27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvurusu

İTO İstanbul Ticaret Odası Karşılıksız Burs Başvuruları Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak. Mevcut Burs Alanların Başvuru Yapmasına Gerek Yoktur.

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilecek. Lisans Bursu Açık Öğretim Ve Uzaktan Eğitim Öğrencilerine Verilmez. Daha Önceden Kurumdan Burs Alan Öğrencilerin Başvuru Yapmasına Gerek Yoktur.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

İstanbul Ticaret Odası Bursları

Lisans Bursları:

Ads

Lisans Burslarında Uzaktan Eğitim Ve Açık Öğretim Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirmeye Alınmamaktadır.

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açık öğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yükseköğrenim hazırlık ve birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenim bursu da dâhil olmak üzere herhangi başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta tam zamanlı olarak çalışmayan, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden en az 65 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

KADEM Vakfı Bursları İçin Tıklayın.

Yüksek Lisans Bursları:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencileri (formasyon programları hariç) ile sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenim bursu da dâhil olmak üzere herhangi başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta tam zamanlı olarak çalışmayan, lisans bitirme veya yüksek lisans genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 76,66 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Şahinkaya Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Doktora Bursları:

Doktora bursları, sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul il sınırları içerisinde bulunan devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilere veya yurt dışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören doktora öğrencilerine verilir. Yurt dışı doktora bursu, başvuru esnasında doktora programının bölümü, çalışma alanı ve tez konusunu resmi belge ve beyan ile ileten öğrenciler içinden Burs Komitesince onay verilen doktora öğrencilerine tahsis edilir.

Doktora programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenim bursu da dâhil olmak üzere herhangi başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan, yüksek lisans bitirme veya doktora genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 76,66 olan doktora öğrencileri burslarımıza başvurabilir.

Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Alanlara (KYK Kredisi Hariç), Ücretli Çalışanlara (Yaz Dönemi Hariç) Burs Verilmez. Lisans Ve Yüksek Lisans Bursları İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir, Doktora Bursunda Bu Şart Aranmaz. Vakıf Üniversiteleri Öğrencilerine Burs Verilmez. (Yüzde Yüz Bursu Ve Şehit Bursu İle Kayıt Olanlar Hariç). Lisans Bursuna Başvuruda Bulunacaklarda 1. Sınıf Öğrencileri İçin 22 Yaş, 2. Sınıf Öğrencileri İçin 24 Yaş, Üçüncü Sınıf Öğrencileri İçin 25 Yaş Ve Dördüncü Sınıf Öğrencileri İçin 26 Yaş Sınırı Bulunmaktadır, Yüksek Lisans Ve Doktora Burslarında Yaş Sınırı Yoktur.

İletişim Bilgileri: Reşadiye Caddesi Eminönü İstanbul
Telefon: 0 212 455 60 00
E-Posta: ito@ito.org.tr

2022-2023 Dönemi Karşılıksız Burs Başvuruları 26 Eylül 2022 İle 9 Ekim 2022 Tarihleri Arasında Alınacak. Başvurular Sona Erdi.

Online Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

Burs Sonuçlarını Sorgulamak İçin Buraya Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. ali dedi ki:

  burs sunuçları ne zaman açıklanacak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   tarih belirtilmemiş…

   1. Muhammed dedi ki:

    Duyurulacak mı peki ?? Mail ile veya telefonla dönüş yapılacak mı ??

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     Geçmiş Senelerde Web Sitesi Üzerinden TC Kimlik No İle Sorgulanıyordu.

 2. B. Aktar dedi ki:

  Burs sonuçları ne zaman açıklanacak,?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   açıklanma tarihi belli değil. başvuru yaptığınız site üzerinden açıklanır.

 3. adem dedi ki:

  burs başvurusunda e postamı yanlış yazdım nasıl düzeltebilirim

 4. efekan dedi ki:

  merhaba benim okuduğum üniversite adı çıkmıyor . üniversite seçiniz denildiğinde yalova üniversitesi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   sadece istanbul il sınırları içindeki üniversite öğrencilerine burs veriyor.

 5. S.Alara Ün dedi ki:

  ÜNİVERSİTE BU SENE BAŞLADI NOT ORTALAMASI HENÜZ YOK BAŞVURUDA NE YAZACAGIZ ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   not ortalaması ara sınıflarda okuyan öğrencilere için.

 6. Ahmet dedi ki:

  Web sitesinde burs başvuru ilanı var ama başvuru talebi linki çalışmıyor, normalde çalışması lazımdı? Süresi devam ediyor, son başvuru tarihi:21ekim2018

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   link çalışıyor, başvuruyu kapattıklarında link pasif olur.

 7. misafir dedi ki:

  Merhaba, linkteki siteye ulaşılamıyor. Ayrıca kurum sitesinde de duyuruya rastyamadım. Bilgisi olan var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   resmi site dünden beri çalışmıyor, daha sonra yeniden deneyim. başvuruları 3 eylül tarihinde almaya başlamıştı. son başvuru tarihi belirtilmediği için burs başvurusu kapatılmış da olabilir.

BİR YORUM YAZ