23.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ensar Vakfı Burs Başvurusu

Ensar Vakfı Burs Başvurusu

Ensar Vakfı Burs Başvuruları

Ensar Vakfı Döneminde Burs Başvuruları  Vakfın İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılacak.

Ensar Vakfı Lisans Bursları İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır, Kontenjan Kalması Durumunda İstanbul Dışındaki Öğrencilere Burs Verilmektedir. Burs başvuruları Eylül-Ekim ayları içerisinde online başvuru formu üzerinden alınmaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

• Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için aşağıda belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

• Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, bölüm, sınıf, başarı sıralaması, not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

• Mülakat sonuçları olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

Sponsorlu

• Burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları her ayın 3. veya 4. haftası AlbarakaTürk hesaplarına yatırılmaktadır.

• Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir.

• Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir. 2021-2022 yılı için bir aylık lisans bursu 500 Türk Lirasıdır. Bu bursun 470 TL’si nakit, 30 TL’si kitap bursu olarak öğrenciye ödenir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Lisans Bursu Başvuru Koşulları

1. Ensar Vakfı Lisans Bursları’na, sadece lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin başvurusu alınmaktadır. Ön lisans, açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

2. Ensar Vakfı Lisans Bursları’nda İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere öncelik verilmektedir. İstanbul dışında öğrenim gören öğrencilerin başvuruları kontenjan kalması halinde ikinci öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

3. Öğrenim görülen üniversitenin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) listesinde yer alması gerekmektedir. YÖK listesinde yer almayan kurumlarda okuyan öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

4. Vakıf (Özel) üniversitelerinde %75 ve üzeri oranda burslu olarak öğrenimine devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmektedir.

5. Hazırlık sınıfını bitirmiş öğrencilerde sınıfını “başarılı” olarak geçmesi, ara sınıflarda okuyan öğrencilerin transkript ortalamasının 4’lük sisteme göre 2,5 olması gerekmektedir. Bunun dışındaki puan sistemlerini kullanan üniversiteler için YÖK tarafından belirlenen not karşılıkları dikkate alınmaktadır. Sınıf tekrarı yapan ve belirtilen akademik başarı notunun altında not ortalaması bulunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

6. Burs almaya hak kazanan bursiyerler için Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak “Bursiyer Öğrenci Etkinlikleri”ne bursiyerlerin fiziki veya online katılımı beklenmektedir. Etkinliklerle ilgili bilgiler bursiyerlere ayrıca duyurulmaktadır.

YEKV Yaşar Eğitim Vakfı Bursları Başvurusu İçin Tıklayın.

7. Başvuru yapmış olmak bursa hak kazanıldığı anlamına gelmemektedir. Başvuruda öğrencinin verdiği;
• Aile gelir
• Anne-baba durumu
• Sınıf
• Başarı (Yerleştirme başarı sıralaması, akademik başarı)
• Okuyan kardeş sayısı vb. bilgilerin puan karşılıkları sistem tarafından oluşturulmaktadır. Öğrencilerin başvuru puanı dikkate alınarak Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak değerlendirmeye göre burs kontenjanının iki katı kadar öğrenci mülakata davet edilmektedir.

8. Mülakat görüşmeleri online ve yüz yüze olarak yapılabilmektedir. Mülakat görüşmeleri sonuçlarına göre bursiyerliğe hak kazanan öğrenciler belirlenmektedir.

9. Mülakata hak kazanan öğrencilerin mülakat görüşmesine gelirken yanlarında güncel öğrenci belgesi ve ara sınıf ise transkript getirmeleri beklenmektedir.

10. Burs başvuru formundaki bilgiler eksiksiz doldurmalıdırlar. Bilgi eksikliği veya yanlış beyandan dolayı başvurunun geçersiz sayılmasında herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir.

11. Burs almaya hak kazanan bursiyerler için Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi tarafından güz ve bahar dönemlerinde yapılacak “Bursiyer Öğrenci Etkinlikleri”ne bursiyerlerin katılımı beklenmektedir. Etkinliklerle ilgili takvim bursiyerlere ayrıca duyurulacaktır.

12. Bursa başvuran tüm öğrenciler yukarıda belirtilen başvuru şartlarını kabul etmiş sayılır.

Burs Takvimi
Başvuru Dönemi: 29 Eylül 2021 İle 8 Ekim 2021
Mülakata Hak Kazananların İlanı: 18 Ekim 2021
Mülakat Tarihleri: Mülakat İçin Randevu Tarihleri Ayrıca İlan Edilecektir.
Burs Almaya Hak Kazananların İlanı: 8 Kasım 2021
Burs Almaya Hak Kazananların Belge Teslimi: 9 Kasım 2021 İle 16 Kasım 2021

Lisans Bursları Başvurusu İçin Tıklayın.

İletişim:
Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi
Süleymaniye Cad. Elmaruf Sk. No: 3 Fatih İstanbul
0212 512 19 90
info@dem.org.tr

Araştırma Bursları (Lisansüstü)
Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

İhl Bursu
Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.
• Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.
• İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.
• İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gülsüm taş dedi ki:

    Slm büyüklerim sizden üniversite okuyan kızım için yardım istiyorum burs istiyorum yardımcı olursanız iban numaram TR310006701000000093105960 yapı kredi bankası Gülsüm taş

  2. Mertcan dedi ki:

    Burs kazanmak

BİR YORUM YAZ