23.10.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvuruları. Türk Eğitim Vakfı TEV Bursları Yurt İçi, Yurt Dışı Ve Kız Öğrenci Yurdu Burslarından Oluşmaktadır.

Burs Başvuruları Her Yıl Eylül (3-30 Eylül) Ayında Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır. Başka Bir Kurumdan Burs Alan Öğrencilere Burs Verilmez.

Burs Sonuçları Aralık Ayı İçinde Açıklanmaktadır. Burs Almaya Hak Kazananlara Kısa Mesaj Yada E-Posta Yolu İle Bilgi Verilir. Burs Ödemesi Yılda 9 Ay Olarak Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Eğitim Süresini Uzatanlara Burs Verilmez. Açık Öğretim Ve Uzaktan Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez.

Türk Eğitim Vakfı 2018-2019 Burs Miktarı:
Mesleki Orta Öğretim Bursu Aylık 250 Türk Lirası
Üniversite Bursu Aylık 600 Türk Lirası
Yüksek Lisans Bursu Aylık 1.000 Türk Lirası
Doktora Bursu Aylık 1.200 Türk Lirası

Türk Eğitim Vakfı Yurt İçi Bursları
Teknik Ve Meslek Lisesi Bursu, Yüksek Öğrenim Bursu, Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu, Üstün Başarı Bursu Olarak Verilemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüksek Öğretim Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Başarılı Ve Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilere Verilir. KYK Bursu Dahil Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Alanlara Burs Verilmez. Öğrencilerin Genel Not Ortalamasının En Az 2,5 Olması Gereklidir. Üçten Fazla Başarısız Dersi Olanlara Burs Verilmez. Başarısız Ders Olmadığı Takdirde Genel Not Ortalamasının 4.00 Üzerinden 2.20 Olması Gerekmektedir.

Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu İçin Başarısız Dersi Olmayan Ve Genel Not Ortalaması 4.00 Üzerinden En Az 3.00 (100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde En Az 75) Olup Öğretim Kurumunca Başarılı Sayılan Ve Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Öğrencinin Bursu Ertesi Yıl Devam Eder.

Mesleki Orta Öğrenim Bursu İçin, Öğretim Yılı Sonunda, Başarısız Dersi Olmayan Ve Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanan Öğrencinin Bursu Ertesi Yıl Devam Eder.

Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursu İçin Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 Puan Türlerine Göre Bölüme Girdiğiniz Puan Türünde) İlk 5000’e Giren, Hazırlık, Bir Ve İkinci Sınıf Öğrencileri Başvuru Yapabilmektedir. Vakıf Üniversitelerinde Okuyan Öğrenciler De Üstün Başarı Bursuna Müracaat Edebilmektedir.

Ara Sınıfta Olan Öğrencilerin Ayrıca Şu Koşulları Da Sağlamaları Gerekmektedir: Hazırlık Sınıfından Birinci Sınıfa Geçen Öğrenciler De Hazırlık Sınıfını Başarı İle Birinci Sınıftan İkinci Sınıfa Geçen Öğrencilerde Genel Ortalamanın 4’lük Sistem Not Veren Okullarda En Az 3,50, 100’lük Sistemde Not Veren Okullarda En Az 87,5 Olması Gerekmektedir.

Türk Eğitim Vakfı Lise Bursu İçin Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerine Mesleki Orta Öğretim Bursu Vermektedir. Burslarımızdan T.C. Uyruklu, Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, Başarılı, Başka Yerden Burs Almayan Öğrenciler Faydalanabilmektedir. Başvuruda Bulunacak Öğrencilerin Yıl Sonu Karne Notlarında Hiç Başarısız Dersinin Olmaması Gerekmektedir.

Vakfın Yurt İçi Bursları Genel İlke Olarak Karşılıksızdır. Bununla Birlikte Öğrenimini Tamamlayan Her Burslu, İş Hayatına Atıldıktan Sonra, İmkanı Olduğu Takdirde Türk Eğitim Vakfına Maddi Katkıda Bulunmayı, Kendisi Gibi En Az Bir Türk Gencine Vakıf Aracılığı İle Burs Vermeyi, Bulunduğu Ortamlarda Vakfın Tanıtımını Yapmayı, Gönüllü Elçisi Olmayı Ve Türk Eğitim Vakfı Ürünlerini Tercih Etmeyi Vicdani Bir Yükümlülük Olarak Kabul Eder.

Burs Alanlar Başarı Durum Belgelerini Vakfa Ulaştırılmasından Sorumludur. Bursiyerler Tüm Dersleri, Alınan Notları Ve Genel Not Ortalamasını Gösteren Onaylı Not Dökümü Belgelerinin (Transkript) Temmuz Ayı Sonuna Kadar, Bir Üst Sınıfa/Döneme Kayıt Olduğunu Gösterir Öğrenci Belgesinin Eylül Ayı Sonuna Kadar TEV Genel Müdürlüğüne Kargo Veya Aps İle Gönderilmesi Gerekmektedir. (E-Devletten Alınan Öğrenci Belgesi, E-İmzalı Öğrenci Belgesi Kabul Edilmektedir.)

Yurt Dışı Burslar
Türk Eğitim Vakfı Yurt Dışı Bursu Başvuruları Her Yıl Ağustos, Eylül Aylarında İşbirliği Yapılan Kurumlarla Birlikte Kontenjanlar Belirlenir. Yurt Dışı Burs Duyuruları İçin Buraya Tıklayın.

Başvuru Koşulları
• T.C. Vatandaşı Olmak Ve 30 Yaşından Büyük Olmamak.
• Belirtilen Dallarda Öğretim Yapan Fakülte Veya Yüksekokullardan Son Sınıfında Öğrenim Görmeleri Veya Mezun Olmaları, (İşletme Yönetimi (Mba) Dalına Yalnızca Mezun Adaylar Başvurabilirler.)
• Yükseköğrenim Süresince 4 Üzerinden En Az 3, Genel Not Ortalamasına Sahip Olmak. (Burslarımıza Türkiye’deki Üniversitelerde Öğrenim Görenler Müracaat Edebilirler.)
• Öğrenim Göreceği Ülkenin Dilini Master Öğrenimini Sürdürebilecek Düzeyde Bilmek. (Müracaattan Sonra Verilecek Süre İçinde Dil Sınav Sonuçları Tev’e Verilir.)
1) İngilizce Öğrenim Göreceklerden Toefl (İstenilen Puan En Az 79-80) Veya Ielts (İstenilen Puan En Az 6,5) Ayrıca, İngilizce Öğrenim Yapacakların Mesleki Bilgilerinin Yeterliliği, İşletme Yönetimi Dalında Gmat, Diğer Alanlarda İse Gre Testleri İle Ölçülmektedir. Adayların Bu Testlerde İlk %50’ye Girmeleri Gerekmektedir. Batı Avrupa Ülkelerindeki Bazı Üniversiteler Gre Skoru İstemezler Bu Nedenle Tev’de Gerekli Görmez. Burs Programlarımıza Ait Açıklama Yazımızda Bu Konuda Gerekli Bilgiler Verilmektedir.
2) Almanca, Fransızca, İtalyanca Bilen Adayların İse Bu Ülkelerdeki Üniversitelerde Yüksek Lisans Öğrenimi Yapabilecek Seviyede Dil Hakimiyetine Sahip Olduklarını Belgelemeleri İstenmektedir.

Kız Öğrenci Yurt Bursu
Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrencilere İzmir Balçova, Trabzon Ve Ankara İllerinde 3 Kız Öğrenci Yurdu Bulunmaktadır. Yurt Başvuruları Bursu Ve Ücretli Olmak Üzere 2 Türlü Yapılabilir. Burslu Yurt Başvuruları 15 Ağustos İle 15 Eylül Tarihlerinde Online Olarak Yapılır.
• Ücretli Barınmak İçin: Öğrencilere Sağlıklı, Güvenli Barınma Ve Çalışma Koşulları Sunan Yurtlarda Kalmak İçin Öğrenciler, Payına Düşen Ücreti Ödemektedir.
• Burslu Barınmak İçin: Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrenciler Açıklanan Tev Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursu Kriterlerini Sağladıkları Takdirde Burslu (Yurt Ücreti Ödemeden) Kalmak Üzere Yurtlara Başvuru Yapabilmektedir.

Genel Müdürlük Adresi: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 111 TEV Kocabaş İş Hanı Kat: 6-7-8 Şişli İstanbul (Pk: 34394)
Telefon Numarası: 0 212 318 68 00

Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ