesi Yazıcıbaşı Sokak Kilercibaşı Köşkü No: 1/A Göztepe Feneryolu Kadıköy İstanbul

Lions İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmetler Vakfı (LİAY Vakfı) Eğitim Bursu Başvurusu Şartları Ve Süreci Aşağıda Sunulmuştur.

Ads

1) LİAY Vakfı Eğitim Bursuna başvuru yapacak öğrencilerimizin aşağıdaki şartlara uyması gerekmektedir.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* İstanbul il sınırları içinde bir devlet üniversitesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans öğrencisi olmak,

* İstanbul il sınırları içinde bir vakıf üniversitesinde %100 burslu ön lisans, lisans, yüksek lisans öğrencisi olmak,

2) LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvurusu 27 Ekim tarihine kadar alınmaktadır.

3) LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Belgelerini, aşağıda açıklandığı gibi, önceden hazırlayınız.

3.1) Vesikalık Fotoğraf:

(JPG dosya adı “Adınız Soyadınız-Vesikalık Foto”, maksimum 3,5 x 4,5 cm, 413 x 531 pixel, maksimum 1 MB boyutunda olmalı.)

3.2) E-Devlet – Nüfus Kayıt Örneği Belgesi:

(Bu belgeyi https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama adımından PDF formatta alınız. Dosya adı “Adınız Soyadınız-Nüfus Kayıt Örneği Belgesi” ve maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

3.3) E-Devlet – Öğrenci Belgesi:

(Bu belgeyi, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Yüksek Öğretim Kurumu, Öğrenci Belgesi Sorgulama adımından PDF formatta alınız. Dosya adı “Adınız Soyadınız-Öğrenci Belgesi” ve belge maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

3.4) E-Devlet – Not Döküm (Transkript) Belgesi (2. ve üzeri sınıf öğrencisi iseniz.):

Bu belgeyi, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Yüksek Öğretim Kurumu, Transkript Belgesi Sorgulama adımından PDF formatta alınız. Dosya adı “Adınız Soyadınız-Transkript Belgesi” ve belge maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

3.5) E-Devlet – Adli Sicil Kaydı Belgesi:

Bu belgeyi, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Adalet Bakanlığı, Adli Sicil Kaydı Sorgulama adımından PDF formatta alınız. Dosya adı “Adınız Soyadınız-Adli Sicil Kaydı Belgesi” ve belge maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

3.6) E-Devlet – Yerleşim Yerinde Oturanlar Belgesi:

Bu belgeyi, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi Sorgulama adımından PDF formatta alınız. Dosya adı “Adınız Soyadınız-Yerleşim Yerinde Oturanlar Belgesi” ve belge maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

3.7) E-Devlet – E-Bordro Belgesi veya 4A Hizmet Dökümü (Son 6 ay) Belgesi:

a) 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel olan aile bireyleri için; E-Bordro Belgesini (Son aya ait), https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Hazine ve Maliye Bakanlığı, E-Bordro Sorgulama adımından PDF formatta alınız.

b) SGK üyesi aile bireyleri için; 4A Hizmet Dökümü (Son 6 ay) Belgesini, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden, Sosyal Güvenlik Kurumu, 4A Hizmet Dökümü (Son 6 ay) sorgulama adımından PDF formatta alınız. Belgeler toplamı maksimum 1 MB boyutunda olmalı.

4) LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Formunu sistemden doldurunuz. (LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Formuna girdiğiniz bilgiler ile LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Belgelerindeki bilgilerin tam ve doğru olmalıdır.)

5) LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Belgelerini formda ilgili yerlere yükleyiniz. (LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Belgeleri, istenen dosya adıyla oluşturulmalı ve doğru formatta yüklenmelidir.)

6) Bilgi ve belgeleri tamamladığınız LİAY Vakfı Eğitim Bursu Başvuru Formunu sistemden gönderiniz.

7) Burs başvurunuz kabul edildikten sonra, sizden Türkiye İş Bankasında TL vadesiz hesap açtırmanız ve hesabınızın IBAN numarası bildirmeniz istenecektir.

8) Burs ödemeleri, Türkiye İş Bankasındaki hesabınıza transfer edilecektir.

Online Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Dönemi Başvuruların Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Burs Son Başvuru Tarihi 27 Ekim.

Web Sitesi: http://www.118y.org/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kullanıcı0034 dedi ki:

    Burs miktarını bilen var mı

BİR YORUM YAZ