27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türgev Hafızlık Barınma Ortaöğretim Bursu Başvuruları

Türgev Hafızlık Barınma Ortaöğretim Bursu Başvuruları

Türgev Hafızlık Barınma Ortaöğretim Bursu Başvurusu

Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Türgev Hafızlık Barınma Ortaöğretim Bursu Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Hafızlık Barınma Bursu, Ortaöğretim, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen Hafızlık Belgesini haiz öğrencilere, Vakıfla öğrenci arasında karşılıklı mutabakat hâlinde belirlenen yurtlarda kontenjan dâhilinde bir eğitim öğretim yılı boyunca geçerli olmak üzere, yurt aidatının tümü ya da bir kısmının ödenmesi amacıyla tahsis edilen burs türüdür. Burs Yürütücüsü Birim; Vakıf Eğitim Müdürlüğü Hafızlık Koordinatörlüğü’dür.

Hafızlık Barınma Ortaöğretim Bursu
Yurtlarımızda (İstanbul’da Hayriye Cemal Gülbaran, Zekiye Gönenç ve Acıbadem ortaöğretim / Anadoludaki tüm yurtlarda) barınmak isteyen ve DİB hafızlık icazet belgesi olan öğrencilerimize barınma bursu vermekteyiz.

Hafızlık barınma bursuna başvurmadan önce mutlaka ilgili yurtlara başvuru yapılmalıdır. Yurt başvurusu yapılmadan önce yapılan hafızlık barınma bursu başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Koşulları

Ads

Barınma Burslarına başvurmadan önce mutlaka yurt başvuru yapılmalı sonrasında uygun Barınma Bursuna başvurusu yapılmalıdır. Yurt başvuru yapılmadan yapılan barınma bursu başvuruları kabul edilmeyecektir.

• DİB Hafızlık Belgesine sahip olmak.
• TÜRGEV (Hayriye Cemal Gülbaran, Zekiye Gönenç ve Acıbadem ortaöğretim / Anadoludaki tüm yurtlardan) yurtlarından birinde barınmak.

Başvuru Belgeleri
• DİB Hafızlık Belgesi

Burs Başvuruları 1 Kasım 2022 İle 7 Kasım 2022 Tarihleri Arasında Alınacak.

Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ