<style>.lazy{display:none}</style>Tekfen Holding Tekfen Vakfı Burs Başvuruları
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Tekfen Holding Burs Başvuruları

Tekfen Holding Burs Başvuruları

Tekfen Holding Tekfen Vakfı Burs Başvurusu

Tekfen Vakfı Tekfen Holding Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Tekfen Vakfı Bursu Kimlere Verilir, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Başvuru Koşulları Nelerdir.

Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Toplam 28 Bin TL (Ayda 3.500 TL) , Lise Öğrencilerine Yılda 12.800 TL (Ayda 1.600 TL) Burs Verecek.

Tekfen Vakfı Lisans Öğrencileri İçin Kamuya Açık Bursları İle Velisi Tekfen Çalışanı Olan Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Vakıf 2023-2024 Döneminde 600 Öğrenciye Karşılıksız Burs Verecek.

İnsan Vakfı Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Başvurunun Temel Şartı, Adayların Ailelerinde En Fazla Kazanan Kişinin Aylık Brüt Gelirinin Maaş Ve İkramiye Dahil (Fazla Mesai Ve Prim Hariç) 24.134 TL Ve Altında Olduğunun Belgelenmesidir.

Ads

Tekfen Vakfı 2 Farklı Kategoride Burs Vermektedir.

1) Kamuya Açık Burs Fonu

Kamuya Açık Burs Fonu, Türkiye’deki en parlak fakat aynı zamanda maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere destek olmak içindir. Bu bursa, Türkiye’de öğrenim gören, T.C. vatandaşı olan ve Burs Tahsis Kriterlerini (sitede inceleyebilirsiniz) yerine getiren 4-6 yıllık üniversite (lisans) öğrencileri YÖK sınav sonucuyla başvurabilir (YÖS kabul edilmemektedir). Bu fonun bursiyerlerini seçim yöntemi basit: en iyi olan kazansın!

2) Velisi Tekfen Çalışanı Olan Öğrenciler İçin Burs Fonu

Tekfen Vakfı’nın, Tekfen ailesinin çocuklarının eğitimlerine destek olmak için oluşturduğu burs fonudur. Bu fonun bursiyerlerini belirleme yöntemi, öğrencinin akademik başarısıyla doğru, velisinin gelir seviyesiyle ters orantılı çalışan bir formüle dayanır.

Kamuya Açık Burs Fonu

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı

Lise Öğrencileri İçin Aylık 1.600 Türk Lirası, Üniversite Öğrencileri İçin Aylık 3.500 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Yılda 7 Ay Süre İle Kasım Ve Mayıs Aylarında Ödenmektedir. Kasım Ayında Çift Burs Ödemesi Yapılır.

Burs Ödemeleri

Üniversite Meslek Yüksek Okulu
15 Kasım 7 Bin TL (Çift Ödeme)
15 Aralık, 15 Ocak, 15 Şubat, 15 Mart, 15 Nisan, 15 Mayıs Ayda 3.500 TL.
Toplam Burs Ödemesi: 28 Bin Türk Lirası

Lise
15 Kasım 3.200 TL (Çift Ödeme)
15 Aralık, 15 Ocak, 15 Şubat, 15 Mart, 15 Nisan, 15 Mayıs Ayda 1.600 TL.
Toplam Burs Ödemesi: 12.800 Türk Lirası

Burs Hakkındaki Tüm Sorularınız İçin tekfenburs@tekfen.com.tr Mail Adresini Kullanabilirsiniz.

Burs sonuçları Kasım ayı içerisinde neticelenmektedir. Tekfen Vakfı bursunu kazanan öğrencilerin isim listesi www.tekfenburs.org adresinden online olarak duyurulmaktadır. Kazanan öğrencilere mail yoluyla da bilgilendirme yapılmaktadır. Kazanamayan adaylara ayrıca geri bildirim yapılmamaktadır.

Burslar Kasım-Mayıs ayları arasında her ayın 15’inde ya da 15’i hafta sonuna denk geliyorsa önceki Cuma ödenir.

Burs Veren Kurumlar Başvuru Tarihleri İçin Tıklayın.

Genel Anlayış Ve Kurallar
Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu’nca verilecek burslar aşağıdaki ilkelere göre düzenlenmiştir.

a) Tekfen Vakfı Bursu’ndan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

b) Tekfen Vakfı’nda burs alan bir öğrenci, okulundan, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamazlar), özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs alamaz.

c) Tekfen Vakfı, kamuya açık burs ve Tekfen Grup Şirketleri çalışanlarının çocuklarına ya da bakmakla yükümlü oldukları kardeşlerine (Tekfen Mensubu olarak ifade edilir) olmak üzere, 2 kategoride burs tahsis eder.

d) Tüm başvurular www.tekfenburs.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır.

e) Burs tahsisinde;
a. Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 24.134 TL ve altında olması şartı aranır.
b. Aile gelir kriterine uyan öğrencinin başvurusu, Türkiye genelinde YÖK sınav sıralaması ya da mezuniyet notuna göre değerlendirmeye alınır.

f) Başvurular bir yazılım aracılığıyla değerlendirilerek sıralama yapıldıktan sonra bursiyer adayları ile Burs Komitesi Üyeleri yüz yüze mülakat gerçekleştirir. Görüşme sonucuna bağlı olarak Burs Komitesi’nin burs başvurusunu reddetme hakkı saklıdır. Reddedilen adayların yerine yedek listedeki aynı bölüm kontenjanı dahilinde değerlendirmeye alınabilecek olan bir sonraki uygun aday ile görüşülür.

g) Tekfen Vakfı, üniversite çağındaki bursiyerlerine talep ettikleri takdirde, Tekfen Grup Şirketleri’nin belirlediği başvuru kriterleri çerçevesinde staj yapma konusunda öncelik sağlar. Tekfen Vakfı, ayrıca uygun göreceği bursiyerlerin staj yapması hususunda kendilerine doğrudan çağrıda bulunabilir.

h) Burs için başvuru zamanı genelde Eylül-Ekim aylarıdır. Başvuru dönemi, eğitim kurumlarının sınav sonuçlarını açıklama ve okulların açılış zamanlarına göre değişebilir.

i) Tekfen Vakfı Burs Komitesi, gerek gördüğü hallerde bursiyer tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri inceleyebilir, öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir. Bu durumda, öğrenci bursun kesim tarihine kadar ödenen burs tutarını yasal faizi ile birlikte Tekfen Vakfı’na geri ödemekle yükümlüdür.

j) Yapılan başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir. Yönetim Kurulu’nca belirlenen Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve şayet öğrenci reşit değilse velisi tarafından imzalanır.

k) Ödemeler, Tekfen Vakfı’nın belirlediği ödeme planına uygun olarak, bursiyerin veya öğrenci reşit değilse velisinin adına açılan bir banka hesabına burs aldığı eğitim yılının Kasım-Mayıs ayları arasında, 7 ay boyunca hesaba yatırılır.

Nef Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Burs Tahsis Kriterleri
• Vakfın amacı, öğrenciyi okumakta olduğu akademik birime ilk girdiği seneden mezun edinceye kadar desteklemektir. Bu nedenle başvurularda öncelik, o akademik birimi yeni kazanan öğrencilerdedir. Yeni kazanan öğrenciler, okullarını kazandıkları sınav sonucuyla ya da diploma notu ile değerlendirmeye alınır.

• Kontenjan kalması halinde, öğrenimine halihazırda devam eden ‘ara sınıflara’ burs tahsis edilebilir. Ara sınıflara burs tahsisinde, öğrenci lisede ise bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 5 üzerinden 3,20; üniversitede ise bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden 2,50 olması ve öğrencilerin zorunlu/seçmeli, kredili/kredisiz hiçbir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.

A) Kamuya Açık Burs / Grup Dışı Burs
a) Tekfen Vakfı’nın kamuya açık burs fonu, sadece üniversitelerin lisans programlarını kapsar. Kamuya açık burs fonunda bölüm kıstası bulunmamaktadır.

b) Üniversite bursu tahsisinde:

a) Ailede en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 24.134 TL ve altında olduğuna dair belge,

b) Yeni kazananlar için AYT Türkiye sıralaması, ara sınıfta okuyan öğrencilerin başvurmaları halinde, bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden 2,50 olması ve öğrencilerin hiçbir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.

c) Konservatuvar müzik öğrencileri için en fazla 5 kişilik bir kontenjan ayrılmıştır. Başvurular, müzik dünyasında referans kabul edilecek akademisyen ya da sanatçıların tavsiyeleri üzerine alınıp, Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu onayına sunulur.

Deprem Bölgesinde İkamet Eden Ve Bunu Belgeleyen Bursiyerler, Yukarıdaki Kriterden 2023-2024 Eğitim Yılı Boyunca Muaf Tutulacaktır.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurusu 27 Eylül – 6 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ