<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesine Burs Veren Kurumlar

İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesine Burs Veren Kurumlar

İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesine Burs Veren Kurumlar

İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesine Burs Veren Kurumlar Listesi. İTÜ Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Hangileri, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrencisine Eğitim Bursu Veren Vakıflar, Dernekler, Kurumlar Ve Şirketler Ve Burs Başvuru Tarihleri.

İTÜ Başarı Bursu
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Sonucunda Yerleştikleri Bölüm Puanı Esas Alınarak Dereceye Giren Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Verilmektedir. Burs Dışında Hazırlık Sınıfını Yurt Dışında Okuma, 9 Ay Süre İle Yemek Bursu İle Öğrenim Süresi Yurtlarda Konaklama İmkanı Sunulmaktadır. Başarı Bursu Türkiye 1. Ve 100. Arası, Türkiye 101 İle 500 Arası İle Türkiye 501 İle 1.000. Arasındaki Öğrencilere Verilir.

Sporcu Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Verilir. Burs Başvuruları İTÜ Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığına Yapılır. Burs YKS Sınavında İTÜ’ye Yerleşen, Branşında Milli Sporcu, Milli Hazırlık Kampına Çağrılmış Veya Takım Sporlarında Bir Takımın Yıldız, Genç Veya A Takımı Seviyesinde Oynaşım Olan Öğrencileri Kapsamaktadır.

Yemek Bursu 1 Akademik Yıl İçin Üniversitenin Yemekhanesinde 1 Öğün Ücretsiz Öğle Yemeği Olarak Verilir.
İhtiyaç Bursu İstanbul Teknik Üniversitesi Vakıfları İle İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Dernekleri Tarafından Karşılanır.

Yurt Bursu
İTÜ Öğrencilerine Güz Ve Bahar Dönemleri Süresince Üniversitenin Yurtlarında Ücretsiz Yada İndirimli Olarak Kalmaları İçin Tanımlanan Burs Programıdır.

Ads

Gereksinim Bursları
Başarılı Ve Ekonomik Durumu İyi Olmayan Öğrencilerine Verilir. Başvurular Fakültelerin Öğrenci İşlerine Yapılır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Tarafından İTÜ Başarı Ödülü, İhtiyaç Bursu, Sporcu Bursu, Yemek Bursu Ve Yurt Bursu Verilmektedir.
Burs Duyuruları Burslar Koordinatörlüğü İnternet Sitesi Üzerinden Duyurulmaktadır. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında https://portal.itu.edu.tr/ Adresinden Yapılmaktadır.

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursları
Vakıf Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Lisans Programlarındaki Öğrencileri Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

İSOV İstanbul Sanayi Odası Vakfı Bursları
Vakıf İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Aralarında İTÜ Öğrencilerinin de Bulunduğu Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

Birkökler Vakfı
Birkökler Vakfı İTÜ Belirtilen Bölümlerdeki Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim, Kasım Aylarında Fakülte Dekanlıklarına Yapılır.
Detaylar Linkte.

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı İstanbul Teknik Üniversitesi Lisans Programındaki Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Eylül Ve Ekim Ayları İçinde E-Posta Yolu İle Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

İTÜ Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Ekonomik Durumu İyi Olmayan, Başarılı Öğrencilere Verilmektedir.
Web Sitesi İçin Tıklayın.

İTÜMAKMD İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Mezunlar Derneği
Dernek T.C Vatandaşı Olan, İTÜ Makina Fakültesi Öğrencisi Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Web Sitesi İçin Tıklayın.

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Güriş İnşaat Yamantürk Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Başarılı İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Mühendislik Bölümünde Öğrenim Gören (Hazırlık Ve 1. Sınıf Hariç) Lisans Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Ağustos Ve Eylül Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

Vehbi Koç Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerdeki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Yardıma İhtiyaç Duyan, Başarılı Aralarında İTÜ Öğrencilerinin de Bulunduğu Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Vakfın Web Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.
Detaylar Linkte.

Borusan Kocabıyık Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Türkiye’de Öğrenim Gören Aralarında İTÜ Öğrencilerinin Bulunduğu Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Lisans Programlarındaki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları
Vakıf Belirtilen Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. İTÜ Burs Verilen Üniversiteler Arasında Yer Almaktadır. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Üniversite Burs Ofislerine Yapılır.
Detaylar Linkte.

İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerdeki, Belirtilen Bölümlerdeki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Üniversite Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. İTÜ Mühendislik Bölümleri, Ekonomi, Mimarlık, İç Mimarlık Ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerindeki Öğrenciler Burs Başvurusu Yapabilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

KOLEV Koloğlu Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Aralarında İstanbul Teknik Üniversitesinin De Bulunduğu Mühendislik Fakültelerindeki Öğrencilere Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.
Detaylar Linkte.

Elginkan Vakfı Bursları
Vakıf Aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Öğrencilerinin Bulunduğu Belirtilen Üniversitelerde Öğrenim Gören, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Üniversitelerin Burs Ofisleri Tarafından Alınır.
Detaylar Linkte.

AİV Abdi İbrahim Vakfı
Vakıf Belirtilen Üniversitelerde Belirtilen Bölümlerde Öğrenim Gören T.C Vatandaşı Olan, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Belirtilen Bölümlerindeki Öğrenciler Başvuru Yapabilir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

Tüm Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Türk Petrol Vakfı Bursları
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören, T.C Vatandaşı Olan, Başarılı Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yada Elden Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

Limak Vakfı Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursları
TMK Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Belirtilen Üniversitelerde Öğrenim Gören, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Başarılı Mühendislik Bölümlerindeki Kız Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Bölümlerindeki Kız Öğrencileri Başvuru Yapabilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

T3 Vakfı Yükselen Yıldız Burs Programı
Vakıf Yükselen Yıldız Burs Programı İle İstanbul İli Genelindeki Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Vakıf Her Yıl Tüm Türkiye Genelinde 5 Binden Fazla Öğrenciye Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

İTO İstanbul Ticaret Odası
İstanbul Ticaret Odası T.C Vatandaşı Olan İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Öğrenim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bursu
Belediye T.C Vatandaşı Olan İstanbul İlinde Öğrenim Gören Yada Ailesi İstanbul İlinde İkamet Eden Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.
Detaylar Linkte.

Mehmet Zorlu Vakfı
Vakıf İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Belirtilen Üniversitelerin Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik, Hukuk, İşletme, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik Ve Kimya Bölümleri Öğrencileri Burs Başvurusu Yapabilecek Üniversiteler Arasında Yer Almaktadır. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayları İçinde Üniversitelerin Burs Ofisleri Tarafından Alınır.
Detaylar Linkte.

Liay Vakfı Bursları
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Programlarındaki Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

İstanbul Türk Ocağı Bursları
İstanbul Türk Ocağı İstanbul İlindeki Üniversitelerde Öğrenim Gören Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

Selçuklu Holding Mustafa Öncel Kültür Ve Araştırma Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf T.C Vatandaşı Olan, Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan, Başarılı, Belirtilen Üniversitelerin Belirtilen Lisans Programlarında (1. Sınıf Hariç) Öğrenim Gören Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Burs Başvurusu Eylül Ayında Posta Yada Kargo Yolu İle Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

ESPS AB Burs Programı
Avrupa Birliği Tarafından Fon Sağlanan ESPS AB Burs Programı Aralarında İstanbul İlinin De Bulunduğu İllerdeki Mühendislik, İktisadi Ve İdari Bilimler, İşletme, Tasarım Ve Mimarlık, Fen, Edebiyat, Eğitim, Hukuk, Dil, Eczacılık, Diş Hekimliği, Tıp Ve İletişim Fakülteleri İle Bu Fakültelerle İlişkili Alanlarda Eğitim Gören Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 15 Ağustos – 1 Ekim Tarihleri Arasında Online Olarak Yapılacak.
Detaylar Linkte.

Ensar Vakfı Bursları
Vakıf İstanbul İlindeki Üniversitelerde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı MÜSDAV Genç Bursları
Vakıf Ankara Ve İstanbul İlindeki Üniversitelerde Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.
Detaylar Linkte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ