28.05.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TAREKSAV Burs Başvuruları Başladı

TAREKSAV Burs Başvuruları Başladı

TAREKSAV Burs Başvuruları 2019-2020

Tareksav Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı Bursu Başvuruları 2019-2020 Döneminde 16 Eylül 2019 İle 4 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak.

Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ayından Başlayıp Haziran Ayına Kadar Ödenir. Tareksav Eğitim Bursundan, Türkiye Sınırları İçerisinde Bulunan Üniversitelerden Herhangi Birine Kayıtlı Olup, T.C. Uyruklu, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Tüm Lisans Öğrencileri Faydalanabilmektedir.

Vakfımız, Ülkemiz Genelinde Üniversitelerimizin Değişik Programlarında Okuyan Ve/Veya Okumaya Hak Kazanmış Başarılı Ve Maddi Durumu Yetersiz Öğrencilerimizin Desteklenmesi Amacıyla 2019/2020 Öğrenim Döneminde De Karşılıksız Burs Vermeyi Kararlaştırmıştır.

Vakfımızca Verilecek Burs İçin, Üniversitelerin Değişik Programlarında Okuyan Başarılı Öğrenciler İle Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimiz Başvurabilecek Olup, Başvurular İnternet Üzerinden Yapılacak, Başvuru Bilgilerinin Doğru Ve Mutlaka Gerçek Bilgi Ve Belgeye Dayandırılması Gerekmektedir.
Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunan Ve/Veya Başvuru Formu İle Belgelendirilecek Belgeler Arasında En Az Bir Menfi Durumun Tespit Edilmesi Halinde İlgili Adaylar Elenecek Ve Bir Daha Vakfımıza Burs Başvurusunda Bulunamayacaklardır.

Burs Alabilmek İçin Ara Sınıfta Okuyan Lisans Öğrencisiyseniz Ve Tekrara Ders Bırakmadan Bir Üst Sınıfa Geçmişseniz Burs Başvurusunda Bulunabilirsiniz Veya Bursunuz Devam Eder. Ancak Burs Alan Bursiyerimizseniz Dönem Sonu Not Ortalamanız 2.5 Ve Üstü Olmasına Rağmen (Tıp Fakültesi Öğrencilerinde Not Ortalaması 2.00 Ve Üstü) En Fazla 2(İki) Dersten Başarısız Olmanız Halinde Bursunuz Vakıf Yönetim Kurulu Kararı İle Değerlendirmeye Alınacaktır. Hazırlık Sınıfını Bitiren Öğrencilerin De Başarılı Olarak Bir Üst Sınıfa Geçmeleri Ve Başarılarını Okullarından Alınacak Resmi Belge İle İbraz Etmeleri Gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Başvuru Koşulları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
2. Türkiye’de ikamet ediyor olması,
3. Taksirli suçlar hariç, affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması,
4. Üniversitelerin örgün öğretim yapan (açık öğretim hariç) ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarından herhangi birini kazanmış ve kaydını yaptırmış veya halen öğrenime devam ediyor olması,
5. Ara sınıfta okuyan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi ise, tekrara ders bırakmadan bir üst sınıfa geçmiş olması, Ancak not ortalaması 2.5 ve üstü olan (tıp fakültesi öğrencilerinde not ortalaması 2.00 ve üstü ) ve en fazla 2(iki) dersten başarısız olan öğrencilerin burs başvuruları da Yönetim Kurulu Kararı ile değerlendirmeye alınabilecektir.
6. Yüksek lisans ve doktorada tez süresi dahil iki yılı tamamlamamış olması,
7. Okumak için mali durumu yetersiz olması ve Vakıf’tan burslu kardeşinin bulunmaması,
8. Gelir getirici bir işte çalışıyor olmaması,
9. Toplumu rahatsız edecek, Vakıf amaçlarıyla bağdaşmayan kötü davranış ve alışkanlıklara sahip olmaması,
10. Üniversite ve Kamu kuruluşlarınca verilenler haricinde, özel kuruluşlardan burs almaması,
11. Başvuru belgesini gerçeğe uygun olarak doldurmak ve belgelendirilmesi istenen belgelerle birlikte tam ve eksiksiz olarak zamanında Vakfa teslim etmiş olması,
12. Beyan edilen bilgiler ile Vakfa teslim edilen belgeler ve/veya Vakıfça elde edilecek bilgi ve belgeler arasında aday aleyhine bir durumun söz konusu olmaması,gerekmektedir. Aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilerin yeni burs başvuruları kabul edilemeyecektir:
• Açık ve uzaktan eğitim öğrencileri,
• Özel üniversite öğrencilerinden burs oranı %100’ ün altında olan öğrenciler,
• Yabancı uyruklu öğrenciler.

Başvurusu Kabul Edileceklerden İstenecek Belgeler (İndir)
Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ