12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Pidok Plastik Sanayi Bursu Başvurusu

Pidok Plastik Sanayi Bursu Başvurusu

Pidok Plastik Sanayi Bursu Başvuruları

Pidok Plastik Sanayi Bursu Başvuruları Nasıl Yapılacak, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek, Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir.

Burs Miktarları
Pidok Ailesi Eğitim Bursu Aylık 2 Bin Türk Lirası (Tek Çocuk) Birden Fazla Çocuk 1.500 Türk Lirası
Üstün Başarı Bursu Aylık 3 Bin Türk Lirası

Bursiyerlere yapılacak ödemeler her ayın ilk haftası, verilen banka hesabına havale edilir. Banka dışında herhangi bir yol ile ödeme yapılmaz.

Ads

Üstün başarı burs verilme şartları ve bölümleri aşağıdaki gibidir;

• YKS sınavında ilk 20.000 girerek Makine Mühendisliği, Elektrik elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Kimya mühendisliği bölümlerinde okumak,
• YKS sınavında ilk 10.000 girerek İktisat, İşletme, Ekonomi ve Finans bölümlerinde okumak,
• Özel Üniversitelerin %100 Burslu Mühendislik Fakültesi Bölümleri ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümleri

Pidok Plastik Ailesi eğitim bursu verilme şartları; Pidok Plastik Sanayi ve Tic. A.Ş. çalışanlarının üniversitede öğrenim gören çocukları

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Koşulları

Bursa aday olabilmek için öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır. Burslar, lisans kademesinde hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerine verilir, şirketçe uygun görülen kontenjan sayısına ulaşılamadığı takdirde ara sınıf öğrencilerine de verilebilir. Hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılır. Dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmez; maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınır. Bursun tahsisi ve sürdürülmesi için gerekli başarı şartları aşağıda verilmiştir.

• Başvuru tarihinde 23 yaşından büyük olmamak,

• Burstan yararlanabilmek için yurtiçindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.

• Bursların kontenjan, kapsam, tutar ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenir ve ilan edilir.

• Sabıkasız olması ( Taksirli Suçlar ile Kabahatler Kanuna göre ceza almış olanlar Y.Kurulu tarafından ayrıca değerlendirilir)

• Eğitim bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyacının olması gerekir. Başarılı bir öğrenci olmak için 100 üzerinden en az 70; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olması ve geride başarısız ders bırakmadan bir üst sınıfa geçilmiş olması gerekmektedir.

• Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak, başka bir kurumdan (vakıf, dernek, şahıs gibi) maaş, ücret veya burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç) gerekmektedir.

• Toplumsal değerler ve etik ilkelere uygun davranış sahibi olmak

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Başvuruların Eylül – Ekim Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 20 Eylül – 15 Ekim Tarihleri Arasında Alındı.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ