20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Bursları Burs Başvuruları

TUKD Derneği Burslarına Başvuru Koşulları, Burs Başvuru Tarihleri. Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği TUKD Bursları Başvuruları Her Yıl 1 Eylül İle 30 Eylül Tarihleri Arasında Derneğin Resmi İnternet Sitesindeki Burs Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınmaktadır.

Burs Eğitim Öğretim Dönemi Boyunca (Ekim Ve Haziran Ayları 9 Ay) Olarak Ödenmektedir. Evraklarını Geç Teslim Eden Adaylara Geriye Dönük Aylar İçin Ödeme Yapılmaz. TUKD Derneği Açık Öğretim Öğrencilerine, Vakıf Üniversitesi Öğrencilerine (Tam Burslu Öğrenciler Hariç), Uzaktan Öğretim Öğrencilerine, Ücretli Değişim Öğrencilerine Burs Vermiyor. Burs Miktarı Her Yıl Eylül Ayında Belirlenir.

TUKD Derneği Yardıma Muhtaç Ve Başarılı Devlet Üniversitelerinin 4 Yıllık Lisans Ve 2 Yıllık Ön Lisans Kız Öğrencilerine Yüksek Öğrenim Bursu Veriyor.

Bursa Başvuru Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
Atatürk İlkelerine Bağlı Olmak
Kazanç Sağlayan Bir İşte Çalışmıyor Olmak
Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak
Üniversitelere Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Fakülte Yada Yüksek Okula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olanlar.
Ara Sınıflarda Burs Başvurusu Yapacaklar İçin Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2.5 Olan Bir Üst Sınıfa Geçme Hakkını Kazanmış Olanlar

Bursa Başvuru İçin Gerekli Belgeler
TUKD Burs Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıkla)
Yeni Kayıt Olanlar ÖSYS Sonuç Belgesi, Öğrenci Belgesi
Ara Sınıflarda Burs Başvurusu Yapanlar
Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript).

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm Öğrenciler;
1-TUKD Burslusu Sorumluluk Belgesi (Okunup İmzalanacaktır, Başvuru Formu Ekinde Verilir.),
2-Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm Aile Fertlerinin Gösterildiği Belge),
3- Ailenin İkamet Ettiği Yerleşim Yerini Gösteren Yerleşim Yeri Ve Diğer Adres Belgesi (Muhtarlıktan İkametgah Belgesi De Alınabilir),
4- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
5-2 Adet Vesikalık Fotoğraf,
6- Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi,
7-https://www.turkiye.gov.tr İnternet Adresinden Alınabilecek “Adli Sicil Kaydı” Dökümü,8- Ailenin Mali Durumunu Gösteren Onaylı Belgeler (Maaş Bordrosu, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Beyannamesinin Fotokopisi, Emekliler İçin Aylık Maaşı Gösterir Belge, Geliri Olmayan Anne Ve Baba İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Anne Ve Baba Adına Kayıt Olmadığına Dair Belge (İlgili Kurum Veya E-Devlet İnternet Sitesinden Alınabilir.),
8- https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama Adresinden Anne – Baba Adına Kayıtlı Mal Varlığını Gösterir Döküm Belgesi) Ekleyerek, Başvuru Formunun İlgili Alanları İmzalanarak Kazandığı Üniversitenin Bulunduğu Şehirdeki Şubemize Verir
Derneğin Şubelerinin Bulunduğu İller: Adana, Ankara, Ankara Yıldız, Ankara Ümitköy, Antalya, Antalya Konyaaltı, Eskişehir, Bursa, Bolu, Edirne, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İstanbul Bakırköy, İstanbul Ataşehir, İstanbul Kadıköy, İstanbul Sarıyer, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Samsun, Uzunköprü, Yalova.

Burs Hangi Durumlarda Kesilir
Burs, Her Ders Yılı Sonunda Başarılı Olduğu Belgelenen Öğrenciye, Normal Öğrenim Süresi Boyunca Verilir. Normal Öğrenim Süresini Tamamlayan Öğrencinin Bursu Haziran Ayı Sonunda ,Derneğin Düzenlediği Eğitim Seminerlerine Ve Sosyal Etkinliklerine Üst Üste Üç Defa Katılmayan Öğrencinin Bursu Kesilir.

Derneğin Sorumluluk Belgesi
Öğrenimini Tamamlayan Her Burslu, İş Hayatına Atıldıktan Sonra İmkanı Olduğu Takdirde Derneğe Maddi Katkıda Bulunmayı Ve Kendisi Gibi En Az Bir Kız Öğrenciye TUKD Aracılığı İle Burs Vermeyi Ayrıca Derneğe Manevi Katkı Yapmayı, Bulunduğu Ortamlarda Derneğin Tanıtımını Yapmayı, Gönül Elçisi Olmayı Ve Üye Olarak Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yer Almayı Vicdani Bir SORUMLULUK Olarak Kabul Eder.(Bu Bölüm Bursiyerler Tarafından Ayrıca İmzalanıp Eklerle Birlikte Verilir.

Başvuru Sonrası Öğrencilerin Formları İncelenir, Uygun Görülenler Mülakata Çağrılır. Komisyonun İncelemesi Sonrasında Sonuçlar Açıklanır. Burs Ve Etkinlik Günlerine Öğrencilerin Katılımı Zorunludur. Her Ders Yılı Sonunda Üniversiteden Alacağı Not Dökümünü (Transcript) En Geç Ekim Ayında Derneğe Teslim Etmek .Ya Da Şubeler Öğrencilerinin Okuduğu Üniversite Öğrenci İşlerinden Öğrencilerin Transkriplerini Toplu Olarak İster.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ