16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Nef Vakfı Burs Başvuruları

Nef Vakfı Burs Başvuruları

Nef Vakfı Burs Başvurusu

Nef Vakfı Karşılıksız Burs Başvuruları Ne Zaman Alınacak, Eğitim Yardımı Başvuru Şartları, Nef Vakfı Bursu Kimlere Verilir.

Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır. İlk Aşama Başvuruları Olumlu Sonuçlanacak Adaylara İletişim Bilgilerinden Ulaşılarak Evrakları İstenecektir.

Burs Süresi Miktarı
Eğitim Yardımı Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir. Miktar Her Yıl Yeniden Belirlenir.

– Not: 1.
Başvuru sayfasında belirtmiş olduğunuz bilgilerinizin güncel bilgileriniz ve güncel iletişim bilgileriniz olduğunuzu kontrol etmenizi öneririz.

Ads

– Not:2.
İlk başvuru sırasında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. İlk etap burs başvurusu olumlu sonuçlanan adaylarımızdan birebir iletişime geçilerek evrak talep edilmektedir. Sizden talep edilmeden evrak göndermemenizi rica ederiz.

İlk Aşaması Olumlu Değerlendirilen İstanbul İlindeki Adaylarla Birebir Görüşme Yapılır. İstanbul Dışındaki Adaylarla İse Telefon Yada Diğer Haberleşme Kanalları İle Görüşme Yapılır.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Üniversite Eğitimine Devam Eden Şehit Ve Gazi Çocukları İle %45 Ve Üzeri Engelli Raporu Bulanan Adaylar Öncelikli Olarak Değerlendirilir.

Burs Başvuru Koşulları

• T.C. vatandaşı olmak,

• Disiplin cezası ve adli sicil kaydının olmaması,

• Devlet üniversitelerinde lisans bölümlerinde okuyor olmak (Ön lisans, Yüksek lisans, Doktora burs başvuru kapsamı dışındadır),

• Burs süresince eğitime devam ediyor olmak,

• Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak ( kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç)

• Aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması,

• Aile üzerine araç ve gelir getiren tapu kaydı olmaması,

• Ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak,

• Üniversitelerin 1 ve 6.sınıf aralığında okuyor olmak (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir)

• Sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak

Kimlere Burs Verilmez

• Açık Öğretim Ve Uzaktan Öğretim Programlarında Okuyan Öğrencilere
• Özel Ve Vakıf Üniversitesi Öğrencilerine
• Ücretli Değişim Programlarında Bulananlara
• Bursa Başvuru Tarihinde Meslek Yüksek Okulu İçin 22, Lisans Düzeyi İçin 25 Yaşının Geçenlere Burs Verilmez.

Burs Başvuru Belgeleri

Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Öğrenciye Ait)
Nüfus Kayıt Örneği
Sabıka Kaydı (Öğrenciye Ait)
Öğrenci Belgesi
Anne – Baba Adına Kayıtlı Mal Varlığını Gösterir Döküm Belgesi (https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama ‘Linki Üzerinden E-Devlet Şifresiyle Alınabilir)
Başvuru Formunda Engelli, Terör Mağduru, Deprem Mağduru Olduğunu Beyan Eden Adaylardan Beyanı Gösteren Resmi Belge Engelli Adaylarımız İçin Sağlık Raporu, Terör Mağduru Adaylarımız İçin Valilik Ya Da Kaymakamlıklardan Belge
Çalışan Ebeveynlere Ait Sgk Hizmet Dökümü (Sgk’nin İnternet Sitesinden E-Devlet Şifresiyle Girilerek Alınabilir. 4a: Sigortalı Çalışan, 4b:Kendi Nam Ve Hesabına Çalışan, 4c: Kamu Çalışanları)
– Çalışan Ebeveynlerin İşyeri Onaylı Maaş Bordrosu
– Ebeveynlerin Serbest Meslek Sahibi Olması Halinde İş Yerine Ait Vergi Levhası Fotokopisi
– Emekliler İçin Aylık Aldıkları Sosyal Güvenlik Kurumundan Onaylı Maaşlarını Gösterir Belge
– Ölüm Aylığı Alanlar İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Onaylı Aylık Gösterir Belge
– Geliri Olmayanlar İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Anne Ve Baba Adına Kayıt Olmadığına Dair Belge
Öğrenci Adına https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri Sorgulama Link’i Üzerinden E- Devlet Şifresiyle Burs Durumu Gösterir Belge

Önemli Notlar
• İlk aşamada olumlu değerlendirilen ve gerekli evrakların talep edildiği adaylar ile birebir görüşme yapılmaktadır. Sonuçlar, öğrencilere e-posta ve SMS ile duyurulacaktır. (İstanbul içinde ikamet eden adaylarımız ile birebir, il dışında ikamet eden adaylarımız ile ise telefon ya da belirtilen haberleşme kanalları ile görüşme sağlanacaktır.)

• İlk aşamanın olumlu sonuçlandığı bilgisi iletilen adayların, gerekli evraklar listesinde yer alan belgeleri eksiksiz olarak tarafımıza iletmesi gerekmektedir.

• Başka bir kurumdan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuramaz.

• Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuru yapamaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan Öğrenim Kredisi alınması ise Nef Vakfı bursuna başvurmak için engel teşkil etmez.

• Herhangi bir kurumdan burs almayanlar, başvuru döneminde birden fazla kuruma başvuruda bulunabilirler.

• Öğrencilerin önceden banka hesabı açtırmalarına gerek bulunmamaktadır.

• Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.

• Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 ve üzeri engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.

• Burslarla ilgili detaylı bilgi almak için www.nefvakfi.org’da yer alan “Sık Sorulan Sorular” bölümünü ziyaret edebilir ya da info@nefvakfi.org adresine e-posta ile sorularınızı iletebilirsiniz. Burs dönemi yoğunluğunu göz önünde bulundurarak, sorularınızı telefon ile değil, e-posta ile danışmanızı önemle rica ederiz.

KYK Veya Başka Bir Kurumdan Alınabilir Mi?
Başka Bir Kurumdan Burs Alanla Verilmez.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Ekim Ayında Alınması Bekleniyor.

Web Sitesi: https://www.nefvakfi.org/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Berivan Laçin dedi ki:

  Merhaba ben ben Berivan Laçin. Babam iki yıldır vefat etmiş ve maddi açıdan zorlanıyoruz. Depremzedeyim ve üniversite için maddi desteğe ihtiyacım var yardım ederseniz çok mutlu olurum.

 2. Zehra Akıcı dedi ki:

  Selamun aleyküm ben bitliste islami ilimler 1. Sınıf ögrencisiyim ,6 kardeşiz 4 kardeş okuyoruz babam çok zorlanıyor hiç bir yerden burs almıyorum malesefki,engelli bir de kardeşim var maddi yardımda bulunabilirmisiniz ?

 3. Rabia Fırat dedi ki:

  Ben Rabia Fırat Yozgat Bozok üniversitesi fen bilgisi öğretmenliği okuyorum babam 5 çocuk sahibi hepimizi okutuyor 1800 TL emekli maaşı ile geçiniyoruz bu yüzden babam çok zor durumda kalıyor maddi açıdan

 4. Esra dedi ki:

  Ben Esra Mortaş elazığ fırat üniversitesinde okuyorum biz 5 kardeşiz ve babamın sabit bir işi de yok öyle sizden yardım istiyorum gereğini arz ederim…

 5. Aydan mühirci dedi ki:

  Ben Aydan mühirci Denizli pamukkale üniversitede okuyorum babam altı cocuk sahibi hepimiz okutuyor askeri üçretle
  çalışıyor bu yüzden çoğu ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum bana maddi destek bulunabilir misiniz

BİR YORUM YAZ