16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvuruları

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Vehbi Koç Vakfı Bursu Kimlere Verilir, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir.

Vakıf Belirli Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Vakıf Ayrıca Hemşirelik, Asistan, Mesleki Eğitim, 18 Okul Başarı, Akmed, Anamed, Koç Üniversitesi Ve Koç Okulu Bursları Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır. Burs Başvuruları Bölümündeki Kayıt Formundan Ön Kaydını Yaparak Sonrasında Mail Adresine Gelecek Olan Linkten Tekrar Giriş Yaparak Başvurular Tamamlanır.

Burs Süresi Miktarı
Eğitim Yardımı Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir. Miktar Açıklanmamış. Burs Ödemeleri Aralık Ayında 3 Aylık, Şubat Ayında 4 Aylık Ve Mayıs Ayında 3 Aylık Olarak Yapılır.

Başka Bir Kurumdan Burs Alanlar Bu İki Kurumdan Birini Tercih Etmelidir. KKY Öğrenim Kredisi Alınmasında Bir Sakınca Yoktur.

Ads

Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Başvuru koşulları

• T.C. Vatandaşı Olmak

• Örgün Eğitim Lisans Öğrencisi Olmak, (2.Öğretim Dahil Değil)

• Eğitimi İçin Maddi Yardıma İhtiyacı Olmak

• Disiplin Cezası Almamış Olmak

• Başarı Notunun En Az, 100 Üzerinden 60, 4 Üzerinden İse 2,50 Olması (Ara Sınıflar İçin)

• Başka Bir Kurumdan Karşılıksız Burs Almıyor Olmak

Eget Vakfı Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

 Önemli Bilgiler

• Geçtiğimiz yıl burs alan öğrencilerden mezun olanların veya bursu kesilenlerin yerine, kontenjan dahilinde, bursiyer seçimi yapılacaktır.

• Başvuru sistemi öğrencilerin belirtmiş olduğu cevaplara göre otomatik olarak puanlama yapmaktadır, gelen başvurular burs portalında yer alan okul kullanıcı sayfasında görünmektedir

• Başvuru yapan tüm öğrencilerin maillerine başvuru formu gidecektir. Ancak sadece mülakata girmeye hak kazanan öğrencilerden “başvuru formunun çıktısı” ve “ek belgeleri” istenecektir. Seçilecek bursiyer sayısının 2-3 katı sayıda öğrenci ile mülakat yapılacaktır. Mülakata girmeye hak kazanan öğrencilerin form ve yukarıda istenilen belgeleri, mülakat gününde hazır bulundurmaları gerekmektedir.

• Öğrencilerin burs başvuru bilgilerinde eksik veya hata olması durumda, burs başvuru dönemi içerisinde (18 Eylül-6 Ekim 2023) öğrenciler kullanıcı adı ve şifresi ile portala giriş yapıp bilgilerini güncelleyebilir

• Burs ödemeleri Aralık (3 aylık), Şubat (4 aylık) ve Mayıs (3 aylık) aylarında yapılmaktadır. Aksi bir durum olması halinde bilgi verilecektir.

– Sadece Geçen Yıldan Bursu Devam Eden Bursiyerlerimizin Portala Başvurusunu Yaparken Belge Yüklemeleri Talep Edilecektir.
Yeni Adaylardan İse Sadece Mülakata Girmeye Hak Kazanan Öğrencilerden Belge Talep Edilecektir. Ek Belge Yüklemeleri İçin Bilgi Maili Gönderilecektir.

– Geçtiğimiz Yıl Burs Alan Öğrencilerden Mezun Olanların Veya Bursu Kesilenlerin Yerine, Kontenjan Dahilinde, Bursiyer Seçimi Yapılacaktır.

– Başvuru Sistemi Öğrencilerin Belirtmiş Olduğu Cevaplara Göre Otomatik Olarak Puanlama Yapmaktadır, Gelen Başvurular Burs Portalında Yer Alan Okul Kullanıcı Sayfasında Görünmektedir.
– Seçilecek Bursiyer Sayısının 2-3 Katı Sayıda Öğrenci İle Mülakat Yapılacaktır. Mülakata Girmeye Hak Kazanan Öğrencilere Bilgi Maili Ve Link Gönderilecek Ek Belgelerini Portala Yüklemeleri İstenecektir.

– Öğrencilerin Burs Başvuru Bilgilerinde Eksik Veya Hata Olması Durumda, Burs Başvuru Dönemi İçerisinde Öğrenciler Kullanıcı Adı Ve Şifresi İle Portala Giriş Yapıp Bilgilerini Güncelleyebilir.

Burs Verilen Üniversiteler

-Akdeniz Üniversitesi
-Atatürk Üniversitesi
-Boğaziçi Üniversitesi
-Dokuz Eylül Üniversitesi
-Fırat Üniversitesi
-Gaziantep Üniversitesi
-Harran Üniversitesi
-İstanbul Teknik Üniversitesi
-Marmara Üniversitesi (İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Ve Atatürk Eğitim Fakültesi)
-Mersin Üniversitesi
-Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
-Ondokuz Mayıs Üniversitesi
-Orta Doğu Teknik Üniversitesi
-Selçuk Üniversitesi
-Uludağ Üniversitesi (Mühendislik Fakültesi)
-Van 100. Yıl Üniversitesi

Online Başvuru Sırasında Dikkat Edilecekler
Ön Kayıt: Sistemde İstenilen Tüm Bilgileri Kaydettikten Sonra E-Posta Adresinize Bir Onay Linki Gönderilir.

Doğrulama: E-Posta Adresinize Gelen Linke Tıklayıp Hesabını Aktive Etmen Ve Diğer Bilgi Alanlarını Da Doldurmanız Gerekli.

Tüm Bilgilerini Kaydettikten Sonra E-Posta Adresinize Bir Form Gelir. Mülakata Girmeye Eğer Hak Kazananlar, Gelen Formu İmzalayarak, Ekinde İstenilen Belgeler İle Birlikte Okuluna Teslim Etmen Gereklidir.

Mülakata Katılacaklara E-Posta İle Mülakat Yeri Ve Tarihi Bildirilir. Eğer Doğrulama Mail Gelmediyse Mail Adresinizdeki Gereksiz Klasörünü Kontrol Edin. Burs Sonuçları Aralık Ayında Kayıt Olunan E-Posta Adresine Gönderilir, Ayrıca Okulunuzun Burs Ofisine Bildirilir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurularının Eylül – Ekim Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 18 Eylül – 6 Ekim Tarihleri Arasında Alındı.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.
Burs Yönetmeliğini İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://www.vkv.org.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Saadet dedi ki:

  Burs basvurusu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Başvurular bul yıl henüz açılmadı.

 2. Emine Çoban dedi ki:

  Merhaba iyi günler, geçen yıl burs alan bı öğrencinizdim şu an burs başvurularıni tekrar güncellemem gerekiyor mu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Burs başvurusu-bilgi güncelleme nasıl yapılmakta?
   Mevcut bursiyerler için.
   Bilgi Güncelleme:
   http://www.vkv.org.tr sitesinde yer alan “Burs Başvuruları” bölümünden “Üye Girişi” kısmından kullanıcı adı ve şifrenle ile giriş yapıp gelen başvuru formunda yer alan bilgilerini güncellemen ve istenen belgeleri yüklemen gereklidir. Tüm bilgilerini kaydettikten sonra e-posta adresine süreç hakkında detaylı bilgilendirme gelecektir.

 3. bil dedi ki:

  Sonuçlar açıklandı mi?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   e-posta yolu ile bilgi veriliyor.
   Burs başvuru sonuçları Aralık ayı içerisinde başvuru sırasında Portal’a kaydettiğin e-posta adresin üzerinden iletilir. Ayrıca okulunun burs ofisinden de bilgi alınabilir.

BİR YORUM YAZ