16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Halk Eğitim Pazarlama Ve Perakende Usta Öğretici Şartları

Halk Eğitim Pazarlama Ve Perakende Usta Öğretici Şartları

Halk Eğitim Pazarlama Ve Perakende Usta Öğretici Olma Koşulları

Halk Eğitim Merkezlerinde Pazarlama Ve Perakende Usta Öğretici Olarak Görev Alma Koşulları Nelerdir.

Halk Eğitim Merkezleri Belediyelerin Açtığı Ücretsiz Pazarlama Ve Perakende Alanındaki Kurslarda Usta Öğretici Olarak Görev Alabilmek İçin Atanmış Muhasebe Ve Finans Alanı Öğretmenleri, İşletme Öğretmenliği Eğitimi Almış Öğretmenler, Pazarlama Ve Perakende Alanı Öğretmenleri.
İşletme, Muhasebe Ve Finansman, Pazarlama Ve Perakende Alanı Lisans Bölüm Mezunları.
Muhasebe Ve Finansman, İşletme, Pazarlama Ve Perakende Alanı Yüksek Öğretim Üyeleri.
Alanında Ön Lisans Mezunları

Emlak Danışmanlığı Kursu Usta Öğreticilik Koşulları
1. Talim ve Terbiye Kurulu başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına ilişkin Çizelgeye” göre Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende;
a. Alan öğretmeni olarak atananlar;
b. Emekli alan öğretmenleri;
c. Alan öğretmeni olarak atanabilecek nitelikte olanlar;

2. Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende alanında /alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyesi, öğretim görevlileri,

3. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge ile Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende alanında/alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim Programları / fakülte mezunları,

Ads

4. Mesleki ve Teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının Pazarlama ve Perakende alanı Emlak Komisyonculuğu dalı mezunu olup Emlakçılık ve Emlak Değerleme ile ilgili ön lisans programı mezunu olanlardan alanında en az 1 yıllık meslek deneyimi olduğunu belgelendirenler.

Muhasebe, Muhasebe Ve Denetim, Muhasebe Ve Finansman Yüksek Lisans Mezunları.
İşletme Öğretmenliği, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Büro Yönetimi Öğretmenliği, Muhasebe Ve Finansman, Muhasebe Ve Finansman Öğretmenliği, Pazarlama, Pazarlama Öğretmenliği, Muhasebe Ve Finans Yönetimi Lisans Mezunları.
Emlak Ve Emlak Yönetimi Ön Lisans Mezunları

Reyon Görevlisi Usta Öğreticisi
1. Programın uygulanmasında Pazarlama ve Perakende alanında eğitim almış ve tercihen sektör deneyimi olan alan öğretmenleri görev almalıdır.
2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Pazarlama ve Perakende alanında sektör deneyimi olan teknisyen ve meslek elemanlarından yararlanılabilir.
3. Usta öğretici; bu programla ilgili modül ve yeterlikleri almış olmalıdır.

Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik, Pazarlama Ve Perakende, Pazarlama Öğretmenliği, Konaklama Ve Turizm Öğretmenliği, Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Öğretmenliği, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Konaklama Ve Turizm İşletmeciliği, İşletme Öğretmenliği, Konaklama İşletmeciliği, İktisat, İşletme Lisans Mezunları.

Satış Görevlisi Usta Öğreticilik

1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre Pazarlama ve Perakende;
a. Alan öğretmeni olarak atananlar;
b. Emekli alan öğretmenleri,
c. Alan öğretmeni olarak atanabilecek nitelikte olanlar,

2. Pazarlama ve Perakende alanında/alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyesi, öğretim görevlileri,

3. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge ile Pazarlama ve Perakende alanında/alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları / fakülte mezunları.

4. Pazarlama ve Perakende ile ilgili ön lisans programlarından mezun olup alanında en az 1 yıllık meslek deneyimi olduğunu belgelendirenler,

5. Mesleki ve Teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının Pazarlama ve Perakende alanı mezunu veya bu alanda asgari dördüncü seviyede eğitim almış olanlardan en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olduğunu belgelendirenler.

Pazarlama, İşletme Öğretmenliği, Satış Yönetimi, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Pazarlama Öğretmenliği, Konaklama İşletmeciliği, Pazarlama Ve Perakende, Büro Yönetimi Öğretmenliği, Muhasebe Ve Finansman Öğretmenliği Lisans Mezunları.
Pazarlama, Satış Yönetimi, İşletme, İktisat, Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi Önlisans Mezunları.

Kasiyer Kursu Usta Öğreticisi Olmak
İşletme Öğretmenliği, İktisat, Pazarlama Ve Perakende, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, İşletme, Muhasebe Ve Finansman Öğretmenliği, Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik, Pazarlama Öğretmenliği, İşletme Öğretmenliği Lisans Mezunları.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ