<style>.lazy{display:none}</style>İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvurusu

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları Nasıl Yapılacak, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Vakıf Teşvik Bursları Ve Öğrenim Bursları Vermektedir. Yeni Eğitim Döneminde 750 Öğrenciye Burs Verilecek.

Burs Süresi Miktarı
Ayda 2.000 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Yılda 9 Ay Süre İle Ödenecek.

İTÜ Geliştirme Vakıf Ve Arı Teknokent Yönetimleri 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı Başında, 400 Tanesi İTÜ Geliştirme Vakfı, 350 Tanesi De İTÜ Arı Teknokent Tarafından Sağlanmak Üzere Toplam 750 Öğrencimize Burs Verme Kararı Almıştı. Böylelikle Yeni Eğitim Döneminde Bursiyer Sayımız 700’den 750’ye Yükseltilmesine Karar Verilmiştir.

Ads

Açıklamalar
• Sadece lisans programına başlamış İTÜ öğrencileri burs başvurusunda bulunabilir.
• Başvuru Formunda sorulan soruları doğru ve eksiksiz olarak doldurunuz. Eksik ve yanlış doldurulan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Öğrenim Bursu
İTÜ Geliştirme Vakfı üniversitemiz bünyesinde lisans eğitimlerini yapmakta olan öğrencilerimize burslar vermektedir. Her yıl verilmekte olan öğrenci bursları başarı ve ihtiyaç kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

Üniversitemize lisans eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi ve başarılı olan öğrencilerimize “öğrenim Bursu” vermektedir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Koşulları
Genel not ortalaması’nın (GNO) 2,50 puanın üstünde olan öğrencilerimize bir akademik takvim yılı (9 ay) boyunca aylık 2.000 TL Burs verilmektedir.

• Vakfımızın öğrencilere sunduğu burs imkânlarından yararlanmak için, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi olmak ön koşuldur.
• Maddi olanaklarının öğrenimini sürdürebilmesi için yetersiz ve bu nedenle desteğe ihtiyacının bulunması,
• Lisans programına başlamış olması,
• Öğrenimini başarı ile sürdürmesi, GNO 2,5 üzerinde olması,
• İTÜ Disiplin cezası almamış olması, (Burs alan öğrencilerimizin Disiplin Yönetmeliği’ne aykırı davranışları nedeniyle, uyarma cezası dışında cezalandırılmaları halinde bursları kesilir.
• İTÜ yabancı dil hazırlık okulunu bir yılda başarı ile tamamlamak.

Süreç ve Yapılması Gerekenler
Burs Başvuruları İçin, Burs Başvuru Formu Sayfasında Bulunan “İTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenim Bursu Açıklama Ve Başvuru Belgeleri” Bağlantısında Belirtilen Açıklamalar Ve İstenen Belgeler İncelenerek, Aşağıda Verilen Link Üzerinden Başvuru Formunun Doğru Ve Eksiksiz Bir Şekilde Son Başvuru Tarihinden Önce Doldurulması Gerekmektedir.

Burs Başvuru Tarihinin Sonlanması İle, İlk Kez Burs Başvurusu Yapan Bursiyer Adaylarına E-Maille Bilgi Verilir Ve Öğrenciden, Başvuru Formu İle Birlikte, İstenen Diğer Belgeleri Eksiksiz Olarak burslar@itugvakif.org.tr Adresine Tek Bir E-Mail İle Göndermeleri İstenir.

Belgeleri Vakfımıza Ulaşan Başvurular Vakıf Yönetimi Tarafından İncelenerek Puanlama Yoluyla Değerlendirilir. Puanlama Sonucunda, Nihai Değerlendirme Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimize E-Mail Yolu İle Bildirilir.

Doğru Beyanda Bulunmayanlar Hakkında İTÜ Öğrenci Disiplin Yönetmeliği Uyarınca Öğrenci Disiplin Soruşturması Açılır, Gerekli Cezai İşlem Yapılarak, Neticesi Öğrencinin Siciline İşlenir. Burs Başvurusunda Verilen Bilgiler KVKK Gereğince Gizli Tutulacaktır.

Teşvik Bursları
Burslar başarı ve ihtiyaç ölçütleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

YKS sınavından ilk 1000 kişinin arasına girerek İTÜ’yü tercih eden öğrenciler özel nitelikte “teşvik bursu” ile desteklenir. Teşvik Bursu almaya hak kazanmış öğrencilerimize eğitim süresi boyunca genel not ortalamasının (GNO) 3.00’ün altına düşmemesi koşulu ile aylık 450 ila 1500 TL arasında değişen burslar verilir.
Teşvik Bursu, ilk yıl için İTÜ’den merkezi sınav sistemiyle alınan bilgilere göre kararlaştırılırken, ikinci sınıftan itibaren burslar vakıf yönetim kurulu tarafından oluşturulan komisyonlar tarafından değerlendirilecektir. Öğrencinin genel not ortalamasının 3.00’ün altına düşürmemesi koşulu ile bursu her sene devam eder. Bursların süresi dokuz aydır. Bu burs türünde, başka bir başvuru koşulu aranmaz.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Dönemi Öğrenim Bursu Başvuruları 25 Eylül – 29 Ekim 2023 (5 Kasım 2023 Kadar Uzatıldı) Tarihleri Arasında Yapılacak.

Öğrenim Bursu Başvurusu İçin Tıklayın.

Web Sitesi: https://www.itugvakif.org.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ