12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ensar Vakfı Burs Başvurusu

Ensar Vakfı Burs Başvurusu

Ensar Vakfı Burs Başvuruları

Ensar Vakfı Burs Başvuruları Ne Zamana Yapılır, Eğitim Yardımı Başvuru Şartları, Ensar Vakfı Karşılıksız Bursu Kimlere Verilir.

Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Düzeyindeki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Süresi Miktarı
Aylık 1.450 Türk Lirası (1.350 TL Nakit, 100 TL Kitap Bursu)
Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Ergün Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Ads

Başvuru Koşulları

1. Ensar Vakfı Lisans Burslarına, sadece lisans düzeyinde örgün öğrenim gören öğrencilerin başvurusu alınmaktadır. Ön lisans, lisansüstü, açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

2. Ensar Vakfı Lisans Burslarına sadece İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilir. Sınırlı kontenjan nedeniyle İstanbul dışında öğrenim gören öğrencilerin başvurusu alınmamaktadır. İstanbul dışında öğrenim gören öğrenciler başvuru yapmış olsalar bile başvuruları olumsuz değerlendirilecektir.

3. Ensar Vakfı Lisans Burslarına başvuru yapılabilmesi için öğrenim görülen üniversitenin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) listesinde yer alması gerekmektedir. YÖK listesinde yer almayan kurumlarda okuyan öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

4. Vakıf (Özel) üniversitelerinde % 100 oranda tam burslu olarak öğrenimine devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmektedir. (Öğrencinin bursa hak kazanması durumunda % 100 burslu okuduğuna dair onaylı belge istenecektir.)

5. Hazırlık sınıfını bitirmiş öğrencilerin “başarılı” olarak hazırlıktan geçmiş olması, ara sınıflardaki öğrencilerin ise transkriptteki not ortalamasının 4’lük sisteme göre en az 2,75 olması gerekmektedir. 4’lük sistem dışındaki puan sistemlerini kullanan üniversiteler için YÖK tarafından belirlenen not karşılıkları dikkate alınmaktadır. Sınıf tekrarı yapan ve/veya belirtilen akademik başarı notunun altında not ortalaması olan öğrenciler başvuru yapmış olsalar bile başvuruları olumsuz değerlendirilecektir.

6. Burs almaya hak kazanan bursiyerler için Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan “Bursiyer Öğrenci Etkinlikleri”ne bursiyerlerin fiziki veya online katılımı beklenmektedir. Etkinliklerle ilgili bilgiler bursiyerlere ayrıca duyurulmaktadır.

7. Başvuru yapmış olmak bursa hak kazanıldığı anlamına gelmemektedir. Başvuruda öğrencinin verdiği;
• Aile gelir durumu
• Anne-baba durumu
• Sınıf
• Başarı (Yerleştirme başarı sıralaması, akademik başarı)
• Okuyan kardeş sayısı vb. bilgilerin puan karşılıkları sistem tarafından oluşturulmaktadır. Öğrencilerin başvuru puanı dikkate alınarak Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak değerlendirmeye göre burs kontenjanının iki katı kadar öğrenci mülakata davet edilmektedir.

8. Mülakatlar yüz yüze yapılacaktır.

9. Mülakata hak kazanan öğrencilerin mülakat görüşmesine gelirken yanlarında güncel öğrenci belgesi ve ara sınıf ise transkript getirmeleri istenmektedir.

10. Burs başvuru formundaki bilgiler eksiksiz doldurmalıdırlar. Bilgi eksikliği veya yanlış beyandan dolayı başvurunun geçersiz sayılmasında herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir.

11. Bursa başvuran tüm öğrenciler yukarıda belirtilen başvuru şartlarını kabul etmiş sayılır.

12. Başvuru ve değerlendirme takvimi aşağıdaki gibidir. Bu takvimde gerekli görüldüğü takdirde değişiklik yapma hakkını Ensar Vakfı saklı tutar.

Yaşar Eğitim Vakfı Bursları Başvurusu İçin Tıklayın.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurularının Ekim Ayında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 19 Ekim – 26 Ekim Tarihleri Arasında Alındı.
Mülakata Hak Kazanan Adaylar 4 Kasım Tarihinde İlan Edilecek.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ayşe Ersarı Anne dedi ki:

  Bnde 4 ögrencim var bize de ulaşin çocuklarimin ihtiyacı var babaları yok yaŕdimci olun

 2. Emre dedi ki:

  Audında okuyorum babam vefat etti imkanım yok bana yardimci olursanız çok sevinirim Allah razı olsun TR20 0001 5001 5800 7314 6506 60

 3. Yakup Ayaz dedi ki:

  Ben Urfalım Boluda okuyorum bursa ihtiyacım var şimdiden TR90 0001 0021 8596 4120 2150 02 Allah razı olsun.

 4. yunus Öztürk dedi ki:

  merhaba ben üniversitede okuyan ve bursa çok ihtiyacı olan bir öğrenciyim bana burs çıkmadı yardımda bulunabilecek büyüklerim için şimdiden çok teşekkür ediyorum (umarım sesimi duyarsınız)
  TR 8100001200932300001029114

 5. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm büyüklerim sizden üniversite okuyan kızım için yardım istiyorum burs istiyorum yardımcı olursanız iban numaram TR310006701000000093105960 yapı kredi bankası Gülsüm taş

  1. gökçe dedi ki:

   merhaba yardım geldimi ?

 6. Mertcan dedi ki:

  Burs kazanmak

BİR YORUM YAZ