<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Halk Eğitim Muhasebe Usta Öğreticisi Olmak

Halk Eğitim Muhasebe Usta Öğreticisi Olmak

Halk Eğitim Muhasebe Usta Öğreticisi Olmak

Halk Eğitim Merkezlerinde Muhasebe Usta Öğreticisi Nasıl Olunur. Halk Eğitim Merkezleri, Belediyelerin Açtığı Ücretsiz Kurslarda Muhasebe Usta Öğreticisi Olmak İçin Aranılan Koşulları Nelerdir.

Halk Eğitim Merkezi Muhasebe Ve Finansman Alanında Açılan Kurslarda Görev Almak İçin Görev Yapmak İstenilen Halk Eğitim Merkezine Belgelerinizle Şahsen Başvuruda Bulunmalısınız. Halk Eğitim Merkezlerinde Usta Öğreticilik Başvuruları Her Kurum Başvuruları Kendi Belirlediği Tarihler Arasında Almaktadır. Usta Öğretici Başvuruları Daha Çok Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Muhasebe Ve Finansman Alanındaki Kurslarda Usta Öğretici Olmak
Öncelikle Muhasebe Ve Finans Alanı Öğretmenleri, Gerekli Durumlarda İse Muhasebe Ve Finans Öğretmenliği Mezunları Tercih Edilir. Başvuru Olmadığı Durumlarda Muhasebe Ve Finans Alanı Meslek Elemanları, Pazarlama Ve Perakende Alanı Meslek Elemanlarından Faydalanabilir.

Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu Usta Öğretici
Muhasebe Ve Denetim, İşletme Yüksek Lisans Mezunları.
Muhasebe, İşletme, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları, Maliye, Muhasebe Ve Finans Öğretmenliği, İşletme Öğretmenliği, İktisat Lisans Mezunları.
Maliye, Muhasebe Ve Finansman, E-Ticaret, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, İşletme Yönetimi, Bilgisayarlı Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Ön Lisans Mezunları.
Bölüm Mezuniyeti Dışında Kursu Açmak İçin Muhasebe Programlarını Bilmesi Gereklidir. İşletme Yönetimi Ön Lisans Mezunları İçin Bilgisayar Destekli Muhasebe Dersini Gördüğünü Belgelemesi Gereklidir.

Temel Muhasebe Usta Öğreticisi Olmak
İşletme, Muhasebe Ve Denetim Yüksek Lisans Mezunları.
İşletme, Maliye, İktisat, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları, İşletme Öğretmenliği, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Muhasebe Ve Finansman Öğretmenliği Ve Bilgisayarlı Muhasebe Lisans Mezunları.
Muhasebe Ve Finansman, Maliye, Bilgisayarlı Muhasebe, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, İşletme Yönetimi, Bilgisayarlı Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Ön Lisans Mezunları.
Bölüm Mezunlarının Kursu Açabilmek İçin ETA Programına Hakim Olması Gereklidir. İşletme Yönetimi Ön Lisans Mezunları İçin Bilgisayarlı Muhasebe Dersi Gördüğünü Belgelemelidir.

Halk Eğitim Merkezlerine Usta Öğretici Başvurusunda Bulunmak İçin Aşağıdaki Belgelerle Birlikte Şahsen Başvuruda Bulunacağınız Halk Eğitim Merkezine Müracaat Ediniz.
Diploma Fotokopisi
3 Adet Resim
Diploma Fotokopisi
Daha Önceden Halk Eğitim Merkezlerinde Görev Yapanlar İçin Görev Yaptığı Halk Eğitim Merkezinden Alınmış Belge
Başvuru Formu
Savcılık Kağıdı
Yerleşim Yeri Belgesi
Sağlık Raporu
Varsa Ustalık Yada Usta Öğretici Belgesi
Başvuruda Bulunduğu Branş İle İlgili Varsa Kurs Sertifikaları
Not: Başvuru Belgeleri Halk Eğitim Merkezlerine Göre Değişebilir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Tarık dedi ki:

  İki yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları 2004 mezunuyum halk eytimde kurs aça bilirmiyim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   muhasebe ve finansman alanında ücretli usta öğretici olarak kurs açmak için başvurulabilir. başvurular ağustos ayında e-yaygın sistemi üzerinden alınacak.

 2. Hatice dedi ki:

  Muhasebe kursu açmak için işletme mezunu olmak dışinda eta programlarini bildiğimize dair belge istiyor musunuz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Eğitici Şartlarında Belge İsteme Koşulu Yok.

BİR YORUM YAZ