22.07.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları

TÜRGEV Vakfı Bursu Vakfın Yurtlarında Kalan İhtiyaç Sahibi Kız Öğrencilere Verilmektedir. Vakfa Burs Başvurusu Online Yurt Başvurusu Yaparken Başvuru Formunda Burs Talebi Seçeneği İşaretlenerek Yapılabilir. 2018-2019 Döneminde Burs Başvurusu 1 Ağustos 2018 İle 20 Eylül 2018 Tarihleri Arasında Alınacak. Burs Sonuçları 1 Ekim 2018 Tarihinde İlan Edilecek.

İletişim Bilgileri: İslambey Halitpaşa Caddesi No: 11 Eyüp İstanbul
Telefon: 0 212 532 19 96
E-Posta: bilgi@turgev.org

1996 Yılında Kurulan TÜRGEV Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları Başvuruları Eylül Ayında Yurt Başvurusu İle Birlikte Yapılır. Burs Sonuçları Ekim Ayında Başvuran Öğrencilere Bildirilir.

Burs Çeşitleri

1) İhtiyaç Bursu: Maddi Sorunlar Sebebiyle Eğitimini Sürdürmekte Zorluk Çeken Öğrencilerimiz Tüm Başvuru Yapan Adaylarla Birlikte Sistem Tarafından Değerlendirildikten Sonra Tam Ya Da Kısmi Barınma Bursu İmkanından Faydalanabiliyor. Yurtlarımızda Ücretsiz Ya Da Düşük Bir Ücret Ödeyerek Misafir Olabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

2) Hafızlık Bursu: Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Verilen Hafızlık İcazet Belgesine Sahip Öğrencilerimiz, Burs Başvurusunda Bulunarak, Normal Öğrenim Süreleri Boyunca, Herhangi Bir Ara Değerlendirmeye Tabi Tutulmadan Yurtlarımızda Ücretsiz Barınma İmkanından Faydalanabiliyorlar.

3) Başarı Bursları: Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sonucuna Göre Dil Puan Türü Hariç Diğer Puan Türlerinde Dereceye Giren Öğrencilerimize, Tam Barınma Bursu Ve Her Eğitim-Öğretim Yılı 8 Ay Geçerli Olmak Üzere Ek Nakdi Burs İmkanı Sunuyoruz.
Bu Kriter Yanında Lise Ve Üniversiteye Giriş Sınavı, Lise/Üniversite Not Ortalaması, Yabancı Dil, Bilişim, Spor, Kültür Sanat, Araştırma Vb. Alanlarda Beceri Ve Başarıları Bulunan Öğrencilerimiz De Burs İmkanlarından Faydalanabiliyor. Belirtilen Kriterlerin Objektif Ve Şeffaf Bir Sistem Tarafından Değerlendirilmesi Sonucu Genel Başarı Sıralamasında, Türgev Burs Kontenjanı İçerisinde Kalan Öğrencilerimiz, Tam Ya Da Kısmi Barınma Bursu İmkanından Faydalanabiliyor; Yurtlarımızda Ücretsiz Ya Da Düşük Bir Ücret Ödeyerek Misafir Olabiliyorlar.

4) Pusula Bursları: Pusula Burslarımız; Vakfımız İçerisinde Platform Çalışmalarına Dahil Olarak Toplum Yararına Proje Üreten, Proje Yürüten; Kültür Sanat, Sosyal Bilimler, Mühendislik Vb. Alanlarda Özel Yeteneği Tespit Edilen Öğrencilerimize Yönelik Özel Burs Türümüzdür.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ