17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvurusu

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Vakıf Teşvik Bursları Ve Öğrenim Bursları Vermektedir.

Öğrenim Bursu
İTÜ Geliştirme Vakfı üniversitemiz bünyesinde lisans eğitimlerini yapmakta olan öğrencilerimize burslar vermektedir. Her yıl verilmekte olan öğrenci bursları başarı ve ihtiyaç kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

Üniversitemize lisans eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi ve başarılı olan öğrencilerimize “öğrenim Bursu” vermektedir.

Genel not ortalaması ’nın (GNO) 2,50 puanın üstünde olan ve bursa ihtiyaç duyan öğrencilerimize bir akademik takvim yılı (9 ay) boyunca aylık 500 TL sunulan burs türüdür.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Koşulları
• Vakfımızın öğrencilere sunduğu bütün burs imkânlarından yararlanmak için, İstanbul Teknik Üniversitesi kayıtlı öğrencisi olmak ön koşuldur.

• Maddi olanaklarının öğrenimini sürdürebilmesi için yetersiz ve bu nedenle desteğe ihtiyacının bulunması,

• Lisans programına başlamış olması.

• Öğrenimini başarı ile sürdürmesi, GNO 2,5 üzerinde olması,

• İTÜ Disiplin cezası almamış olması, burs alan öğrencilerimiz ise Disiplin Yönetmeliği’ne aykırı davranışları nedeniyle cezalandırılması halinde (uyarma cezası dışında) öğrencilerin bursları kesilir.

• İTÜ yabancı dil hazırlık okulunu bir yılda başarı ile tamamlamak.

Süreç ve Yapılması Gerekenler
Yapılan başvurular, Vakfımız Yönetimi ve/veya Yönetim Kurulumuzca gerekli incelemeler yapılarak değerlendirilir ve bursiyerlerin belirlenmesi için başvuru belgeleri istenir. Başvuru dosyalarının değerlendirilmesi, başvuru formu ve ek belgeler incelenerek puanlama yoluyla yapılır. Puanlama sonuçlarına göre burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin e-mail yolu ile bildirilir. Burslar yıllıktır.

Burs başvuru koşullarını sağlayan öğrencilerimize verilen burs imkanlarından yaralanmak isteyen öğrencilerimizin, burs başvuru formu sayfasında bulunan “İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖĞRENİM BURSU AÇIKLAMA VE BAŞVURU BELGELERİ” bağlantısında belirtilen evraklarla birlikte, aşağıda verilen linki üzerinden başvuru formunu online olarak doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Doğru beyanda bulunmayanlar hakkında İTÜ Disiplin Yönetmeliği uyarınca öğrenci disiplin soruşturması açılır, gerekli ceza verilir ve durum öğrencinin siciline islenir. Burs başvurusunda verilen bilgiler gizli tutulacaktır.

Teşvik Bursları
Burslar başarı ve ihtiyaç ölçütleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

YKS sınavından ilk 1000 kişinin arasına girerek İTÜ’yü tercih eden öğrenciler özel nitelikte “teşvik bursu” ile desteklenir. Teşvik Bursu almaya hak kazanmış öğrencilerimize eğitim süresi boyunca genel not ortalamasının (GNO) 3.00’ün altına düşmemesi koşulu ile aylık 450 ila 1500 TL arasında değişen burslar verilir.
Teşvik Bursu, ilk yıl için İTÜ’den merkezi sınav sistemiyle alınan bilgilere göre kararlaştırılırken, ikinci sınıftan itibaren burslar vakıf yönetim kurulu tarafından oluşturulan komisyonlar tarafından değerlendirilecektir. Öğrencinin genel not ortalamasının 3.00’ün altına düşürmemesi koşulu ile bursu her sene devam eder. Bursların süresi dokuz aydır. Bu burs türünde, başka bir başvuru koşulu aranmaz.

2021-2022 Dönemi Başvuruları 27 Eylül 2021 İle 29 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Öğrenim Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.

Web Sitesi: https://www.itugvakif.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ