21.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Bursu

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Bursu

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Bursu

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Başladı.

Devlet Üniversitelerinde Ya Da Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Okuyan, Fikri Ve Kültürel Yönden Donanımlı, Milli Duygulara Sahip Başarılı Ön Lisans , Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Vakfın Olanakları Dâhilinde Verilir.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Bursların Türleri

Vakıf tarafından her yıl yeniden tespit ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek olan karşılıksız bursların türleri şunlardır:
a) Tüm konu ve sınıflarda ön lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilecek “Önlisans Bursları”
b) Tüm konu ve sınıflarda lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilecek “Lisans Bursları”

Sponsorlu

c) Tüm konu ve sınıflarda ön lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilecek “ Lisansüstü Bursları ”

Adaylık Ve Başvuru Şartları
I. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

II. Maddî İmkânları Yetersiz Olmak (Vakıf bursuna aday olabilmek için öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır.)

III. Başarılı Olmak

Ön lisans Bursları
Vakıf bursları ön lisans kademelerine kayıt yaptıran öğrencilere verilir. Maddi imkandan daha mahrum başarılı adaya öncelik tanınır. Burs tahsisi ve sürdürülmesi için gerekli başarı şartları aşağıda verilmiştir.

Ön lisans öncesi adayın lise başarı durumu ve not ortalaması dikkate alınır. ÖSYM giriş puanı ile önlisans programına yerleşen ve maddi imkandan daha mahrum başarılı adaylara öncelik tanınır. Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CB, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Lisans Bursları
Vakıf bursları lisans kademesinde hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerle, ara sınıf öğrencilerine verilir. Hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılır. Dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmez; maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınır. Bursun tahsisi ve sürdürülmesi için gerekli başarı şartları aşağıda verilmiştir.

Üniversiteye ilk girişte ÖSYM giriş puanı başarı kriteri olarak alınır. Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CB, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Lisansüstü Bursları (Yüksek Lisans ve Doktora)
Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız burs verilir. Tezli yükseklisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az BB/AA, 3.00/4.00 veya 80/100 olması şarttır. Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun ülkemizin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.

Diğer Şartlar ve Özellikler
Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; ön lisans 20, lisans eğitimi düzeyinde 23; tezli yükseklisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 30 yaşından büyük olmamaları şarttır.

Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu istenir.

Vakıf Bursları genel ilke olarak Ekim ayında başlamak üzere yılda 9 ay süre ile verilir.

Son Başvuru Tarihi 5 Eylül 2021.
Değerlendirme 11 Eylül – 15 Eylül 2021
Sonuçların Açıklanması 16 Eylül – 20 Eylül 2021

Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ