26.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu 2019-2020

M. İhsan Arslan Vakfı 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 2 Eylül 2019 İle 20 Eylül 2019 Tarihleri Arasında Alınacak. Burs Başvurusu Vakfa Elden Yada Posta Yolu İle Yapılabilir.

M. İhsan Arslan Vakfı Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Burs Veriyor. Burs Sonuçları Vakıfın İnternet Sitesinden Duyurulacak.

Burs 9 Ay Süre İle Ekim Ayında Ödenmeye Başlar. Vakıftan Önceki Yıllarda Burs Alan Öğrencilerin Alttan Dersi Olan Yada Zayıfı Olanların Bursları Kesilir.

İletişim Bilgileri: Kazım Özalp Mahallesi Koza Sokak No: 35/2 Gaziosmanpaşa Çankaya Ankara
Telefon Numarası: 0 312 438 77 10
Faks: 0 312 438 34 93
E-Mail: bilgi@ihsanarslanvakfi.org

Her yıl olduğu gibi M. İHSANARSLAN Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Lisans ve Lisansüstü öğrencilerine 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Başvuru:
Burs başvurularımız 20 Eylül 2019 tarihine kadar kabul edilecek olup Burs Başvuru Formu www.ihsanarslanvakfi.org adresimizden temin edilecektir. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte vakıf adresimize elden teslim edebilirler veya posta yoluyla gönderebilirler. Belirtilen süre içerisinde vakfımıza eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Vakıf Mütevelli Heyetimiz tarafından değerlendirilecektir. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilecek öğrenciler bu süreçte Mütevelli Heyetimizce belirlenip internet sitemizde duyurulacaktır.

Yeni Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:
1. Burs Başvuru Formu (Başvuru Formu sitemizden indirilecek, bilgisayar ortamında doldurulup çıktısı alınacak ve resim yapıştırılarak istenen diğer belgelerle birlikte vakfımıza elden teslim edilecek veya posta yoluyla gönderilecektir.)
2. Nüfus cüzdan fotokopisi
3. Nüfus kayıt örneği (Vukuatlı)
4. Öğrenci belgesi
5. Transkript (Hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri hariç)
6. Aile gelir durumunu gösteren belgeler
7. Türkiye İş Bankası hesap numarası
8. Herhangi bir gelirinin olmadığını belirten belge(SGK’dan alınacaktır-Lisansüstü öğrencileri için)
9. Adli sicil kaydı (Sabıka kaydı)

Burs Yenileme:
Vakfımızdan geçmiş dönemde (2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında) burs alan öğrencilerin tekrar burs alabilmeleri için alttan derslerinin olmadığına dair 1-transkrip, 2-öğrenci belgesi, 3-adli sicil kaydı belgesi ile birlikte belirtilen süre içerisinde vakfımıza elden veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilmeyecektir.

M. İHSAN ARSLAN Vakfı Bursları:
Burslarımız 2019-2020 eğitim ve öğretim dönemi boyunca verilir. Lisans öğrencilerinin aylık burs miktarı 200 TL olarak belirlenmiştir.

Önemli Uyarılar:
• Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, başvuru formuna fotoğraf yapıştırılmaması, başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı beyanda bulunulması, soruların boş bırakılması, sorulara net ve açık bir dille cevap verilmemesi elenme nedeni sayılacaktır.
• Bursiyerlerimizle yazışmalar ve vakfımızla ilgili duyurular öncelikle e-posta adresinden yapılacağından başvurularda e-posta adresinin verilmesi zorunludur.
• 2018-2019 Öğretim Yılında (geçen yıl) Vakfımızdan burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden alttan dersi olan veya zayıfı olanların bursu kesilecektir.

M. İHSAN ARSLAN Vakfı bursunun amacı başarılı öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmaktır. 1995 yılında kurulan Vakfı’mız bugüne kadar yardıma muhtaç binlerce öğrenciye burs vermiş olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.
Başvuru Formu (İndir)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ