20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvurusu

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvurusu

İstanbul Ticaret Odası 2018-2019 Burs Başvurusu

İTO İstanbul Ticaret Odası 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınıyor. 2018-2019 Döneminde Son Başvuru Tarihi 22 Ekim 2018 Saat 11:00.

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilecek. Lisans Bursu Açık Öğretim Ve Uzaktan Eğitim Öğrencilerine Verilmez. Daha Önceden Kurumdan Burs Alan Öğrencilerin Başvuru Yapmasına Gerek Yoktur.

Burs Mülakatına Hak Kazanılması Durumunda Başvuru Sırasında Beyan Edilen Tüm Bilgilerin Belgelenmesi Talep Edilecektir. Bu Sebeple Başvuru Sırasında Gerçek Durumu Ortaya Koyacak Şekilde Doğru Ve Net Bilgilerin Girilmesi Gerekmektedir.

Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Alanlara (KYK Kredisi Hariç), Ücretli Çalışanlara (Yaz Dönemi Hariç) Burs Verilmez. Lisans Ve Yüksek Lisans Bursları İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir, Doktora Bursunda Bu Şart Aranmaz. Vakıf Üniversiteleri Öğrencilerine Burs Verilmez. (Yüzde Yüz Bursu Ve Şehit Bursu İle Kayıt Olanlar Hariç). Lisans Bursuna Başvuruda Bulunacaklarda 1. Sınıf Öğrencileri İçin 22 Yaş, 2. Sınıf Öğrencileri İçin 24 Yaş, Üçüncü Sınıf Öğrencileri İçin 25 Yaş Ve Dördüncü Sınıf Öğrencileri İçin 26 Yaş Sınırı Bulunmaktadır, Yüksek Lisans Ve Doktora Burslarında Yaş Sınırı Yoktur.

İletişim Bilgileri: Reşadiye Caddesi Eminönü İstanbul
Telefon: 0 212 455 60 00
E-Posta: ito@ito.org.tr

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul Ticaret Odası Bursları

Lisans Bursları:
İstanbul İl Sınırları İçinde Bulunan Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Yükseköğrenim (Lisans) Öğrencileri (Açık Öğretim Ve Uzaktan Öğretim Hariç) İle Vakıf Üniversitelerine ÖSYM Tarafından %100 Burslu Olarak Yerleştirilen Veya %100 Şehit Bursu İle Öğrenim Gören Yükseköğrenim (Lisans) Öğrencilerine Verilir.

Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Yükseköğrenim Birinci Sınıfında 22, İkinci Sınıfında 24, Üçüncü Sınıfında 25, Dördüncü Sınıfında 26 Yaşından Büyük Olmayan, Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Dışında Başka Herhangi Bir Resmi Veya Özel Kuruluştan Burs Almayan, Herhangi Bir Firma Veya Kuruluşta Çalışmayan, Ara Sınıf Başvurularında Yıllık Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,25 Veya 100 Üzerinden En Az 60 Olan Öğrenciler Burslarımıza Başvurabilir.

Yüksek Lisans Bursları:
İstanbul İl Sınırları İçinde Bulunan Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Yüksek Lisans (Master) Öğrencileri (Formasyon Programları Hariç) İle Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Veya %100 Şehit Burslu Olarak Öğrenim Gören Yüksek Lisans (Master) Öğrencilerine Verilir.

Yüksek Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Kredisi Dışında Başka Herhangi Bir Resmi Veya Özel Kuruluştan Burs Almayan, Herhangi Bir Firma Veya Kuruluşta Çalışmayan, Lisans Bitirme Veya Yüksek Lisans Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan Öğrenciler Burslarımıza Başvurabilir.

Doktora Bursları:
Türkiye İçinde Ve/Veya Yurtdışında Bulunan Yükseköğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ve Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Kredisi Dışında Başka Herhangi Bir Resmi Veya Özel Kuruluştan Burs Almayan Öğrencilere Verilir.
Lisans Veya Yüksek Lisans Bitirme Veya Doktora Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan Doktora Öğrencileri Burslarımıza Başvurabilir.

Online Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

Burs Sonuçlarını Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. S.Alara Ün dedi ki:

  ÜNİVERSİTE BU SENE BAŞLADI NOT ORTALAMASI HENÜZ YOK BAŞVURUDA NE YAZACAGIZ ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   not ortalaması ara sınıflarda okuyan öğrencilere için.

 2. Ahmet dedi ki:

  Web sitesinde burs başvuru ilanı var ama başvuru talebi linki çalışmıyor, normalde çalışması lazımdı? Süresi devam ediyor, son başvuru tarihi:21ekim2018

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   link çalışıyor, başvuruyu kapattıklarında link pasif olur.

 3. misafir dedi ki:

  Merhaba, linkteki siteye ulaşılamıyor. Ayrıca kurum sitesinde de duyuruya rastyamadım. Bilgisi olan var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   resmi site dünden beri çalışmıyor, daha sonra yeniden deneyim. başvuruları 3 eylül tarihinde almaya başlamıştı. son başvuru tarihi belirtilmediği için burs başvurusu kapatılmış da olabilir.

BİR YORUM YAZ