<style>.lazy{display:none}</style>

Mavera Vakfı Burs Başvuruları

Mavera Vakfı Burs Başvuruları

Mavera Vakfı Burs Başvurusu

Mavera Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, Eğitim Desteği Kimlere Verilir, Karşılıksız Eğitim Bursu Başvuru Şartları Nelerdir.

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı kurulduğundan bugüne bireyin, manevi ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak, iyinin ve doğrunun farkında olmasına yardımcı olmaktadır. Topluma faydalı, milli ve manevi değerlerine saygılı, güzel ahlâka sahip şahsiyetli şahısların yetiştirme yolunda çaba gösterir.

Mavera Vakfı, kuruluş gayesine uygun olarak lisans eğitimine yeni başlamış öğrencilere burs başvurusunda bulundukları programdan mezun olana kadar burs vermektedir. Bu doğrultuda burs almaya hak kazanan öğrenciler kişisel verilerinin vakıf ile paylaşılıp burs süresince saklanmasına onay vermek durumundadır.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenecek.

Ads

Burs Miktarı
İstanbul İlinde Okuyan Öğrencilere Aylık 1.000 Türk Lirası
İstanbul Dışında Okuyan Öğrencilere Aylık 850 Türk Lirası

Vakfımızın burs yönetmeliğine göre, başarısı tespit edilen ve istikrarlı bir şekilde bunu devam ettiren öğrencinin her sene başvurusunun alınmasına gerek olmaksızın mezun olana kadar bursunun devam etmesi esastır.

Değerlendirme sonucunda Mavera Vakfı’ndan burs almaya hak kazanan öğrencilere telefon/e-posta/SMS yoluyla dönüş yapılacaktır.

Burs Başvurusu Koşulları

1) Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinde lisans eğitimi alıyor olmak.

2) Vakıf bursuna aday olabilmek için öğrencinin maddi imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek.

3) Üniversite lisans seviyesinde, hazırlık sınıfı veya birinci sınıfa kayıt yaptırmış olmak.

4) Başvuru tarihinde 23 yaşından büyük olmamak;

5) Mavera Bursu dahil, en fazla 2 yerden burs almak.

Burs Veren Diğer Vakıflar İçin Tıklayın.

• 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için burs miktarı İstanbul’da okuyan öğrenciler için 1000 TL, İstanbul dışında okuyan öğrenciler için 850 TL’dir.

• Burs, yılda 9 ay olarak lisans programı sonuna kadar verilmektedir.

• Aksi bir durum olmadığı müddetçe burs, öğrencinin vakfa ibraz etmiş olduğu kendisine ait IBAN adresine her ayın 20’sinde yatırılır.

• Bursiyer öğrenci, vakıf tarafından kurulmuş ve vakfın bursiyerleri ile iletişimde kaldığı whatsapp grubuna eklenecektir.

• Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, 2023 -2024 burs başvurusu döneminde vakfın web sitesinden yapmış olduğum başvuruda vermiş olduğum bilgilerin doğruluğunu teyit ederim. Başvuru sonucunda burs kazanmış olduğum tarafıma bildirilmiş ve vakıf tarafından istenilen belgeler eksiksiz ve doğru olarak maveraburs@gmail.com adresine mail olarak gönderilmiştir. 6698 sayılı KVKK kapsamında vakıf ile paylaşmış olduğum bilgilerin vakıf tarafından işlenmesi ve saklanmasına açık rıza ve onayım vardır.

• Tarafınızdan istenilen belgeler ve başvuru esnasında beyan etmiş olduğunuz bilgiler arasında bir uyuşmazlık tespit edildiğinde Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, bursu iptal etme hakkına sahiptir.

• Bursiyerlerimiz Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın yürüttüğü projelerde görev almak üzere vakfımıza davet edilebileceklerini bilmelidirler.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurusu 18 Eylül – 30 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Web Sitesi: https://maveravakfi.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ