<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılır, GAEV Bursu Kimlere Verilir, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir.

Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.

Öncelikle Lisans Yerleştirme Sınavlarında İlk 10000 (On Bin) lik Dilime Girenlerde Olacaktır. Tüm Konu Ve Sınıflarda Lisans Öğrenimi Yapan Öğrencilere Verilecek “Lisans bursları” (Öncelikli Olarak Tıp, Hukuk Ve Mühendislik Dallarından Olacaktır.) Bu Gruba Girip De Resmi Kurumlardan Bir Şekilde Burs Ve Benzeri Bir Yardım Alamamış Olan Lisans Eğitimi Aday Ve Öğrencileri Öncelikli Adaylarımızdır.

Ara Sınıf Öğrencileri İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim-Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması; Bağıl Not Sistemine Gore Yapılan Değerlendirmede, 4 Üzerinden En Az 3.00; 100 Üzerinden En Az 80 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

Öncelikli Yine Yukarıdaki İlgili Dallarda Olmak Üzere Tüm Konularda Tezli Yüksek Lisans Veya Doktora Yapan Öğrencilere Verilecek “Lisanüstü Bursları” dır.
Üniversitelere Bağlı Enstitülerde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Veya Doktora) Yapan Başarılı Ve Maddî İmkânı Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Burs Verilebilir. Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az 4 Üzerinden 3.00 Veya 100 Üzerinden 80 Olması Şarttır.

Ads

Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Vakıf Amaç Ve Faaliyetleriyle Uyumlu Olarak, Ülkemizin Evrensel, İnsani Ve Toplumsal Değerleri İle Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Vakıf Yeni Dönemde Tıp, Hukuk Ve Mühendislik Alanlarında Burs Başvurusu Kabul Edecektir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Vakfımızın Burs Yönergesini Burs Başvurunuzu Gerçekleştirmeden Önce Dikkatlice Okumanız Önemle Rica Olunur. Yönerge İçin Tıklayın.

2023-2024 Döneminde 1 Eylül – 15 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Tıp, Hukuk Ve Mühendislik Alanlarında Vakfın Web Sitesi Üzerinde Online Burs Başvuruları Kabul Edilecektir.

Burs Türleri
Vakıf tarafından her yıl yeniden tespit ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek olan karşılıksız veya karşılıklı bursların türleri şunlardır:
A. Tüm konu ve sınıflarda lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilecek “Lisans Bursları” (Öncelik Bir Tıp, Bir Hukuk, Bir Mühendislik Dallarındadır.)
B. Öncelik yine yukarıdaki ilgili dallarda olmak üzere tüm konularda Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapan öğrencilere verilecek “Lisanüstü Bursları”

Lisans Bursları
Vakıf bursları; lisans kademesinde hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerle, diğer sınıf öğrencilerine verilebilir. Hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılır. Dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmez; maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınır. Bursun tahsisi ve sürdürülmesi için gerekli başarı şartları aşağıda verilmiştir.

Üniversiteye ilk girişte ve ara sınıf öğrencilerinde; ÖSYM giriş puanı veya ülke genelinde yapılan seçme sınav sonucunda, tercih alanında ilk 10 bin İçinde olmak şartıyla sıralaması başarı kriteri olarak alınır. Ayrıca ara sınıf öğrencileri için burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede, 4.00 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 3.00, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 80 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaylar arasından seçilen adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Lisansüstü Bursları (Yüksek Lisans Ve Doktora)

Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans veya doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız veya karşılıklı burs verilebilir. Tezli yüksek lisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 4 üzerinden 3.00 veya 100 üzerinden 80 olması şarttır. Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun Vakıf amaç ve faaliyetleriyle uyumlu olarak, ülkemizin evrensel, insani ve toplumsal değerleri ile bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.

Başvuru Koşulları
I. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, Sabıkası Olmamak

Vakfın burs programından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabilirler. Herhangi bir şekilde hakkında kamu davası açılıp, ceza almış olanlar başvuru yapamazlar.

II. Başarılı Olmak

Burs talep edilen dalda ; ülke genelinde yapılan seçme sınavında, talep alanında ilk 10 bin içinde olmak, ara sınıflar için sınıf geçme kredi notu dört üzerinden üç ya da 100 üzerinden 80 seviyesinde olmak öncelikli tercih sebebidir.

III. Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
Vakıf bursuna aday olabilmek için öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul , beyan ve iddia etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır.

IV. Diğer Şartlar ve Özellikler

Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 19 (ondokuz); tezli yükseklisans düzeyinde 26 (yirmialtı); doktora düzeyinde 30 (otuz) yaşından büyük olmamaları şarttır.

Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da dersine girmiş diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu istenir.

Başvurular
Vakıf bursu için başvurular, örneği WEB sitemizde bulunan Öğrenci Başvuru Formu ile ONLİNE olarak yapılır.  Adaylık şartlarını taşıyan istekli her öğrenci, Öğrenci Başvuru Formunu doldurur ve gerekli diğer belgeleri de önerilen birimlerden alıp başvuru formuna ekleyerek başvurusunu gerçekleştirir. Eklerin orjinal asılları muhafaza edilir.

Aday Olarak Seçilip Mülakata Çağrılan Adaylar Tarafından Elden Beraberlerinde getirilir. Elden Yada Posta Yolu İle Başvurular Kabul Edilmez.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Başvurusu 1 Eylül – 15 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://gaev.org/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ