05.06.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mersin Belediyesi Üniversite Bursu Başvurusu

Mersin Belediyesi Üniversite Bursu Başvurusu

Mersin Belediyesi Üniversite Bursu Başvuruları

Mersin Belediyesi Üniversite Bursu Başvuruları Belediyenin Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınacak. Başvuru Sonuçları Resmi Site Üzerinden Öğrenilebilecektir.

Eğitim Yardımına Anne Ve Babası Mersin İlinde İkamet Eden Tüm Öğrenciler Başvurabilecek. Başvurular Kayıtlar Yapıldıktan Sonra Başlayacak.

Burs Miktarı
2022-2023 Döneminde Ön Lisans Öğrencilerine 1.500 Türk Lirası, Lisans Öğrencilerine 3 Bin Türk Lirası, 5 Yıllık Lisans Öğrencilerine 3.750 Türk Lirası, 6 Yıllık Lisans Öğrencilerine 4.500 Türk Lirası Burs Verilecek.

İletişim Bilgileri: Çankaya Mahallesi İstiklal Caddesi No: 65 Kırmızı Lacivert İş Hanı 4. Kat Akdeniz Mersin
Telefon Numarası: 0 324 533 22 01
E-Mail: sosyalhizmetlerdb@mersin.bel.tr

Öğrenciler başvurularını; www.mersin.bel.tr ve Teksin Mersin üzerinden yapabilecek. Detaylı bilgi için ise ALO 185 Teksin Mersin Çağrı Merkezi’ni arayabilecekler.

Ads

Öğrenim Yardımı Şartları
Öğrenim Yardımlarından; 2022 Yılında ÖSYM Tarafından Yapılan YKS’den Devlet Okullarının Herhangi Bir Bölümünü (AÖF, DGS, YÖS Vb. Hariç) Kazanmış Olanlar,
Türkiye’de Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Yerleşik Vakıf (Özel) Üniversiteleri Tam Burslu (%100) Kazanmış Olanlar (Şehit Ve Gazi Çocuklarının, Belgelerini İbraz Etmeleri Halinde Bursluluk Oranı Şartı Aranmaz),

Anne Veya Babası Mersin Sınırları İçinde İkamet Edenler (Anne Veya Babası Ayrı Olanlardan, En Az Birisi Mersin’de İkamet Edenler) Ve Kazandığı Okula Kaydını Yaptıranlar Faydalanabilecek.

Ayrıca Hazırlık Sınıfı Okuyacak Öğrencilerin Başvuru Yaparken “Hazırlık Sınıfı Hariç” Olarak Başvuru Yapmaları Gerekiyor. Örneğin Öğrenci Hazırlık + 4 Yıllık Bir Bölümde Okuyacaksa, Öğrenim Süresi 4 Yıl Olarak Değerlendirilecektir.

İstenen Belgeler
2022 Yılı YKS Yerleştirme Sonucu Öğrencinin Kazandığı Okula Kaydını Yaptırdığına Dair “Öğrenci Belgesi” (Okuldan Veya E-Devlet Üzerinden Alınacak),
Anne Veya Babanın İkametgâh Belgesi (Nüfus Müdürlüklerinden Veya E-Devlet’ten Alınacak Olup Anne-Babanın Ayrı Olması Durumunda Detaylı Nüfus Kayıt Örneği Eklenmek Zorundadır).
Şehit Ve Gazi Çocukları Ayrıca, Şehadet Veya Gazilik Belgelerini İbraz Edecektir.

Başvurunun Yapılması
Başvuru yapmak isteyen öğrenciler Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sayfası olan www.mersin.bel.tr adresinde yer alan ‘Duyurular” kısmında açılan “Öğrenim Yardımı Başvurusu” linkinden giriş yapabilecek. Öğrenciler, burada yer alan formu doldurup, istenilen belgeleri başvuru formuna fotoğraf olarak veya PDF olarak yükleyerek ön kayıt başvurularını tamamlamış olacaklar.
Öğrenciler, online ön kayıt başvurusu yaptıktan sonra, sistem tarafından verilen 4 haneli kayıt numarası ile evraklarını, 10 ilçede bulunan YKS kurs merkezlerinden kendilerine en yakın olanlara teslim edebilecekler.

Evrakların Teslimi

Öğrencilerimiz, Belediye’nin web sayfasından veya Teksin üzerinden başvurularını yapabiliyorlar. Başvurularımız 29 Ağustos tarihinde başlayacak, 11 Kasım tarihine kadar da devam edecek. Öğrencilerimiz online başvurularını yaptıktan sonra, 10 ilçemizde bulunan YKS kurs merkezlerimizden kendilerine en yakın olana, evraklarını elden teslim edebilirler.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

YKS sonucu üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek öğrenim yardımı için ön kayıt başvuruları 29 Ağustos – 11 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek.

2022-2023 Dönemi Burs Son Başvuru Tarihi 11 Kasım 2022. (25 Kasım 2022 Tarihine Kadar Uzatıldı)

Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Sila dedi ki:

  Bursun son taksiti ne zaman yatacak?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Belediyeden bilgi alınız.

 2. Şevval dedi ki:

  Burslar ne zaman yatacak bilgi verir misiniz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Belediyeden bilgi alınız.

 3. Mervan dedi ki:

  Burs verilmedi mi daha

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs sonuçları ile ilgili henüz bir bilgi yok. belediyeden bilgi alınız.

 4. Gülsüm Nur dedi ki:

  Burslar ödenmeye başladı mı

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Başvurular Halen Devam Ediyor, Başvurular Tamamlandıktan Sonra Eğitim Yardımı Alacaklar Belirlenir.

 5. EMEL dedi ki:

  OĞLUM İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUM AMA KAYIT NUMARASINI ALAMADAN EKRAN DONDU TEKRAR FORMU DOLDURDUM KAYDI VAR DİYOR NE YAPMALIYIM

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Belediyeden bilgi alınız.

 6. alperen dedi ki:

  başvurum kabul edildi kart verdiniz ama teşekkürler ama kartın şifresi yok nerden alabiliriz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Belediyeden bilgi alınız.

 7. Fatih dedi ki:

  Hangi evrakları teslim edeceğiz? Pdf olarak yüklediklerimizi mi?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   2022 Yılı YKS Yerleştirme Sonucu öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair “Öğrenci Belgesi” (Okuldan veya E-Devlet üzerinden alınacak), anne veya babanın ikametgâh belgesi (Nüfus Müdürlüklerinden veya E-Devlet’ten alınacak olup anne-babanın ayrı olması durumunda detaylı nüfus kayıt örneği eklenmek zorundadır). Şehit ve Gazi çocukları ayrıca, Şehadet veya Gazilik belgelerini ibraz edecektir.
   Öğrenciler, online ön kayıt başvurusu yaptıktan sonra, sistem tarafından verilen 4 haneli kayıt numarası ile evraklarını, 10 ilçede bulunan YKS kurs merkezlerinden kendilerine en yakın olanlara teslim edebilecekler.

 8. ömer dedi ki:

  Başvuru tamamlanmıştırı yalnış yere koymuşlar gidip elinizle de belgeleri vermeniz zorunluymuş !!

  1. Vedat Aksel dedi ki:

   Net üzerinden yapıldı başka şehirde okuyorum
   Elle teslim etmek nedir saçmalık

BİR YORUM YAZ