14.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Bursları Başvuru Koşulları, Burs Başvuru Tarihleri.

Burs Başvurusunda Bulunmak İsteyen Üniversiteli Kızlarımızın Web Sayfamızda Yer Alan Burs Yönetmeliğini Okuyarak, Burs Başvuru Formunu Doldurup, İlgili Şubeye İletmeleri Gerekmektedir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

TÜKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneğinden Burs Almak İsteyen Üniversiteyi Yeni Kazanan Yada Hala Okumakta Olan Genç Kadınlarımız Derneğin Resmi Web Sayfasından Burs Başvuru Formunu Doldurup İstenilen Belgeleri İlgili Şubelere Gönderebilirler.

TÜKD Şubeleri
İstanbul
İstanbul Şubesi
Ataşehir Şubesi
Sarıyer Şubesi
Bakırköy Şubesi
Kadıköy Şubesi

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Ankara
Ankara Şubesi
Ümitköy Şubesi
Yıldız Şubesi

Antalya
Antalya Şubesi
Konyaaltı Şubesi

Adana Şubesi
Bursa Şubesi
Bolu Şubesi
Edirne Şubesi
Fethiye Şubesi
Eskişehir Şubesi
Gaziantep Şubesi
Konya Şubesi
Kocaeli Şubesi
Isparta Şubesi
İzmir Şubesi
Kastamonu Şubesi
Mersin Şubesi
Samsun Şubesi
Uzunköprü Şubesi
Yalova Şubesi

Şube Adreslerine Buradan Ulaşılabilir. Şubelerimizin Olmadığı İllerde Burs Verilmemektedir.

Burs Eğitim Öğretim Dönemi Boyunca (Ekim Ve Haziran Ayları 9 Ay) Olarak Ödenmektedir. Evraklarını Geç Teslim Eden Adaylara Geriye Dönük Aylar İçin Ödeme Yapılmaz. TUKD Derneği Açık Öğretim Öğrencilerine, Vakıf Üniversitesi Öğrencilerine (Tam Burslu Öğrenciler Hariç), Uzaktan Öğretim Öğrencilerine, Ücretli Değişim Öğrencilerine Burs Vermiyor. Burs Miktarı Her Yıl Eylül Ayında Belirlenir.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eğitim Bursu Başvuru Koşulları
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Atatürk İlkelerine bağlı, tüzüğümüzde belirtilen amaçlarımıza uygun, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, devlet üniversitesi, 4 yıllık yüksekokul ve meslek yüksekokulu kız öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir.

Burslarımızdan yararlanmak isteyen adayların 1-30 Eylül tarihleri arasında www.tukd.org.tr internet sayfamızdan başvuru yapması gerekmektedir. Adayların, TUKD web sayfasını takip etmesi, başvuru formu yayımlandığında web adresimizden form doldurup, yazıcıdan çıktısını alarak ek istenilen belgelerle birlikte kazandığı üniversitenin olduğu şehirdeki şubeye teslim etmesi beklenmektedir.

Burs için başvuru yapan öğrenciler soruları var ise tukd@tukd.org.tr email adresine email gönderebilir yada Şubeler menüsünde yer alan illerde bulunan Şube Başkanlarının email adresine yazabilirler.

TÜKD’nin üyeleri ve diğer bağışçı kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan burslar, TÜKD Tüzüğü’nde belirtilen amaçlara uygun olarak, Atatürk ilkelerine bağlı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, bir devlet üniversitesinde veya bir vakıf üniversitesinde tam-zamanlı öğrenci olarak en az 4 yıllık fakülte veya yüksekokul öğrenimi gören kız öğrencilere verilir. Verilen burs karşılıksızdır.

Başvuru Koşulları :
a. T.C Vatandaşı olmak
b. Atatürk ilkelerine bağlı olmak
c. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak
d. Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak
e. Yükseköğrenime yeni başlayan adayların lise bitirme ve LYS sonuç puanının, diğer adaylara göre yüksek olması
f. Hazırlık ve ara sınıflar için başarısız dersinin olmaması, 4’lü not sisteminde en az 2.5, 100’lü not sisteminde en az 60 ve 5’li not sisteminde en az 3 genel başarı ortalamasına sahip olup bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak.
g. Açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli bir değişim programı veya vakıf üniversitesinde ücretli okuyan öğrenci olmamak.

Bursun Ödenmesi :
Şubelerden aşağıdaki burs ödeme esaslarına uygun işlem yapmaları beklenir:
a. Burs başvurusu kabul edilen TÜKD bursiyelerine bursları her öğretim yılı için en az Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay ödenir. Şubeler isterlerse bu ödemeleri 12 ay üzerinden yapabilirler.
b. Her yıl TÜKD Genel Merkez Burs Komisyonu tarafından verilecek burs miktarının alt limiti bir evvelki yıl belirlenen seviyenin altında olmamak kaydıyla (üst limit olmaksızın) ve her zaman daha fazla öğrenciye burs sağlamak üzere belirlenir.
c. Burs ödemelerinin yapılabilmesi ve bunun yanısıra meydana gelebilecek olası sorunların önlemek bakımından her dönem başında bursiyerler tarafından yukarıda belirtilen TÜKD Bursiyer Sorumluluk Belgesinin imzalanması sağlanmalıdır.
d. Burs ödemelerinin zamanında yapılabilmesi ve kesinti uygulanmaması için dönem başında banka hesap numaraları şube saymanlarına verilir.
e. Makbuz karşılığında da olsa bursiyere elden ödeme yapılmaz; ödemeler bursiyerin banka hesaplarına banka aracılığı ile yatırılır ve ödeme sonrası bursiyere bilgilendirme yapılır.
f. Yeni burs almaya başlayan bursiyerin evraklarının geç gelmesi durumunda geriye dönük ödeme yapılmaz.
g. Erasmus ya da herhangi bir öğrenci değişimi ile yurt dışına giden bursiyerin bursu kesilmez; gerekli hallerde yol parası desteği de verilebilir.

Bursun Kesilmesi :
Aşağıda belirtilen durumlarda Şube Burs Komisyonu kararıyla öğrencinin bursu kesilir:
a. Öğrenimine ara vermesi, eğitimi bırakması veya yıl kaybetmesi;
b. Yüksek Öğrenim Kurumu Öğrenci Disiplin Yönetmeliği’ne aykırı davranışları nedeniyle uzaklaştırılma/çıkarılma gibi disiplin cezası alması; bu durumda yeniden burs başvurusunda da bulunamaz;
c. Öğrenci kaydının silinmesi;
d. Not dökümü belgesini zamanında teslim etmemesi;
e. Öğrenim gördüğü kurumun not sistemine göre ilgili yılın not ortalamasının 4’lü sistemde 2,5 altı, 100’lü sistemde 60 altı olması veya 3 başarısız dersi bulunması;
f. Değişen durumunun TÜKD Tüzüğünün 3. Maddesindeki hükümleri ve TÜKD Burs Yönergesi Başvuru Koşullarına uygun şartları taşımadığının tespit edilmesi;
g. Hazırlık sınıfından, öğrenim gördüğü kurumun belirlediği yeterlilik notunu alamamış olması;
h. Derneğin düzenlediği toplantı, eğitim seminerleri ve sosyal etkinliklere üst üste üç kez mazeret göstermeden katılmamış olması;
a. Yukarıda belirtilen kurallardan birine uymama nedeni ile sözlü ve yazılı olarak uyarılan bursiyerin verilen süre içinde durumunda olumlu bir gelişim sağlamaması.
Kesilen bursun yenilenmesine yine Şube Burs Komisyonu karar verebilir.

Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği TUKD Bursları Başvuruları Her Yıl 1 Eylül İle 30 Eylül Tarihleri Arasında Derneğin Resmi İnternet Sitesindeki Burs Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Web Sitesi: https://www.tukd.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ